بلیط هواپیما

از روبرو شدن با این حیوانات در سفر نترسید!

ما به دلایل زیادی به دور دنیا سفر می کنیم، فرهنگ، غذا یا مکان های دیدنی تاریخی و طبیعی. اما اگر شما عاشق طبیعت گردی هستید و دوست دارید تا چیزی بیشتر از اینها را در سفرتان تجربه کنید، بد نیست بدانید در هر کشوری حیوانات و موجوداتی وجود دارند که در کشورهای دیگر دیده نمی شوند مثلا در سفر به هند چه حیوانی را باید حتما ببینید و یا کشورهای دیگر. الی گشت در اینجا به معرفی ۲۰ حیوانی که منحصر بفرد هر کشور است پرداخته است، در ادامه با ما باشید:

مطالب مرتبط:
سفر، بهترین هدیه برای روز مادر
چطور رستوران های خانگی را حین سفر پیدا کنیم؟

۱- کومودوی اژدها، اندونزی
کومودو ها در واقع مدرن شده ی دایناسورهای قدیمند! کومودوها سمی هستند و گاز می گیرند و اگر باور ندارید کافیست یکبار امتحان کنید تا تبدیل به آخرین سفر زندگیتان شود! اگر چه وزن این موجودات به ۹۰ کیلو هم می رسد اما می توانند با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت بدوند.


۲- کاپی بارا، برزیل
کاپی باراها، بزرگترین جانور جونده ی روی کره زمین هستند و خیلی شبیه خرگوش های غول پیکر هستند. کاپی بارا بیشتر نزدیک به مناطقی که آب داشته باشد زندگی می کند مثلا کنار رودخانه ها و…
۳- سنجاب قرمز، انگلستان
سنجاب قرمز، یکی از زیرک ترین موجودات روی زمین و البته یک گونه ی در حال انقراض در انگلستان است. جمعیت این موجودات با معرفی نوع دیگری از سنجاب های شرقی یعنی سنجاب های خاکستری، رو به کاهش است.
۴- چیتا، کنیا
چیتاها، تندروترین و سریعترین حیوانات این کشور هستند! خیلی ها چیتاها را مثل گربه ها می دانند اما کاملا با گربه سانان متفاوت هستند. بدن بلند و باریک این حیوانات، باعث شده تا بتوانند با این سرعت باورنکردنی بدوند.


۵- اورانگوتان، اندونزی و مالزی
این اورانگوتان های دوست داشتنی، بیشتر در جنگل های بارانی برنئو و سوماترا پیدا می شوند و متاسفانه به دلیل آتش سوزی های جنگل و گیاهان، در خطر نابودی قرار دارند.
۶- ببر بنگال، هند
ببر بنگال، حیوان ملی کشور هند است. در حالیکه تعداد این ببرها در حال کاهش است، هنوز هم یکی از پر تعدادترین حیوان ها در این کشور است. اگر به هند سفر کردید، مطمئنا ببر سفید بنگال را خواهید دید. جالب است بدانید قبلا رنگ سفید بر روی خزهای بدن این نوع ببر وجود نداشته است و این تغییر رنگ، به خاطر تغییر ژن های آن است.

ببر بنگال هند
۷- لئوپارد، روسیه
این نوع لئوپارد در روسیه به نام لئوپارد شرق دور هم شناخته می شود و یکی از گونه های در حال انقراض محسوب می شوند. تحقیقات نشان می دهد که فقط ۶۰ تا از آنها در حیات وحش باقی مانده است.
۸- کانگورو، استرالیا
کانگوروها، بزرگترین کیسه داران روی کره ز زمین هستند و در واقع نمادی غیر رسمی از کشور استرالیا محسوب می شوند. آنها همچنین تنها حیوانات بزرگی روی زمین هستند که از مشت هایشان به عنوان بوکس و برای دفاع از خودشان استفاده می کنند.
۹- پاندای بزرگ، چین
مطمئنا یکی از متمایزترین خرس ها، پانداها هستند که از حیوانات بومی چین محسوب می شوند. پانداها به عنوان حیوانات تنها شناخته می شوند و از درختان بامبو تغذیه می کنند.

منبع: travelversed.co

سفر داوطلبانه به تایلند برای نجات فیل های چیانگ مای
سفر داوطلبانه به تایلند برای نجات فیل های چیانگ مای
وقتی جیرجیرک گران‌تر از طلا می‌شود!
وقتی جیرجیرک گران‌تر از طلا می‌شود!
نادرترین گونه های حیوانی ایران
نادرترین گونه های حیوانی ایران
سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر
سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر