بلیط هواپیما

آیا جاکارتا ارزش سفر کردن دارد؟

سفر به جاکارتا

این سوال خیلی از افراد است که آیا جاکارتا ارزش سفر دارد یا خیر، آیا خرید تور جاکارتا کار عاقلانه ای است؟ اصلا در سفر به جاکارتا باید چکار کرد، کجاها را دید؟ آیا جاکارتا مقصد امنی برای سفر هست؟ و سوال هایی از این قبیل. جواب این سوال در یک کلمه «بله» است! در واقع جاکارتا به اندازه ای منحصر بفرد هست که ارزش رفتن و کشف شدن داشته باشد. در جاکارتا دیدنی های بسیاری وجود دارد که در این جا قصد داریم تعدادی از آنها را به شما معرفی کنیم. همراه الی گشت باشید:

سفر به جاکارتا
  • موناس، نماد ملی جاکارتا را ببینید

مطالب مرتبط:
جاکارتا شلوغ ترین شهر آسیا
طعم لذیذ جاکارتا، غذاهای محلی این منطقه

موناس (Monas) هم یک نماد دیدنی از شهر جاکارتا و هم سمبل مقاومت مردم جاکارتا است و یکی از مکان هایی در این شهر است که قطعا ارزش دیدن دارد. علاوه بر بازدید از موناس می توانید از موزه ی ملی تاریخ که درست در همین منطقه قرار گرفته است هم دیدن کنید.

موناس
  • از رستوران ها و کافه های خوب جاکارتا لذت ببرید

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های جاکارتا، زندگی شبانه ی آن است. در تمام این شهر، رستوران های فوق العاده خوبی وجود دارد که غذاهای بومی بی نهایت خوشمزه ای سرو می کنند. تازه بعد از غروب خورشید، این رستوران ها مملو از توریست ها و افراد خوش ذوق می شود. این مورد یکی از لذت بخش ترین تجربه ها در جاکارتا گردی است: تست طعم های مختلف و بی نهایت لذیذ بومی جاکارتا.

رستوران های جاکارتا
  • خرید را فراموش نکنید!

حتما با خودتان فکر می کنید مرکز خرید های جاکارتا از آنهایی هستند که بیشتر شبیه یک دوشنبه بازارند تا یک مرکز خرید! اما خیر! شاید به نظرتان کمی عجیب باشد ولی اگر می خواهید یک روز پر آرامش داشته باشید و در کنار آن، از یک خرید خوب هم لذت ببرید، چرا به مراکز خرید آن نروید؟ پیشنهاد می کنیم حتما در صورت سفر به جاکارتا به مرکز خرید Grand Indonesia Mall بروید. در یکی از فروشگاه های این مرکز به نام Alun-Alun، سوغاتی های خیلی خوبی می توانید پیدا کنید.

  • هزار جزیره ی معروف را ببینید!

حتما لازم نیست هزاران کیلومتر را طی کنید و به بالی بروید تا بتوانید جزایر منحصر بفرد را ببینید. فقط یک قایق سواری چند ساعته  از جاکارتا کافیست تا شما را به هزار جزیره برساند. این جزایر استوایی برای گذراندن تعطیلاتی چند روزه مخصوصا در آخر هفته ها، عالی هستند. در هزار جزیره از هوای پاک، سواحل ماسه ای تمیز و آب های فیروزه ای رنگ ،نهایت استفاده را ببرید.

هزار جزیره در جاکارتا
  • از موزه های متنوع آن دیدن کنید

در کنار موزه ی ملی تاریخ، موزه های دیگری هم وجود دارد که ارزش دیدن داشته باشند. در سفر به جاکارتا می توانید از موزه های پارچه، موزه ی پول و موزه ی کایت هم دیدن کنید.

  • پارک ساحلی انکل زیباییش را به رخ می کشد!

یکی از پارک های بسیار زیبای ساحلی که در سفر به جاکارتا پیشنهاد می کنیم ببینید، پارک ساحلی Ancol نام دارد. لطفا تا اسم ساحل می آید فورا در ذهن تان یک ساحل ماسه ای را تصور نکنید! انکل یک ساحل جمع و جور است و برای افرادی که دوست دارند صندلی هایشان را بگذارند و چند ساعتی در کافه ی رو به دریا مشغول تماشای خورشید و ساحل و لذت بردن از آن شوند، مناسب است. اگر عکس خوب دوست دارید، دوربین تان را فراموش نکنید!

پارک ساحلی انکل

مسجد باشکوه استقلال و کلیسای کاتولیک ها

استقلال (Istiqlal) بزرگترین مسجد اندونزی است و به عنوان بزرگترین مسجد جنوب شرقی آسیا هم شناخته می شود. کلیسای جامع کاتولیک ها در جاده ی مسجد استقلال قرار گرفته است و معماری سبک نئو گوتیک دارد. هر دوی این بناها معماری زیبا و جادویی ای دارند و بعضی از افراد زیبایی آن را در رده ی جایی مثل تاج محل هند می دانند.

معرفی هتل ۵ ستاره گران ملیا در جاکارتا
معرفی هتل ۵ ستاره گران ملیا در جاکارتا
مناطق زیبای اندونزی منهای بالی!
مناطق زیبای اندونزی منهای بالی!
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
مردم این روستا هر ۳ سال یک بار مرده هایشان را از قبر بیرون می کشند! + تصاویر واقعی
آتشفشانی که به طرز عجیبی گدازه های آن آبی است!+ تصاویر
آتشفشانی که به طرز عجیبی گدازه های آن آبی است!+ تصاویر