بلیط هواپیما

مراقب باشید این اشتباهات را در سفر به دبی مرتکب نشوید!

اشتباهات سفر به دبی

چه به دبی به عنوان شهری تفریحی و گردشگری نگاه می کنید و چه می خواهید در این شهر مشغول به کار و زندگی شوید، باید از انجام اشتباهات سفر به دبی جلوگیری کنید. بسیار مهم است که خود را با فرهنگ منطقه و شهری که به آن سفر می کنید، هماهنگ کنید. مسلما هر شهر و فرهنگی آداب و رسوم و باید و نبایدهای خود را دارد و نباید با انجام کارهایی که در آن جوامع غیر معمول است یا بی ادبی محسوب می شود، به مردم آن بی احترامی کنید. هیچ گردشگری نمی خواهد که از طرف میزبان خود مورد بی مهری قرار بگیرد یا با اخم روبرو شود. دبی را در مجله الی گشت اگر جستجو کنید می توانید قبل از سفر خود با نکات سفر به دبی آشنا شوید. در اینجا بیشتر راجع به اعمال و رفتار ما در این کشور اسلامی صحبت خواهیم نمود و بیشتر با اشتباهات سفر به دبی آشنا خواهید شد.

فکر می کنید که قبل از سفر به دبی باید چه اطلاعاتی را راجع به این کشور بدانید؟ طبعا دانستن مکان جاذبه های دبی به همراه نحوه دسترسی و بازدید آن ها، هتل مورد نظرتان و امکانات به خصوصش و اطلاعاتی از این قبیل لازمه سفر است. به هر کشوری که سفر کنید باید این اطلاعات را از قبل بدانید. اما اشتباهات سفر به دبی که باید از انجام آن ها خودداری نمایید، مطلب دیگری است. اگر قصد خرید تور لحظه آخری دبی و سفر به این شهر جذاب عربی را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

اشتباهات سفر به دبی-نکات سفر به دبی
مطالب مرتبط:
نقشه فرودگاه دبی + اطلاعات و راهنمای کامل
چطور سفری ۵ روزه به دبی را برنامه ریزی کنیم؟
این ۱۱ کار را هرگز در دبی انجام ندهید!

دبی کشوری بسیار جذاب و دیدنی با مردمی خونگرم و مهمان نواز است؛ حتی بازدید از جاذبه های دبی می تواند هر گردشگری را ساعت ها مشغول کند. مهمان نوازی که در اکثر مردم شرقی دیده می شود. در این کشور، شما با سنت ها، اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم بسیاری روبرو هستید. بیشتر گردشگران و مسافرانی که به اینجا سفر می کنید، به دنبال آشنایی با این سنت تاریخی و فرهنگ چند قرن این مردم هستند. همیشه به یاد داشته باشید که شما در کشوری متفاوت با کشور خودتان و با اعتقادات و فرهنگی متفاوت هستید. بنابراین گاهی ممکن است بعضی از رفتارهای مردم این شهر، برایتان عجیب و غریب به نظر برسد در حالی که برای آن ها عادی است.

از ساعت های بازدید جاذبه های دبی مطلع باشید

همانند کشورمان ایران، روزهای تعطیل در دبی روز جمعه و شنبه است. در این روزهای آخر هفته، جاذبه های دبی بسیار شلوغ تر از قبل می شوند. باز اشتباهات سفر به دبی که اکثر گردشگران آن را انجام می دهند، اطلاع نداشتن از ساعت های باز یا تعطیل شدن یک مکان تفریحی است. اگر این زمان ها را ندانید، ممکن است که زودتر به محل مورد نظرتان برسید و معطل شوید یا اینکه دیرتر برسید و به در بسته بخورید. اگر زمان تعطیلی مراکز خرید را ندانید ممکن است زمان کافی برای خرید و گشت و گذار نداشته باشید. حتی کسانی که از شلوغی فراری هستند می بایست حتما ساعات اوج شلوغی را پرسیده و از رفتن به مکان ها و جاذبه های دبی در این ساعات خودداری کنند.

مراکز خرید دبی و گردشگران در اشتباهات سفر به دبی

از شیرهای آب بنوشید

خوردن آب از شیرهای آب در دبی مشکلی ندارد. بیشتر مردم نگران آب آشامیدنی خود در هنگام سفر هستند. اگر به کشورهای دیگری مانند هند می رفتید، به هیچ وجه این نکته را نمی گفتیم اما خوشبختانه در دبی امکان نوشیدن از شیرهای آب وجود دارد. چرا که هم رایگان و هم ایمنی است. اگر دوست ندارید از شیرهای آب بنوید به سراغ بطری های آب معدنی محلی بروید. از اشتباهات سفر به دبی خرید بطری های آب معدنی خارجی و گران قیمت است. در حالی که بطری های آب معدنی محلی بسیار سالم و خوب هستند و قیمت های پایین تری هم دارند.

نوشیدنی های الکلی برای گردشگران غیر مسلمان

یادتان باشد که امارات و دبی هم همانند کشورمان ایران، مسلمان بوده و مردم آن از نوشیدنی های الکلی استفاده نمی کنند و این موضوع را حرام می دانند. با این وجود به دلیل اینکه این کشور و شهرهای آن، جزو بزرگترین مقاصد گردشگری جهان است و از همه دنیا با آداب، فرهنگ ها و مذاهب گوناگون به آن سفر می کنند، در بعضی از هتل ها برای مسافران و گردشگران غیر مسلمان، نوشیدنی های الکلی یافت می شود.

شما و هیچ گردشگری با این موضوع در دیگر مکان های عمومی شهر مانند مراکز خرید، رستوران های مطرح و بزرگ و حتی پارک ها، مکانی برای سرو این نوشیدنی پیدا نمی کنید. با این حال، گردشگران یا ساکنینی که مسلمان نیستند می توانند از فروشگاه ها برای خود هر آنچه که لازم دارند، بخرند. از اشتباهات سفر به دبی برای گردشگران غیر مسلمان، استفاده از این نوشیدنی ها در مکان های عمومی و به غیر از خانه یا کافه های مخصوص آن است.

اشتباهات سفر به دبی-خانواده ای خارجی در صحرای دبی

سیگار کشیدن در مکان های دولتی ممنوع است

در مکان های دولتی، فروشگاه ها، مغازه ها، مراکز خرید، جاذبه های دبی، مراکز تفریحی و در مجموع مکان های عمومی سربسته سیگار کشیدن ممنوع است. مکان های به خصوصی را برای افراد سیگاری چه در هتل ها و چه در مکان های دیگر در نظر گرفته اند که باید از آن ها استفاده کنید. از اشتباهات سفر به دبی استفاده از سیگارهای برقی است. استفاده از این سیگارها در دبی ممنوع است و اگر داشته باشید در فرودگاه و به محض ورود مصادره می شود.

توجه به فرهنگ و آداب و رسوم مردم امارات

تقریبا در طول ۳۰ سال، ابوظبی، دبی و دیگر شهرهای امارات از حالت چادرنشینی و قبیله ای خارج شده و شهرهای بزرگ با ساختمان های مرتفع و جاذبه های بی نظیر ساخته اند. این شهرها از شهرهای کوچک سنتی به شهرهای مدرن امروزی تبدیل شده اند. با این وجود، هنوز فرهنگ و اعتقادات قدیم خود را از نسلی به نسل دیگر منتقل نموده و همچنان پایبند به آن ها هستند.

از اشتباهات سفر به دبی توجه نکردن و احترام نذاشتن به این آداب و رسوم است.

همچنین بیش از ۱۵۰ ملیت مختلف هم در دبی زندگی می کنند. در واقع مهاجر ها و مردمان دیگر کشورهایی که به دبی آمده اند، هم هر کدام فرهنگ و آداب و رسوم خود را دارند. در ارتباط با هر کدام از اقوام دیگر کشورها در دبی نیز، این موضوع را در نظر داشته باشید. دانستن فرهنگ و ملیت فردی که پیش روی شما قرار دارد می تواند بسیار کمک کننده باشد.

جاذبه های دبی و رستوران ها-اشتباهات سفر به دبی

اشتباهات در هنگام رانندگی در دبی

رانندگی در دبی بسیار از قوانین سختگیرانه ای برخوردار است. اگر وارد این کشور شدید و از شرکت های کرایه ماشین، وسیله نقلیه و ماشین مورد نظرتان را کرایه نمودید، باید قوانین و مقررات رانندگی دبی را هم راعایت نمایید. ترجیحا اگر فکر می کنید که احتمال اشتباه را دارید، از مترو استفاده نمایید یا اینکه از جاذبه های دبی تا هتل را تاکسی بگیرید. سرعت بیش از حد، مسابقه دادن در خیابان ها، صحبت با تلفن در هنگام رانندگی، بر روی خطوط رانندگی کردن و دنده عقب راندن از جمله خطاهایی است که جریمه ای سنگین و گاهی بازداشت به همراه دارد. در خیابان ها دوربین های سرعت بسیاری کار گذاشته شده است که در فواصل معینی رانندگان را بررسی می کنند. برای بازدید از جاذبه های گردشگری دبی ترجیحا تاکسی بگیرید.

جریمه های ماشین بالاست. همچنین بستن کمربند ایمنی در دبی الزامی است.

از دیگر قوانینی که در بازدید از دبی و به تازگی به وجود آمده است، وضع قوانینی برای عابرین پیاده است. در میان اشتباهات سفر به دبی اگر از مکان هایی که برای عبور پیاده مشخص نشده اند، بگذرید، با شما برخورد سختی خواهد و ممکن است جریمه شوید. مخصوصا عبور از کنار بزرگراه ها غیر قانونی است.

رانندگی و ماشین های دبی-اشتباهات سفر به دبی

توجه به پوشش و حجاب در سفر به دبی

اگر به این موضوع در سفر خود توجه نداشته باشید، یکی از اشتباهات سفر به دبی را مرتکب شده اید. یادتان باشد که دبی کشوری اسلامی با پوششی کاملا یکپارچه است. هر چند که در بسیاری از مناطق و جاذبه های دبی مانند سواحل مختلف با تفریحات ساحلی بیشتر از گردشگران اروپایی مملو است اما دلیل نمی شود که شما در لباس های نامناسبی در کشوری اسلامی بپوشید. بهتر است که رو پوشی به همراه داشته باشید. به هر حال، با احترام گذاشتن به فرهنگ و عقاید مردم یک منطقه شما هم احساس راحتی بهتری خواهید داشت.

به زنان عرب احترام بگذارید

از دیگر اشتباهات سفر به دبی توجه نداشتن به نوع پوشش و حجاب شماست. سعی کنید که جلف و زننده در مکان های عمومی لباس نپوشید. لباس هایی که جلب توجه نمی کنند از بهترین گزینه ها و انتخاب برای هنگام بازدید از جاذبه های دبی است.

اشتباهات سفر به دبی-خانم و آقایی با لباس های محلی در آکواریوم

امنیت شخصی

امارات و دبی یکی از امن ترین کشورهای جهان است که جنایات کمی در آن رخ می دهد. با این وجود به عنوان مسافری در کشوری دیگر، جوانب احتیاط را رعایت کنید. سعی کنید تمام کارهایی را که برای مراقبت از خود، در کشورتان انجام می دهید در بازدید از جاذبه های دبی هم انجام دهید. هیچ وقت به غریبه ها و کسانی که مشکوک هستند اعتماد نکنید.

اشتباهات سفر به دبی-گردشگر خانمی در سواحل دبی

در دبی نیز مردم در بازدید از درون خانه، کفش های خود را در می آورند.

از اشتباهات سفر به دبی انجام رفتاری غیر متداول و همیشگی از شما خواهد بود. گاهی بعضی از افراد تصور می کنند که به همین دلیل که وارد کشور دیگری شده اند، به این معنی است که تمام جنبه های زندگی آن ها متفاوت است. در صورتی که این گونه نیست. بیشتر آداب و رسوم و فرهنگ مردم این کشور، بسیار شبیه به ما ایرانی هاست. به عنوان مثال، آن ها نیز در خانه های خود با کفش راه نمی روند.

منبع: flytodubai.co.uk

۱۰ چیز غیر منتظره درباره دبی که نمی دانید!
۱۰ چیز غیر منتظره درباره دبی که نمی دانید!
معرفی محله بستکیه دبی؛ میراث ایرانیان در این شهر
معرفی محله بستکیه دبی؛ میراث ایرانیان در این شهر
معرفی هتل جمیرا رکسوز پریمیوم دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل جمیرا رکسوز پریمیوم دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل اچ دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل اچ دبی | ۵ ستاره