بلیط هواپیما

اطلاعات ضروری قبل از سفر به شهر روتوروا در نیوزیلند

آنچه باید قبل از سفر به روتوروا بدانید

یکی از بهترین جاذبه ‌های کشور نیوزیلند، شهر زیبای روتوروا است که در خلیج پلنتیِ جزیره‌ ی شمالی نیوزیلند قرار گرفته است. روتوروا، شهری آرام با آب و هوایی دلپذیر است و چشم انداز بسیار زیبایی به قله های آتشفشان، باغ های گل و مناظر طبیعی زیبا دارد. به همه ی اینها جنگل های بومی ای که اطراف شهر را محاصره کرده اند را اضافه کنید. همه ی اینها در کنار هم ترکیب جذابی از شهر را بوجود آورده اند. همراه الی گشت باشید تا از این شهر زیبا و نسبتا بکر بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
سفر ارزان به قطب جنوب
۱۱ حقیقت شوکه کننده برای توریست ها از این کشورها

روتوروا نیوزیلند

دلیل شهرت روتوروا چیست؟

جدا از تمام زیبایی هایی که به آنها اشاره شد، روتوروا به دلیل بودن مرکزی برای فرهنگ مائوری شهرت دارد و یکی از بهترین نقاط نیوزیلند برای تماشای اجراهای سنتی این قوم و غرق شدن در تاریخ و فرهنگ سنتی آن محسوب می‌شود. علاوه براین، تعدادی از بهترین و مشهورترین جاذبه ‌های نیوزیلند در این شهر و اطراف آن قرار گرفته اند که انگیزه‌ای خوب برای سفر به آن ایجاد می‌کنند. اگر با خواندن این موضوعات وسوسه شده اید به این شهر زیبا سفر کنید، باید قبل از آن اطلاعاتی هر چند کم از آن داشته باشید:

دانستنی های روتوروا

زبان رسمی این کشور، انگلیسی است اما همانطور که گفته شد به دلیل فرهنگ مائوری، زبان مائوری هم یکی از زبانهای رایج است.

آب و هوای روتوروا و زمان مناسب سفر به آن

به طور کلی در روتوروا در تمام طول سال، هر دو نوع آب و هوای سازگار و معتدل پیدا می شود. ماه‌ های تابستان یعنی ژانویه، فوریه و مارس هستند که دمای هوا در این زمان ین ۱۰ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است بنابراین نباید انتظار گرمای آنچنانی داشت. در زمستان‌ها هم معمولا میانگین دمای ۸ درجه‌ی سانتیگراد است و اگرچه زمستان‌ هوا معتدل است، اما به دلیل بارش باران‌های سنگین اگر می خواهید در این فصل سفر کنید بهتر است یک یا دو لباس گرم همراهتان داشته باشید.

اقامت در روتوروا و هزینه آن

در روتوروا، ماه‌ های تابستان ماه های های سیزن و پیک هستند و بنابراین مانند هر جای دیگری در این مدت قیمت انواع هتل و حتی بلیت‌ هواپیما بالاست. اگر می خواهید ارزان‌تر سفر کنید بهتر است در نیمه‌ی دیگر سال یعنی زمستان، اوایل بهار و اواخر پاییز برنامه‌ی سفر به این شهر را بریزید. در هر صورت، بهتر است از دست کم یک ماه قبل هتل رزرو کنید.
اگر بخواهید در هاستل اقامت داشته باشید، برای یک شب اقامت باید ۱۵بین تا ۲۵ و ۵۰ تا ۷۰ دلار بپردازید.
اگر دوست داشته باشید کمی خصوصی تر اقامت کنید، هتل گزینه ی بهتری است. هتل‌های روتوروا در حالت معمول قیمت‌هایی مقرون به صرفه و کیفیتی مناسب دارند اما هتل‌ هایی که در مرکز شهر هستند به خاطر شلوغی بیشتر قیمتی بالاتر از بقیه ی جاهای شهر دارند. به طور تقریبی میانگین قیمت انواع هتل بر اساس کیفیت و تعداد ستاره به صورت زیر است:
برای هتل ۳ ستاره باید بین ۷۰ تا ۱۶۹ دلار ئ برای هتل ۴ ستاره بین ۷۴ تا ۲۰۰ دلار ئ برای هتل ۵ ستاره بین ۱۴۶ تا ۳۳۸ دلار بپردازید.

هتلی در روتوروا

مالزی یا تایلند؟ به کدام سفر کنیم؟
مالزی یا تایلند؟ به کدام سفر کنیم؟
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟ (بخش دوم)
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟ (بخش دوم)
راهنمای سفر به روتردام
راهنمای سفر به روتردام
راهنمای سفر به استان گلستان
راهنمای سفر به استان گلستان