از عکاسی در غارها چقدر می دانید؟

بهترین عکستان را بگیرید

عکاسی یکی از مهمترین بخش های زندگی مردم از گذشته تا حال بوده است ولی اکنون اهمیت ویژه ای با توجه به پیشرفت ها و تکنولوژی های جدید یافته است. با وجود دوربین های با کیفیت موبایل و رقابتی روز افزون آن عجیب نسیت که شاهد همچین گستره ی وسیعی از علاقه به عکاسی باشیم.

از موارد دیگری که به این عشق و علاقه افزوده است قابلیت به اشتراک گذاری آسان آن است که می توان به راحتی نظر دیگران را جلب هنر عکاسی خود کرد.ولی ما اینجا به بخش کوچکی از آن میپردازیم، آن هم عکاسی در غار است که روش های عکاسی خاص خودش را میطلبد.

در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
این ۵ اشتباه، عکس های سفرتان را خراب می کنند
۲ نکته برای انداختن عکس های خوب از سفر!
عکاسی در غار

از لنز های واید استفاده کنید

بعضی از غارها تونل های خیلی باریکی دارن اما بیشتر اونها بزرگ هستن. برای عکس گرفتن از غار و نشون دادن عظمت و بزرگی اونها در صورت امکان  بهتره از لنزهای واید استفاده کنین.

فوکوس را دستی انجام کنید

اگه مکان سوژه عکاسی در محل تاریکی باشه، یه جورایی فوکوس اتوماتیک گیج میشه، نمی تونه روی نقطه ای فوکوس کنه و یا ممکنه روی نقطه ی اشتباهی فوکوس کنه و سوژه اصلی در عکس تار بی افته. حتی در فضایی که نسبتا روشن هست، ریسک نکنید و با فوکوس دستی عکس بگیرین. اول به اندازه ای که لازمه به طرف سوژه اصلی عکس زوم کنین و بعد با فوکوس دستی سعی کنید واضح ترین تصویر رو در چشمی دوربین و یا به روی مانیتور به دست بیارید. این نقطه باید تا حدودی روشن باشه، اگه روشن نبود میتونین با استفاده از چراغ قوه کوچکی نور اطراف سوژه رو بیشتر کنین و به دوربین در فوکوس کردن کمک کنین. اگه با تمام این شرایط باز هم اطراف سوژه عکس تاریک بود میتونین فوکوس رو بر روی بینهایت تنظیم کنین.

از اشکال، سایه ها و بازتاب ها به نفع خودتون استفاده کنین

عکاسی در غار بیشتر در مورد پیدا کردن اشکال و الگوهای جالب در سنگ هاست. در اغلب غارها آب وجود داره و شما می تونید منابع آب رو با عکس ترکیب کنین و یا از زیبایی انعکاس اونها استفاده کنین. اگه نور های رنگی در غار وجود داشت از اونها برای گرفتن عکسی جدید استفاده کنین

عکاسی در غار

با فورمت را (RAW) عکاسی منین

این در کل یک نکته مهم عکاسیه، شما می تونین همیشه عکسهاتون رو با فرمت “را” بگیرید. این فورمت بر خلاف فورمت JPG اطلاعات بیشتری رو برای کار و پردازش عکس در اختیار شما قرار میده. با این فرمت شما می تونید سطح بیشتری از نور رو توی عکس داشته باشید. تمام این جزئیات به شما این اجازه رو میده که بعدا کیفیت عکس به خاطر ویرایش پایین نیاد. چون غار ها مکان هایی خیلی تاریک هستن، عکس برداری با فورمت “را”، انجام تنظیمات لازمه رو بعد از عکس برداری امکان پذیر میکنه.

استفاده از سه پایه و شاتر از راه دور

برای بدست آوردن تصویری واضح در طول پرتوگیری، به سه پایه احتیاج دارین. مطمئن بشید که در غار اجازه استفاده از سه پایه رو دارین. در غیر این صورت برای اجازه گرفتن از قبل اطلاع بدین.

راهنمای سفر به روتردام
راهنمای سفر به روتردام
عروس پنبه ای ترکیه در صدر جاذبه های گردشگری
عروس پنبه ای ترکیه در صدر جاذبه های گردشگری
چگونه فضانورد شویم؟
چگونه فضانورد شویم؟
راهنمای سفر به دبی: آب و هوا، خرید، حمل و نقل، جاذبه ها و تفریحات
راهنمای سفر به دبی: آب و هوا، خرید، حمل و نقل، جاذبه ها و تفریحات

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code