چطور سفری کم هزینه به ترکیه داشته باشید؟

تمام مردم با هر بودجه ای که دارند می توانند سفر کنند. این که شما چه انتظاری از سفر دارید و می خواهید چه کارهایی را در سفر خود انجام دهید، بسیار روی هزینه های سفرتان تاثیر می گذارد. با این وجود کشور ترکیه به دلیل قرارگیری در میان دو قاره آسیا و اروپا و البته نزدیکی به آفریقا از تمام کشورهای دنیا، توریست جذب می کند. تاریخ بی نظیر این کشور به همراه جاذبه های متفاوتی که دارد هم در این موضوع تاثیر فراوان دارد. اما ارزان ترین سفر ترکیه چه سفرهایی هستند؟ بیشتر گردشگرانی که تاکنون به ترکیه سفر کرده اند به دیگر مسافران توصیه می کنند که حتما از یک سری جاذبه ها و دیدنی های ترکیه دیدن کنند. حتی پیشنهاد می دهند که در بعضی از فعالیت ها شرکت کنند. مجله ی گردشگری الی گشت ارزان ترین سفر ترکیه به شما معرفی نموده و البته که به سراغ جاذبه های این کشور و دیدنی های ترکیه نیز خواهیم رفت.

سر بریده شده در کوه نمرود ترکیه-ارزان ترین سفر ترکیه

چه کارهایی را بایستی در سفر ترکیه خود انجام دهید؟

مطالب مرتبط:
کوش آداسی، بهترین مکان برای تفریحات تابستانی در ترکیه
محل تولد بابانوئل در منطقه ساحلی پاتارا ترکیه!
۱۳ مورد از دیدنی های کشور ترکیه

سفر به کاپادوکیه و دیدن سنگ ها و صخره های دودکش مانند و اعجاب آور این منطقه شاید آرزوی بسیاری از عکاسان و گردشگران باشد. مناظر و جاذبه هایی که در این منظره انتظار شما را می کشد، غیر قابل توصیف است و حتما باید خودتان از آن ها دیدن کنید. اگر به ازمیر و کوش آداسی می روید، بناها و آمفی تئاترهای باستانی رومی دنیای دیگری را در این کشور به شما نشان می دهد که بسیار متفاوت از بناهای دوره عثمانی و آنچه امروز هست، خواهد بود. حتی استانبول نیز با تراموای قرمز رنگ خیابان استقلال یا غروب دل انگیز در کنار تنگه بسفر یا دریایش فضاهایی هستند که هر گردشگر و مسافرانی برای یک بار هم که شده آرزوی دیدن آن را دارد.

اما با توجه به گران شدن سفرهای خارجی چه می توان انجام داد تا ارزان ترین سفر ترکیه برای شما امکان پذیر شود؟

خرید پرواز چارتری به مقصد ترکیه

به هر کجا و هر شهر ترکیه که بخواهید سفر کنید و اگر پرواز و سفر هوایی را انتخاب کرده اید، بهترین روش برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه رفتن به سراغ پروازهای چارتری است. هر مسافری می داند که پروازهای چارتری قیمت های بلیط هواپیما ارزان تری به نسبت پرواز سیستمی ارائه می دهد. برای خرید بلیط هواپیما ترکیه بایستی تمام مدارک خود را آماده داشته باشید. چمدان خود را بسته باشید و لوازم سفر را آماده کرده باشید.

زمان سفر خود را بدانید و در نهایت پس از خرید بلیط چارتری استانبول یا هر شهر دیگری در ترکیه، راهی فرودگاه شوید. اگرچه این نوع پروازها، نیاز به آمادگی کامل دارند اما به مسافران این اجازه را می دهند تا هزینه بلیط هواپیمای ترکیه خود را حتی تا نیم بها کاهش دهند و به این شیوه سفری مقرون به صرفه برای ترکیه را تجربه کنند.

پرواز به ترکیه-ارزان ترین سفر ترکیه

سفر زمینی ارزان تر از سفرهای هوایی به ترکیه

به دلیل همسایگی ترکیه با ایران و داشتن مرز مشترک به همراه آسانی در گرفتن ویزای ترکیه (می توان در لب مرز، به راحتی ویزای ترکیه گرفت)، سفر زمینی به این کشور، یکی از روش ها برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه است. شما می توانید با ماشین سواری خود از مرز ترکیه وارد این کشور شده و با وسیله شخصی جاده های جنوبی آن را که از کنار دریا می گذرند برای سفر انتخاب کنید. افرادی که با وسیله نقلیه شخصی اقدام به سفر به ترکیه می کنند، آزادی عمل بیشتری در سفر دارند و می توانید به دیدن جاذبه هایی در این کشور بروند که کمتر گردشگر ایرانی از آن بازدید داشته است. کشور پهناور ترکیه در نزدیکی مرزهای ایران آثار تاریخی آشوری ها و دیگر اقوام پیش از تاریخ بسیاری در خود دارد که شما را شگفت زده می کند.

اگر مسیر کاپادوکیه در مرکز ترکیه را انتخاب کنید، شاید بتوانید از کاپادوکیه مسیر آنکارا و سپس استانبول را پیش بگیرید.

اگر جاده جنوبی ترکیه را انتخاب کنید، می توانید از شهرهایی مانند آنتالیا، الیمپوس، فتیه، مارماریس، بدروم و بسیاری دیگر عبور کرده و بدون هیچ محدودیت زمانی از تمام جاذبه های طول مسیر مانند سواحلی با دریای فیروزه ای مارماریس و دریای اژه یا ویرانه های افسوس دیدن کنید. هر چند که انتخاب وسیله نقلیه شخصی، ارزان ترین سفر ترکیه را برای شما رقم می زند اما بایستی بتوانید خود را با تمام شرایط این گونه سفرها وقف دهید.

اگر تحمل سفرهای طولانی جاده ای را ندارید، خرید بلیط هواپیما ترکیه بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

حتی می توانید مسیر سفر خود را از شهر فتیه به سمت حوضچه های آب معدنی پاموکاله پیش بگیرید و از جذاب ترین جاذبه های جهان در ترکیه دیدن کنید. هر چند که ورودی پاموکاله و شنا در آن، ارزان نیست اما مقرون به صرفه و تجربه ای باارزش و به یاد ماندنی خواهد بود.

انتخاب سفر زمینی برای ارزان ترین سفر ترکیه

بهترین زمان برای شما فصل سفرهای ارزان به ترکیه است

ترکیه یکی از کشورهایی است که هر زمان از سال اگر برای تور ترکیه اقدام کنید، پشیمان نخواهید شد. بهترین زمان سفر به ترکیه برای هر فردی متفاوت خواهد بود. بسته به سلیقه و آنچه که از سفر به ترکیه انتظار دارید، می توانید زمان سفر را تعیین کنید. با این وجود، اگر به دنبال این هستید که ارزان ترین سفر ترکیه را برای خود ترتیب دهید، پیشنهاد می دهیم تا در تاریخ هایی که تعداد سفرها و مسافران کاهش می یابد به این کشور سفر کنید.

بیشتر در ماه های پاییز و زمستان است که قیمت ها در ترکیه کاهش می یابد.

مسافرانی که در پاییز به ترکیه سفر می کنند هنوز می توانند از تفریحات ساحلی و کنار دریا لذت ببرند، در عین حال که هزینه های سفر به ترکیه ارزان تری را پرداخت می کنند. هزینه های سفر به ترکیه که شامل خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرج و مخارج در طول سفر است، در ماه های پاییز و به سرد شدن هوا، کاهش می یابد.

  • اگر به شهرهایی مانند کوش آداسی، آنتالیا یا بدروم سفر کنید، قیمت هتل ها ارزان تر شده و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، هنوز می توانید تفریحات آبی را داشته باشید.

اگر در پاییز، می خواهید مقصد متفاوت تری مانند کاپادوکیه را تجربه کنید یا حتی به استانبول سفر کنید، قیمت ها و هزینه های سفر کمتری به نسبت دیگر ماه های گرم سال خواهید پرداخت. هتل های کاپادوکیه ارزان تر خواهند بود و البته به سادگی اتاق خود را برای رزرو پیدا خواهید کرد. چرا که اتاق های خالی بیشتری برای رزرو هتل وجود دارد.

زمستان کاپادوکیه بهترین زمان برای ارزان ترین سفر ترکیه

نکاتی برای فصل مناسب برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه

تنها باید به خاطر داشته باشید که برای ارزان ترین سفر ترکیه در ماه های سرد سال مانند پاییز یا زمستان باید لباس های گرم به همراه داشته باشید. شب های پاییز کاپادوکیه و استانبول بسیار پر باد و سرد هستند. همچنین زمستان شاهد بارش برف در این مناطق خواهید بود. جدای از تمام این عوامل هدف خود را از سفر به ترکیه مشخص کنید.

اگر می خواهید برای تفریحات ساحلی و استراحت در سواحل شنی به شهرهای جنوبی ترکیه مانند بدروم، کوش آداسی و آنتالیا سفر کنید، تابستان زمان مورد نظر شماست و اگر می خواهید از آثار تاریخی و باستانی رومی یا ویرانه های سنگی و کلیساها دیدن کنید، بهتر است که در فصل بهار یا پاییز به این کشور بروید. مسیرهای پیاده روی و بازدید از جاذبه های ترکیه که در فضای باز انجام می شوند، در هوای داغ تابستان بسیار دشوار خواهد بود.

آب و هوای مناسب استانبول برای ارزان ترین سفر ترکیه

رزرو هاستل یا هتل های ۳ ستاره به جای هتل های ۵ ستاره

با کمی تحقیق و جستجوی بیشتر خواهید توانست هتل های ۳ ستاره یا هاستل های تمیز و مناسبی را در بیشتر شهرهای ترکیه، برای مدت اقامت و سفر خود انتخاب کنید که به شما در ترتیب دادن ارزان ترین سفر ترکیه کمک کند. استانبول از جمله شهرهای توریستی جهان است که گردشگران و جهانگردان بسیاری را به خود فرا می خواند. به همین دلیل چه در استانبول و چه در دیگر شهرهای توریستی ترکیه، هتل های ۳ ستاره و مناسب خوبی پیدا خواهید نمود که ارزان ترین اقامت ها را برای شما فراهم می کنند.

در استانبول حداقل ۱۰۰ هتل ۳ ستاره می توانید پیدا کنید که بهترین خدمات، تمیزترین اتاق ها و بهترین دسترسی ها را به قیمت های ارزان برای مسافران ارائه می دهند.

مشخصات هر یک از این هتل ها را در قسمت رزرو هتل استانبول الی گشت خواهید دید. همچنین دیگر هتل ها و هاستل هایی که تعداد ستاره کمتری دارند، برای انتخاب پیش روی شما خواهند بود و به راحتی در هر شهر ترکیه امکان رزرو آنلاین هتل های ارزان ترکیه را خواهید داشت.

جدای از این اگر می خواهید به سراغ بهترین هتل های استانبول بروید، پیشنهاد می دهیم که امکانات دو هتل ۴ ستاره به نام های هتل پورت بسفروس و هتل نوپلدا بسفروس استانبول را ببینید. این دو هتل از همه لحاظ برای اقامت مسافران در این شهر، فوق العاده هستند.

هتل های استانبول برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه
  • استفاده از سایت هایی مانند کوچ سرفینگ

این گونه سایت ها به جهانگردان و مسافرانی که به صورت هیچ هایکری سفر می کنند، اجازه می دهد تا به صورت رایگان و البته با شرایطی خاص در خانه های اهالی هر شهری در جهان، اقامت داشته باشند. اگر شما از افرادی هستید که ریسک های سفر را می پذیرید و روابط اجتماعی بسیار بالایی دارید یا به دنبال یافتن دوست در هر کشوری هستید می توانید در این سایت ها، درخواست خود را بدهید. قطعا ارزان ترین سفر ترکیه با رایگان بودن مکان اقامت، امکانی است که هر فردی به دنبال آن خواهد بود.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ترکیه

یکی از هزینه های سفر مربوط به حمل و نقل و رفت و آمدهای درون شهرهاست. اگر در شهرهای ترکیه می خواهید به دیدن جاذبه های اطراف بروید، در نظر داشته باشید که کرایه تاکسی ها بالا خواهد بود. به طور مثال اگر برای دیدن شهر رومی افسوس تاکسی کرایه می کنید، هزینه بالایی باید بپردازید. در این مواقع پیشنهاد می دهیم که از اتوبوس هایی که گردشگران را به صورت گروهی برای بازدید به چنین جاذبه هایی می برند، استفاده کنید. به راحتی ساعات حرکت چنین اتوبوس هایی را از پذیرش هتل ها می توانید بگیرید.

  • همچنین اگر در استانبول هستید، پیشنهاد می دهیم که کارت استانبول را خریداری کنید. با کارت استانبول به راحتی و با ارزان ترین قیمت ها می توانید از مترو یا تراموا یا اتوبوس های شهری استفاده نموده و خود را به جاذبه های این شهر مانند بازار بزرگ استانبول یا مساجدی همچون مسجد سلیمانیه و موزه مسجد ایاصوفیه برسانید.

اگر در شهرهایی مانند کوش آداسی و ازمیر هستید و می خواهید به دیدن بناهای تاریخی و جاذبه های نزدیک این شهرها بروید، یکی از روش ها، شرکت در تورهای یک روزه و گشت های گروهی است. به طور مثال از این دو شهر می توانید تورهای دو روزه برای بازدید از کاپادوکیه را با قیمت های ارزان خریداری کنید. شرکت در تور کاپادوکیه به دلیل سرشکن کردن قیمت های حمل و نقل، ارزان ترین سفر ترکیه را برای شما فراهم می کند. این موضوع در مورد دیگر جاذبه ها و شهرهای ترکیه هم صدق می کند.

مترو استانبول برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه

غذاهای ارزان و محلی ترکیه

در طول سفر به ترکیه لازم نیست که حتما در رستورانی فانتزی و بسیار رویایی در کنار تنگه بسفروس که غذاهای دریایی گران قیمتی سرو می کنند، غذا سفارش دهید. بهترین راه برای کم کردن هزینه های سفر و داشتن ارزان ترین سفر ترکیه، غذاهای محلی است.

امتحان کردن غذاهای محلی نه تنها شما را بیشتر با آداب و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه آشنا می کند بلکه می توانید با کمترین قیمت ها خوشمزه ترین غذاهای ترکیه را امتحان کنید. غذاهای معروف ترکی مانند گوزلمه، پیده، کوفته، کومپیر، مانتی، بورک و حتی انواع دلمه ها را برای سفارش انتخاب کنید.

  • در ضمن با کمی گشت و گذار در شهرهایی همچون استانبول می توانید ارزان ترین رستوران ها را مانند رستوران های دای پرا، رستوران آنتیوچیا، هالا مانتی، زنجبیل و بسیاری دیگر را بیابید.
غذاهای خیابانی ترکی برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه

جدای از رستوران، یکی از روش ها برای کم کردن هزینه های سفر و داشتن ارزان ترین سفر ترکیه غذاهای خیابانی است. برخلاف نامش، می توانید خوشمزه ترین، سالم ترین و گاهی بهترین غذاهای ترکی را در میان این غذاها پیدا کنید.

بازدید از جاذبه های رایگان ترکیه مانند جشنواره ها و فستیوال ها را هم فراموش نکنید.

منبع پیشنهادی: theculturetrip.com

خرج و برج گذران زندگی در شهرهای ترکیه (بخش سوم)
همه چیز درباره ی محله ی امینونو در استانبول
هتل هیلتون آنکارا | ۵ ستاره
قلعه روملی حصار استانبول، یادگاری از شکوه امپراتوری عثمانی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code