اتاق های مرموزی که درون چاه فاضلاب ساخته شده اند!

همه ما با عبور از خیابان ها، چاه های فاضلاب را دیده ایم که در آن ها با سرپوش بسته شده و مجرایی برای عبور آب های فاضلاب هستند. اما در یکی از خیابان های میلان ایتالیا از این چاه ها استفاده دیگری می شود! در اینجا سرپوش تعدادی از فاضلاب های بی استفاده را که باز کنید با صحنه ای عجیب روبرو می شوید: اتاقی که به زیبایی هر چه تمام تر چیدمان شده است! اما نگران نباشید این اتاق ها متعلق به کسی نیست و هیچ کس در آن زندگی نمی کند! اگر می خواهید از این اتاق های مخفی بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

آشپرخانه
مطالب مرتبط:
دیدنی های میلان،شهری با مناظر فوق العاده، کدامها هستند؟
راهنمای پنیرهای معروف ایتالیایی

با گذر زمان و جابجایی جمعیت از شهری به شهر دیگر، تعداد زیرساخت های متروک روز به روز افزایش پیدا می کند. در میلان ساختارهای زیرزمینی متروک زیادی وجود دارد که یکی از آن ها چاه های فاضلابی است که دیگر از آن ها استفاده ای نمی شود. در منطقه لودی در میلان تعدادی از چاه های فاضلابی که دیگر کاربردی ندارند به خانه های مینیاتوری زیرزمینی تبدیل شده اند. هدف از انجام این کاراین است که ما را وادار کنند تا به افرادی فکر کنیم که مجبور هستند در مکان های خیلی کوچک زندگی می کنند. ایده این کار از آنجا شروع شد که این هنرمند فهمید بیش از صدها نفر در بخارست رومانی در زیر زمین و در فاضلاب ها زندگی می کنند.

اتاق

این چاه های فاضلاب با عناصر هنری و موزائیک های دیواری به زیبایی تزئین و تبدیل به اتاقی هنرمندانه شده است. این کار باعث می شود که مکان های فراموش شده حتی برای عموم مردم هم به صورت مکان هایی برای زندگی به نظر بیایند. در بخارست بیش از ۶۰۰ نفر که بیشتر آن ها کودکان هستند  فقط به خاطر فقر شدید در زیر زمین زندگی می کنند. هنرمند این چاه های فاضلاب بر این باور است که اگر چه نمی توان از این مشکل اجتناب کرد اما می توان خانه های زیرزمینی را به مکانی راحت تبدیل کرد. افرادی که مجبور هستند در زیر زمین زندگی کنند نباید مشکلی برای آبروی جهان به حساب بیایند با این حال تعداد این ساکنان زیرزمینی هر روز بیشتر و بیشتر می شود. کسانی که نیاز به سرپناه دارند دلشان نمی خواهد که دیگران آن ها را قضاوت کنند به همین دلیل است که زندگی پنهانی در زیر زمین را ترجیح می دهند. سوال این است که چگونه می توان به این انسان های فقیر کمک کرد تا شرایط زندگی شان بهتر شود و به زندگی در خلوت پایان دهند.

حمام

زیرساخت های متروک به ویژه تاسیسات زیرزمینی، فضاهای خالی زیاد و غیر قابل استفاده ای دارند. همانطور که گشت و گذار در میان جاذبه های شهری می تواند جذاب باشد دیدن شبکه های ساختارها و اتاق های مخفی هم می تواند به همان اندازه هیجان انگیز باشد. این خانه های مخفی دقیقا همان چیزی را که هدف هنر است به نمایش می گذارند و آنقدر برای بیننده جذاب هستند که در ذهن او سوال هایی را ایجاد می کنند. این هنرمند سه چاه فاضلاب را به مکانی مینیاتوری برای زندگی تبدیل کرده، این سه اتاق هر کدام برای قسمت خاصی در نظر گرفته شده اند یکی از آن ها دوش حمام دارد، دیگری به آشپزخانه مینیاتوری تبدیل شده و در آن وسایل آشپزخانه کوچک قرار داده شده و آخری هم اتاق خواب است.

منبع: amusingplanet.com

فصل جدید همکاری های میان هیئت ایتالیایی و ایرانی در پاسارگاد
فصل جدید همکاری های میان هیئت ایتالیایی و ایرانی در پاسارگاد
این انگشتر درخشان، در دست یک جسد ۲ هزار سال پیدا شده!
این انگشتر درخشان، در دست یک جسد ۲ هزار سال پیدا شده!
۳۵ حقیقت کمتر شناخته شده از سرزمین تاریخی ایتالیا
۳۵ حقیقت کمتر شناخته شده از سرزمین تاریخی ایتالیا
واقعیت هایی جالب درباره کلیسای جامع فلورانس ایتالیا
واقعیت هایی جالب درباره کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code