بلیط هواپیما

از ۵ قبیله معروف آفریقا بشنوید

قبایل معروف آفریقا

آفریقا دارای ۳۰۰۰ قبیله است که همه ی آنها از لحاظ زبان و فرهنگ با هم تفاوت زیادی دارند. خود قاره طی دو هزار سال گذشته، تحول زیادی کرده است اما تأثیرات قبیله ای همچنان نیروی غالب در اکثر بخش ها بوده و با اینکه تقسیم بین قبایل، در طول سال ها کاهش پیدا کرده است، وابستگی های قبیله ای، هنوز هم به عنوان منبع غالب غرور در میان بومیان جلوه می کند. با توجه به این مطلب از الی گشت، اجازه دهید نگاهی کوتاه به  ۵ تا از محبوب ترین قبایل آفریقا داشته باشیم:

۵ قبایل معروف آفریقا

آفریقا | قبایل معروف
مطالب مرتبط:
لمس حیات وحش در خاص ترین هتل های آفریقای جنوبی
۱۵ حقیقت جالب از آفریقای جنوبی

۱٫ زولو
زولو به چند دلیل، محبوب ترین قبیله در آفریقا است. اول اینکه دارای شاکالند می باشد که بعنوان محل تولد رئیس افسانه ای، شاکا زولو، شهرت جهانی دارد. دوم اینکه زولو بخاطر اینکه بزرگترین گروه قومی در آفریقای جنوبی با حدود جمعیت ۱۱ میلیون نفر است، مورد ستایش قرار می گیرد.

زولو

۲. ماسایی
ماسایی، دومین قبیله محبوب آفریقایی پس از زولو بوده و به دلیل سنت های ریشه دار و فرهنگ عمیق خود، معروف شده است. حتی زمانی که اکثر قبایل آفریقایی، در حال پذیرش سبک زندگی مدرن هستند، ماسایی ها هنوز هم به سبک بوماس زندگی می کنند و بصورت چادرنشینی با گله های بزرگ گاو برای زندگی به اطراف نقل مکان می کنند که به طور عمده، از گوشت، تغذیه می کنند، خون خام می نوشند و در هر نقطه در شرق آفریقا به ویژه کنیا، با پوشش اُرسی و جواهرات چوبی استثنایی دیده می شوند.

ماسایی

۳. سان بوشمن
اگر فکر می کنید تا حالا موارد جالب و عجیب در زندگی زیاد دیده اید، کمی صبر کنید و زندگی روزمره سان بوشمن را مشاهده کنید. برای شروع بد نیست بدانید که سان بوشمن، قبیله ای است متشکل از افرادی که ساکنان بوتسوانا و ماکگادیکگادی غربی برای قرن ها بوده اند. بدین معنا که به معنای واقعی کلمه، در منطقه ای خشک ساکن بودند که هیچ قطره آبی در آن یافت نمی شود و نه تنها به شکار حیوانات برای تغذیه وابسته هستند، بلکه از گیاهان و ریشه آنها هم تغذیه می کنند. با پوشیدن لُنگ، مردان قبیله، تیر و کمان را روی شانه های خود آویزان می کنند.

سان بوشمن

۴. خوزا
در سراسر استان شرقی کیپ آفریقای جنوبی، به احتمال زیاد با میلیون ها مردمی مواجه می شوید که با صداهای کوتاه لفظی صحبت می کنند، یعنی مردم خوزا. در واقع، خوزا دارای تعدادی از قبایل کوچک است که شامل این ها می شود: Mpondo، Xesibe، Mpondomise، Thembu، Bhaca و Mfengu با Mpondo بعنوان محبوب ترین در میان آنها.

خوزا

۵. هوسا
هوسا، یکی از بزرگترین گروه های قومی در آفریقا و بزرگترین در آفریقای غربی هستند. در واقع، نه تنها گروهی قومی با نژادهای گوناگونی در آفریقا است، بلکه از نظر فرهنگی هم به خوبی یکسان شده اند، با احاطه مردم در مناطق سودانی و ساحلی جنوب شرقی نیجر و نیجریه شمالی، با تعداد قابل توجهی از افراد ساکن در چاد، توگو، ساحل عاج، سودان و غنا. این گروه دارای لباس های محدودی هستند: لباس برای مردان با گلدوزی ها در اطراف گردن و کلاه های رنگارنگ با نام فولا. پوشش زنان هوسا، چادرشب عبایی است که متشکل از پارچه پوششی رنگارنگ، بلوز همرنگ، شال و دستمال سر می شود.

هوسا
تماشا کنید: چند دقیقه زیر آبشار ویکتوریا!
تماشا کنید: چند دقیقه زیر آبشار ویکتوریا!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
مرگ اسرار آمیز قدیمی ترین درخت، دانشمندان را شوکه کرد!
درختی که بز می دهد! + تصاویر
درختی که بز می دهد! + تصاویر
آشنایی با سنت ها و آداب و رسوم عجیب مردم تانزانیا
آشنایی با سنت ها و آداب و رسوم عجیب مردم تانزانیا