بلیط هواپیما

راهنمای پنیرهای معروف ایتالیایی

۶ پنیر معروف ایتالیایی

بدون شک ایتالیا بهشتی برای عاشقان غذا است. کشوری پر از رنگ و عطر و طعم، که هوش از سر هر کسی می برد. ایتالیا همانقدر که به پاستا های پرطرفدارش می نازد، زادگاه تعداد زیادی از خوشمزه ترین و معروف ترین پنیر های دنیا است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند. در سفر به ایتالیا امتحان کردن این پنیرهای ایتالیایی خوشمزه و اشتها برانگیز را به هیچ عنوان از دست ندهید. با الی گشت همراه باشید تا ۶ پنیر معروف و خوشمزه ی ایتالیایی آشنا شوید.

پنیر ایتالیایی

موزارلا

مطالب مرتبط
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم
۴ جشنواره غذایی در ایتالیا، ۱ فرصت طلایی برای سفر

«موزارلا» یا «موتزارلا» یکی از پرطرفدارترین پنیر های ایتالیایی در جهان است. این پنیر در گذشته از دلمه ی شیر گاومیش تهیه می شده است و امروزه از شیر گاو هم برای تهیه آن استفاده می شود. این پنیر خواص لبنی بسیار زیادی دارد و به دلیل بافت نرم و خامه ای اش عاشقان زیادی دارد.

پنیر-ایتالیایی-موزارلا

گورگونزولا

«گورگونزولا» در دسته ی بلو چیز ها یا همان پنیرهای کپکی جای می گیرد. این پنیر که از شیر گاو پر چربی تهیه می شود، بافتی نرم و روغنی و طعمی قارچ مانند دارد. پنیر گورگونزولا دولچه (گورگونزولای شیرین)، طعمی خفیف تر از گورگونزولای معمولی دارد. در شهر های میلان و تورین می توانید بهترین نوع گورگونزولا را امتحان کنید.

پنیر-ایتالیایی-گورگونزولا

پارمزان-رجیانو

این پنیر که تنها در چند منطقه ی ایتالیا تحت نظارت و با تاییدیه خاصی تولید می شود، انواع مختلفی دارد که تحت نام پارمزان در بازار وجود دارند. «پارمزان-رجیانو» از شیر گاو تهیه می شود و برای آماده شدن حداقل به ۱۰ ماه و حداکثر ۳۶ ماه زمان نیاز دارد. این پنیر بافتی سفت، خشک و شکننده و طعمی تند و کاراملی دارد.

پنیر ایتالیایی پارمزان

ریکوتا

«ریکوتا» پر کاربرد ترین پنیر ایتالیایی است که از شیر گوسفند، بز، گاو و یا بوفالو تهیه می شود.حتی افرادی که به شیر و لبنیات حساسیت دارند هم می توانند از خوردن این پنیر خوش مزه و نرم ایتالیایی بدون هیچ مشکلی لذت ببرند. بهترین مکان برای لذت بردن از طعم بی نظیر ریکوتا، شهرهای رم و نپال است. بهترین نوع ریکوتا سالاتا یا ریکوتای دودی را هم می توانید در سیسیل پیدا کنید.

پنیر-ایتالیایی-ریکوتا

تالیاگو

اسم این پنیر از زادگاه آن یعنی جایی در کوه های آلپ گرفته شده است. این پنیر خوشمزه، بافتی خامه ای دارد و از شیر گاو تهیه می شود و بهتر است که به صورت تازه مصرف بشود. تاریخچه ی این پنیر به زمان امپراطوری رم بر می گردد. این پنیر به حدی خوشمزه بود که یک سیاستمدار ایتالیایی در وصف آن مطلب بلندی نوشت! در بعضی مناطق به این پنیر میوه و ادویه جاتی اضافه می شود که کمی ته مزه ی شیرین در آن ایجاد می کند.

پنیر-ایتالیایی-تالیاگو

پرولون

این پنیر چرب و تقریبا سفت در شمال ایتالیا تهیه می شود ودر منطقه ی کامپانیا می توانید آن را در هر مغازه ای پیدا کنید. این پنیر معمولا به شکل گلابی و سوسیس قالب زده می شود. نوع دولچه ی آن طعمی شیرین و نوع پیکانته، طعم تند تری دارد. در شهر ناپل و اکثر مناطق شمال ایتالیا، می توانید این پنیر خوشمزه را پیدا کنید.

پنیر-ایتالیایی-پرولون
کشف مرموز یک مقبره باستانی توسط بلدوزرها! + تصاویر
کشف مرموز یک مقبره باستانی توسط بلدوزرها! + تصاویر
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم
لذت سفر به ایتالیا در این غذاهای خوش طعم
پاستا را به سبک ایتالیایی نوش جان کنید
پاستا را به سبک ایتالیایی نوش جان کنید
معرفی فرودگاه بین المللی لینیت
معرفی فرودگاه بین المللی لینیت