اسراری که حل نشده باقی مانده است

اسراری که حل نشده باقی مانده

در این مطلب تعداد انگشت شماری از اسراری که حل نشده وجود داشته که نمی توان آن ها را به سادگی توضیح داد. اکثر مردم دوست دارند اعتقاد داشته باشند که حتی غیر ممکن ترین پازل ها را نیز می توان حل کرد اما همیشه اینطور نیست. این اسراری که حل نشده باقی مانده اند برای چندین دهه است که کارشناسان را گیج کرده و تمام کسانی که با آن ها رو به رو می شوند تعجب خواهند کرد. این قطعا شروعی برای ماجراجویی در اسرار حل نشده فراطبیعی ما است. احتمالا حادثه Dyatlov Pass به عنوان یکی از عجیب ترین این اسرار شناخته می شود البته بدون اشاره به اتفاقات وحشتناکی که در عصر مدرن روی داده است. با الی گشت همراه باشید تا در مورد اسراری که حل نشده باقی مانده اند بدانیم.

اسراری که حل نشده

حادثه دیاتلو پس | Dyatlov Pass Incident

مطالب مرتبط:
عجیب ترین و اسرار آمیزترین شهرهای ارواح در جهان
۷ مورد از عجیب ترین اسرار هندوستان که هنوز هیچ پاسخی برای آن ها وجود ندارد!
از عجیب ترین قبیله آفریقایی یعنی قبیله سورما اتیوپی دیدن کنید!

در ۲۵ ژانویه ۱۹۵۹، ۹ دانشجوی روسی برای انجام اسکی با سرعت زیاد قصد سفر در امتداد کوه های Otorten را داشته که در شمال Urals قرار دارد. هشت روز پس از آنکه آن ها به مقصد نهایی خود رسیدند، یک گروه جستجو برای پیدا کردن کوهنوردان گم شده شروع به کار کرد. در ۲۶ فوریه گروه جستجو به چادری رسیدند که در بالاترین بخش برای اسکی و بر روی بالاترین شیب Kholat Syakhl قرار گرفته بود که به زبان محلی سیبریایی به آن کوهستان مرگ نیز می گویند. چادر از هم جدا شده و پاره شده بود و نشان می داد که افراد داخل آن از وحشت گریخته اند. رد پاهایی که در بیرون از چادر پیدا می شد نشان از این بود که افراد داخل آن با پای برهنه و یا با جوراب به دمای زیر صفر فرار کرده اند. دو مجموعه از رد پاها به سمت پایین شیب و یک جنگل متراکم حرکت کرده بود که جستجوگران را به سمت اولین اجساد هدایت کرد. علاوه بر بقایای یک آتش طولانی در پایین درختان کهن کاج بدن یخ زده دو نفر پیدا شد. جستجوگران در کمال تعجب هر دو مرد را به صورت برهنه پیدا کردند (صرف نظر از لباس زیر). آن ها همچنین اشاره کردند که شاخه های درختان کاج تا ارتفاع ۱۵ فوت آسیب دیده که نشان می دهد آن ها در تلاش برای بالا رفتن از درخت برای در امان نگه داشتن خود بوده اند. بدن دانشجوی ۲۳ ساله مهندسی Igor Dyatlov در فاصله حدود ۳۲۰ متری از چادر کشف شد که نام او بعدها به ناحیه این فاجعه که جزء اسراری که حل نشده باقی مانده داده شده است. در همان نزدیکی بدن ۳ فرد دیگر نیز در زیر بیش از ۱۰ سانتی متر برف کشف شد. بدن ها در یک خط و با حدود ۱۸۰ متر از یکدیگر قرار داشتند که نشان می داد به صورت پشت هم در حال سینه خیز رفتن به سمت چادر بوده اند.

حادثه دیاتلو پس

۲ ماه پس از جستجوی های اولیه بدن های سایر افراد این گروه در زیر ۴٫۵ متر برف پیدا شد که مشخص بود گودالی را برای خود کنده بودند تا از سرما در امان بمانند. برخی از ان ها دارای استخوان های شکسته و آسیب های داخلی وحشتناکی بودند اما به طرز عجیبی هیچ زخم خارجی روی بدن آن ها وجود نداشت و حتی روی پوستشان کوچکترین خراشی دیده نمی شد. این هنوز عجیب می باشد که تکه های لباس های ان ها میزان تشعشعی بیش از اندازه نرمال را نشان می داد. معاینات پزشکی قانونی از ۹ بدن این کوهنوردان موارد عجیب و غیر منطقی دیگری را نشان داد. جه چیزی می توانسته باعث شود تا این ۹ کوهنورد خود را در معرض دمای زیر صفر درجه قرار دهند آن هم با شرایطی که برخی از آن ها لباس داشته و برخی دیگر نیمه برهنه بوده اند. بیشترین چیزی که همه را مبهوت کرده بود بدن Lyudmilla Dubinina بود که زبان و چشم های خود را از دست داده بود. نظریه های مختلفی در مورد انچه در آن ساعات تاریک و ناراحت کننده در کوه مرگ رخ داده وجود دارد. توضیحاتی در مورد سقوط بهمن و حتی آزمایش سلاح های مخفی روسی ارائه گردید، حتی حوادثی که توسط بیگانگان ممکن است روی داده باشد نیز مطرح شد اما با این حال هیچ کدام از این تئوری ها به بررسی دقیق و نتیجه نهایی منجر نشد و به همین دلیل افسانه دیاتلوپس جزء اسراری که حل نشده باقی مانده است.

حادثه دیاتلو پس

بلا در ویچ الم | Bella in the Wych Elm

در ۱۸ آوریل ۱۹۴۳ چهار پسر در Hagley Wood کشور انگلستان بر روی درخت ویچ الم رفتند. آن ها در این فکر بودند که با بالا رفتن از درخت می توانند مکانی مناسب را برای شکار پرندگان در لانه های ۱۵ ساله Bob Farmer پیدا کنند اما آن ها راز گریزلی را کشف کردند. در داخل تنه توخالی درخت اسکلت یک زن به صورت کامل قرار گرفته و تنها یک دست خود را از دست داده بود. پسران وحشت زده پیمان بستند که این موضوع را به کسی نگویند و از آن محل فرار کردند اما یکی از آن ها این موضوع را با پدرش در میان گذاشت. پلیس برای تحقیق به محل رفته و بدن همانطور که گفته شده بود پیدا گردید. موها از روی گوشت های باقی مانده روی سر آویزان شده و دو دندان کج شده نیز از دهان ان بیرون مانده بودند. دست زن و لباس های او بعدا در نزدیکی درخت کشف شد. این موضوع باعث شد گمانه زنی هایی در مورد قتل وحشیانه توسط جادوی سیاه انجام شود که توسط یک جادوگر محلی رخ داده باشد. تجزیه و تحلیل های پلیس نشان می داد که بدن متعلق به زنی ۳۵ تا ۴۰ ساله بوده و زمانی که بدن او هنوز گرم بوده است داخل درخت قرار داده شده و او حداقل ۱۸ ماه در انجا باقی مانده است. مردم محلی نام این زن ناشناس را Bella قرار داده و نوشته هایی بر روی دیواره ها دیده شد که نوشته بودند “چه کسی بلا را داخل درخت قرار داد”. هیچ کس هویت واقعی او را ارائه نداد و مرگ او همچنان به صورت اسراری که حل نشده باقی مانده است.

بلا در درخت ویچ الم

دوقولوهای پولاک | The Pollock Twins

در سال ۱۹۵۷ دو خواهر به نام های Joanna 11 ساله و Jacqueline Pollock 6 ساله به همراه دوستشان به نام Anthony زمانی که به کلیسای محلی Northumberland در انگلستان می رفتند در یک تصادف کشته شدند. والدین ان ها به نام های جان و فلورانس که غم و اندوه بسیاری داشتند امیدوار بودند و دعا می کردند تا دخترانشان می توانستند دوباره به زندگی بازگردند و به نظر می رسید که دعاهای ان ها پاسخ داده شده است. یکسال بعد دختران دوقولویی به نام های Jennifer و Gillian به دنیا آمدند. خانواده پولاک تعجب کردند از اینکه جنیفر که دوقولوی کوچکتر بود نشانه هایی در سر و بدن خود داشت که دقیقا همان جایی بود که نشانه های بدن ژاکلین قرار گرفته بودند. با این موضوع مجموعه ای از شباهت های بی نظیر میان خواهران دوقولو و خواهران مرده آن ها آغاز شد.

دوقولوهای پولاک

در سن دو سالگی دوقولوها اسباب بازی هایی را درخواست کردن که متعلق به ژاکلین و یوهانا بوده است. والدینشان ادعا کردند که دختران هرگز این اسباب بازی ها را ندیده و یا در مورد آن ها نشنیده اند. در سن چهار سالگی آن ها شروع به تشخیص مکان هایی کردند که تاکنون دیده نشده و یا قبل از آن وجود نداشته است. یکبار ان ها به مدرسه ای اشاره کرده و ادعا کردند که آنجا مدرسه آن ها است و بازی در زمین های ان را به خاطر دارند و انجا مدرسه ژاکلین و یوهانا بود. دکتر Ian Stevenson روان شناس ماهر در آن زمان این پرونده را مطالعه کرده و نتیجه گرفت که دوقولوها در واقع همان خواهرانی هستند که دوباره به دنیا آمده اند. زمانی که دختران ۵ ساله شدند ناگهان خاطراتشان ناپدید شده و هر دو به زندگی شاد و عادی خود ادامه دادند تا این موضوع نیز جزء اساری که حل نشده باقی بماند.

دوقولوهای پولاک

تمامی مواردی که در این مطلب توضیح داده شد حقایقی بوده که در تاریخ رخ داده اند، این اتفاقات قطعا یک یا بیش از آن نقطه کلیدی داشته که تاکنون هیچ کس نتوانسته آن را پیدا کند. این ها حقایقی است که نه تنها منطق بلکه حتی علم نیز نتوانسته پاسخی برای ان ها پیدا کند. برای دهه های طولانی است که این موارد به صورت اسراری که حل نشده باقی مانده است و کسی نمی داند تا چه زمانی به همین شکل ادامه خواهد یافت. در مطلبی دیگر در مورد سایر این اسراری که حل نشده باقی مانده اند شرح خواهیم داد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد