بلیط هواپیما

استانبول گردی تان را با دانستن این نکات شیرین تر کنید

توصیه هایی قبل از سفر به استانبول

کشور ترکیه علاوه بر اینکه یکی از مقاصد محبوب گردشگری در دنیاست برای ایرانی ها هم مدتی است به یکی از کشورهای دیدنی تبدیل شده است. در این میان، استانبول سهم ویژه ای دارد و یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. اگر تصمیم گرفته اید به استانبول سفر کنید، دانستن نکاتی می تواند سفرتان را با برنامه تر پیش ببرد که در این نوشتار از الی گشت، می خواهیم این نکات را با شما هم در میان بگذاریم.

مطالب مرتبط:
حقایقی جالب درباره استانبول
۳ محله برتر استانبول برای اقامت

استانبول

واحد پول ترکیه

واحد پول این کشور، لیره است که هر لیره‌ی معمولا برابر با ۱۰۷۰۰ ریال است. در ترکیه تبدیل پول را می توانید در بانک ها انجام بدهید که امن ترین راه است. در بعضی جاهای شهر اگر یورو یا دلار هم داشته باشید از شما می پذیرند.

بهترین زمان سفر به استانبول

استانبول آب و هوای مدیترانه ای و مطبوعی دارد اما به طور کل در فصل بهار و تابستان این شهر میزبان گردشگران بیشتری نسبت به فصول دیگر است که به آن فصول های سیزن هم می گویند و در این فصل ها، سفر گران تر خواهد بود و اگر درفصل های دیگری تصمیم به سفر بگیرید که فصل های کم گردشگر محسوب می شوند، هزینه ی کمتری باید بپردازید. انتخاب فصل مناسب بستگی به شما و بودجه تان دارد…

در استانبول چه وسیله ی نقلیه ای از همه مناسبتر و اقتصادی تر است؟

از میان وسایل نقلیه ا‌ی که در استانبول وجود دارند گزینه های زیادی در پیش رویتان قرار دارد که انتخاب هر کدام بستگی به شما دارد.
اتوبوس یکی از بهترین وسایل حمل و نقل استانبول است که معمولا از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ شب فعالیت می کنند و سیستم قابل اعتمادی برای جابه جایی در سراسر شهر هستند. یکی دیگر از وسایلی که افراد محلی در شهر استانبول بسیار از آن استفاده می کنندف تراموا است. تراموا کاملا مقرون ‌به‌ صرفه است و ساعت فعالیت آن از ۶ صبح تا نیمه شب است.
گزینه ی حمل و نقل دیگری که در استانبول می توانید از ان استفاده کنید، تاکسی است. اما تاکسی در استانبول بسیار گران است اصلا هزینه ی پایینی ندارد مخصوصا اگر شهر و خیابان ها را خوب نشناسید. اما اگر خواستید از تاکسی استفاده کنید حتما حواستان باشد که راننده تاکسی متر را روشن کرده باشد تا بتوانید طبق مسافت طی شده مبلغ کرایه را پرداخت کنید. اگر بخواهید از ساعت ۱۲ شب به بعد با تاکسی عبور و مرور کنید باید ۵۰ درصد بیشتر از همیشه بپردازید.
اگر به این شهر سفر کنید، درباره Istanbulkart زیاد می شونید. این کارت برای افرادی که از وسایل حمل و نقل عمومی زیاد استفاده می کنند ایده ی عالی ای است. می توانید از ان استفتاده کنید و هروقت شارژ آن تمام شد دوباره آن را شارژ کنید.

کجا بمانیم؟

انتخاب محل اقامتی کاملا بستگی به بودجه تان دارد. تعداد محل های اقامتی در این شهر زیاد است. یکی از بهترین هتلهای شهر، که برای رزرو هتل می توانید آن را در ذهنتان داشته باشید، کلرین گلدن هورن است که در منطقه ی بی اغلو قرار گرفته است. این هتل مجهز به سالن بدنسازی است و محلی برای اجاره‌ ی دوچرخه دارد. اینترنت WiFi در سراسر هتل وجود دارد و رایگان است .اتاق‌های هتل همگی نورگیرند همگی مجهز به سیستم تهویه هستند. تمامی اتاق‌ها دارای تلوزیون صفحه ‌تخت ۴۲ اینچی، گاو‌صندوق و تخت خوابی بزرگ و باکیفیت‌ اند. بعضی از اتاق ها هم دارای بالکن بزرگی هستند. دسترسی هتل هم فوق العاده است و تا فرودگاه آتاتورک فقط ۲۲ کیلومتر فاصله دارد.

هتل 4 ستاره گلدن هورن

اتاقی از هتل 4 ستاره استانبول

منبع: buzzle.com

افتتاح فرودگاه جدید استانبول در سال جاری
افتتاح فرودگاه جدید استانبول در سال جاری
معرفی هتل آل سیزن استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل آل سیزن استانبول | ۵ ستاره
جزایر پرنس، تجربه ای متفاوت در استانبول
جزایر پرنس، تجربه ای متفاوت در استانبول
همه چیز در مورد مسجد سلیمانیه استانبول
همه چیز در مورد مسجد سلیمانیه استانبول