بلیط هواپیما

ادینبورگ:‌هری پاتر در دنیای واقعی!

زادگاه هری پاتر کجاست؟

پایتخت اسکاتلند یعنی شهر ادینبورگ، زادگاه عده ای از بزرگان تاریخ ادبیات این کشور است. نویسندگانی چون «روبرت لویی استیون»، «الکساندر مک کال اسمیت»، «آرتور کانن دویل» و برخی دیگر؛ اما در این میان نام «جی کی رولینگ»، نویسنده و خالق سری داستان های «هری پاتر» بیش ازهمه می درخشد.

می توان گفت اگر کسی داستان هری پاتر و چوب جادویش را نشنیده باشد، احتمالا از کره مریخ آمده است! رولینگ، خالق این مجموعه داستان ها، مناظر ادینبورگ را مانند ساختمان های بلند قرون وسطایی، کوچه های باریک قدیمی و مدارس محلی آن را همانطور که در واقعیت وجود دارد، این بار در دنیای خیالی هری پاتر، با قلمش به تصویر کشیده است. با الی گشت همراه باشید تا با این جاذبه ها در دنیای واقعی بیشتر آشنا شوید.

اسکاتلند

پارک هالیرود (Holyrood):

مطالب مرتبط
ادینبورگ در انگلستان به روایت تصویر + ویدیو
۸ جاذبه دیدنی در اسکاتلند

پیشنهاد میکنیم در سراشیبی بلند ترین قله، با یک پیاده روی تند در کنار صخره های سنگی، از قدیمی ترین قهوه خانه این منطقه بازدید کنید و با هازگیمیت بیشتر آشنا شوید.

هالی رود

خیابان کندل میکر (Candlemaker Row):

اگر میخواهید فضای دنیای جادوگران برایتان کاملا تداعی شود، به خیابانی که به کلیسای گریف ریاس راه پیدا می کند، یعنی خیابان کندل میکر بروید.در این کوچه باریک، باشگاه هایی برای دانش آموزان کم سن، مغازه های مختلف از جمله «گراس مارکت» و «اولی واندر» را می بینید.پس از آن به خیابان  ویکتوریا بروید جایی که به گفته ی هوادارن هری پاتر، به فضای ذهنی رولینگ بسیار نزدیک است.

کندل میکر

هتل بالمورال (Balmoral):

با وجود هتل های زیبا در ادینبورگ، هتل لوکس «بلمورال» با اشراف به خیابان  پرنسس، کالتون هیل و صندلی آرتور، یکی از بهترین منظره های شهر را دارد. اقامت یک شبه شما در این هتل با عظمت، به صرف چای در حیاط و تماشای امضای مجسمه به دست رولینگ برای هواداران هری پاتر بسیار جالب خواهد بود.

هتل بالمورا

دبیرستان جورج هریوت (George heriot):

دبیرستان جورج هریوت که در محله کلیسای گریف ریاس و خیابان کندل میکر قرار دارد، با نمایی شبیه به قلعه های مستحکم به سبک دوران رنسانس است. جایی که رولینگ هر روز نمای برج مانند آن را از پنجره کافه می دید. به نظر می رسد این همان جایی است که رولینگ برای به تصویر کشیدن قلعه هاگوارتز از آن الهام گرفته است. در حالت عادی می توان یک نگاه اجمالی و دزدکی از محوطه کلیسا یا دروازه آهنی به آن داشت اما در طی جشنواره سالانه هنر ادینبورگ، می توانید به داخل این مدرسه بروید.

جرج هریت

کافه اسپون (Spoon):

کافه اسپون یا نیکولسون، همان جایی است که رولینگ در آن اولین سری هری پاتر، یعنی «هری پاتر و سنگ جادو» را نوشت. داستان روایتی است از یک مادر تنها، که به دنبال آسایش خود و خانواده اش است. رولینگ در این کافه یک اسپرسو سفارش می داد، و از صبح تا شب می نوشت. بهتر است پس از پیاده روی در این شهر قدیمی، به کافه اسپون بروید و با حال و هوایی جادویی، ناهار خود را میل کنید!

اسپون کافه

کلیسای گریف ریارس (Greyfriars):

طرفداران هری پاتر به محض دیدن این منظره، تصاویر زیادی از فیلم های هری پاتر برایشان تداعی می شود. شاید یکی از علت های معروف شدن این قبرستان خوابیدن سگی به روی قبر صاحبش به مدت ۱۴ سال، در قرن ۱۹ میلادی بود که سرانجام همانجا جان خودش را از دست داد و از او به عنوان اولین چهار پایی که در قبرستان انسان ها دفن شد نام می برند.

گریف ریارس
بن بست ماری کینگ: ببینید، بترسید!
بن بست ماری کینگ: ببینید، بترسید!
گورستانی که با ورود به آن اتفاقات هولناکی برایتان می افتد!
گورستانی که با ورود به آن اتفاقات هولناکی برایتان می افتد!
معرفی فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند
معرفی فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند
ادینبورگ، دریای جذابیت!
ادینبورگ، دریای جذابیت!