alexaa

اقامتی بر روی آب ها در هتل های شناور

هتل های شناور

تا حالا شده که بخواهید در بین سفره ماهی ها در بزرگ ترین آکواریوم جهان بخابید؟ تصور کنید که با صدای امواج به خواب بروید و پس از خوابی راحت در اتاقی گرم و نرم بیدار شده، چشمان خود را باز کرده و از پنجره روبروی خود محو تماشای زیبایی های رودخانه و طبیعت بکر آن شوید. بله شما در هتل های شناور هستید با الی گشت همراه باشید تا با بعضی از هتل های شناور جهان را بشناشید.

مطالب مرتبط:
هتل عجیبی که فقط از نمک ساخته شده است
با خاص‌ترین هتل‌های دنیا آشنا شوید

زامبزی کواین در آفریقا

هتل شناور زامبزی کواین که در واقع از کشتی های شناور است مطمئنا پادشاه اقامتگاه های آفریقا است و در کرانه رودخانه چوبه قرار دارد. این هتل با زیبایی های منحصربفرد خود ۱۴ سوییت دارد که هر کدام از این سوییت ها سیستم خنک کننده و بالکن شخصی دارند. ساخت این هتل به اوایل دهه ۹۰ برمی گردد زمانی که اقامتگاه های شناور شکل گرفت تا مسافران را در سفری طولانی از شهر کتیما مولیلو به پایین رودخانه زامبزی ببرد و برگرداند. در آن سال ها مسافرت با قایق کمی خسته کننده بود و کشتی های کروز هم محبوبیت خود را از دست داده بودند تا اینکه در سال ۲۰۰۸ دو کارافرین آفریقایی تصمیم گرفتند که با کمک یک طراح آفریقایی به طراحی داخل قایق ها بپردازند و آن ها را تعمیر کنند. نتیجه کار فوق العاده بود، با استفاده از  رنگ های ملایم یک محیط آرامی ایجاد شده است و مسافران از تماشای جمع شدن حیوانات در کنار ساحل در هنگام غروب و از یک گردش رودخانه ای منحصر بفرد لذت می برند.

زامبزی کواین

آکا مکونگ در ویتنام

معماری این هتل ۵ ستاره بر اساس شهر سایگون (هو شی مین) است و در ساخت آن از موادی مقاوم و هنرهای صنعتگری استفاده شده است. این هتل که در واقع از کشتی هاس شناور است ۲۰ سوییت دارد که در سبک های سرسبز آسیایی دکوربندی شده و همه آن ها پنجره های قدی دارند که مسافران را قادر می سازد که بر روی تخت های خود استراحت کرده و مناظر بکر طبیعی اطراف را به نظاره بنشینند. این هتل باشگاهی بزرگ، رستوران، کتابخانه و … دارد. تکنولوژی های مدرن مسیریابی و بالاترین استانداردهای کشتی های کروز سفری آرام را بر روی رودخانه جذابی که پر از پلیکان و لک لک است تضمین می کند این کشتی از جنگل های زمرد عبور می کند جایی که دهکده های بامبو و عبادتگاه ها فقط از مسیرهای آبی قابل دسترسی هستند.

آکا مکونگ

هتل پونتا کروکول در پاناما

اگر عاشق آب های گرم دریای کارائیب هستید این ساحل تپه ای مرجانی را تحسین خواهید کرد. در ساخت این هتل از روش های سنتی استفاده شده و هر کدام از ۹ کابین آن از تیرهای چوب درست شده است که قاب چوبی از آن در برابر آب محافظت می کنند و با سقفی از برگ های درخت نخل پوشیده شده اند. هر کدام از این اتاق ها تراسی شخصی دارند که به مسافران اجازه می دهد تا زیبایی های طبیعت اطراف را از غروب خورشید گرفته تا شنای دلفین ها به تماشا بنشینند. این کابین ها نه تنها از چوب ها و گیاهان بومی، خاک رس، برگ ها، بامبو و نی های وحشی درست شده ا ند بلکه دارای سیستم های پیشرفته از انرژی های تجدید پذیر هستند. برای مثال، برق کابین ها از پنل های خورشیدی تهیه می شود.

هتل پونتا

اقامتگاه های شناور در کامبوج

در چشم انداز خیره کننده کوه های کارداموم اقامتگاه هایی لوکس بر روی رودخانه وجود دارد که مهمان ها در دل طبیعت زیبا و شگفت انگیز آن ناحیه می توانند در مجلل ترین اقامتگاه ها استراحت کنند. هر کدام از ویلاهای شناور بر روی رودخانه از سیستم پیشرفته تصویه آب های فاضلاب استفاده می کند. این ناحیه پر از جانوران زیبا و دوست داشتنی است که آن هایی که عاشق حیات وحش هستند از نزدیک می توانند این موجودات را ببینند.

اقامتگاههای کامبوج

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد