بلیط هواپیما

الفبای دیدنی های موریس

گشت و گذار در موریس

جزیره موریس یکی از مهمترین جزیره هایی است که زیبایی های بی شمار و تفریحات جذاب آن گردشگران بسیاری را وا میدارد تا این جزیره را به عنوان مقصد سفرشان در نظر بگیرند. با الی گشت همراه باشید و  با زیبایی های موریس آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
راهنمای خوش گذرانی در موریس
هیجان در طبیعت موریس
La Vanille Réserve des Mascareignes
  • بازدید از جزیره رودریگز (Rodrigues island

این جزیره ناهموار و آتشفشانی در فاصله ۵۵۰ کیلومتری شمال شرق موریس قرار داشته و به جزیره ضد اضطراب شهرت دارد. مرکز این جزیره (Port Mathurin) نام داشته و تنها ۷ خیابان داشته و در آن تفریحات مختلفی مانند ماهیگیری در آب های عمیق، غواصی، کایت سواری و … امکان پذیر است.

  • آبشار تامارین (Tamarind waterfalls)

این منطقه زیبا در جنوب غربی جزیره موریس قرار گرفته و مسیر دسترسی به آن تا حدی دشوار است اما بدون تردید ارزش دیدن را دارد. این آبشار در بخش داخلی جزیره دارای ۷ سلسله آبشار زیبا است که توسط کوهستان احاطه شده اند. این آبشار در نزدیکی مزرعه نیشکر قرار گرفته و شما در این بازدید باید خود را به دل طبیعت سپرده و نگران کثیف شدن لباس هایتان نباشید. پیشنهاد می شود بدون راهنما به این منطقه نرفته و برای دیدن یکی از زیباترین مناظر طول عمر خود در جزیره موریس؛ به دیدن آبشار تامارین بروید. در این منطقه گیاهان و پرندگان زیبا و منحصربه فردی زندگی می کنند.

  • ساحل گرند بی

تماشای مناظر بستر اقیانوس با قایق های کف شیشه ای در گرند بی به معنی خلیج بزرگ (Grand Bay) یکی از بهترین گزینه های پیش رو در موریس است. برای انجام انواع ورزش های آبی مانند (parasailing) که در آن با چتر نجات و طناب به قایق های تندرو متصل شده و به آسمان رفته و به دنبال قایق کشیده می شوید. گردش های زیر آب و اسکوتر های آبی می توانید به مناطق دریایی و ساحلی خلیج بزرگ و (Cap Malheureux) بروید.

rodrigues island
  • تماشای چشم انداز جزیره

برای داشتن یک نمای ۳۶۰ درجه از پورت لوئیس و مناطق شمالی جزیره، از کوه (Le Pouce) یا (the thumb) که دارای ارتفاع ۸۱۲ متری هستند، بالا رفته و علاوه بر کوهنوردی، به مدت دو ساعت تا قله، از روستای (Petit Verger) دیدن کنید.

  • کوهستان موکا (Moka

دسترسی به این کوهستان با کمک چهارچرخه های موتوری ویژه؛ اسب یا ماشین های دو دیفرانسیله امکان پذیر است و در این محل یک منطقه حفاظت شده طبیعی به وسعت هزار و ۵۰۰ هکتار به نام (Domaine Les Pailles) وجود دارد. در این منطقه می توانید از آسیاب نیشکر و کارگاه تولیدات آن دیدن کرده و اسب سواری کنید. در این محل چهار رستوران قرار دارد که به شما برای وعده های غذایی، خدمات مناسبی ارائه می کنند.

  • تماشای دلفین ها

در سواحل غربی جزیره موریس و منطقه (Tamarin) امکان تماشای حرکت دسته جمعی دلفین ها در اقیانوس وجود دارد. برای این منظور برنامه تورهای دو ساعته یا نیم روزه وجود دارد که در آن شما شانس دیدن دلفین های (bottlenose) و (spinner) را خواهید داشت.

  • سیاحت اکتشافی با جیپ (Safari jeep trips)

این سفر اکتشافی در پارک و منطقه طبیعی حفاظت شده (Yemen) در سواحل غربی موریس اجرا می شود. در این منطقه دو رودخانه بزرگ جزیره موریس جریان دارند که (Rivière Rempart) و (Tamarin River) نامیده می شوند. در این منطقه تنوع مناسبی از گونه های جانوری بومی جزیره وجود داشته و مساحت این پارک حفاظت شده ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار است. در این گشت با جیپ ، شما حیوانات متعددی از قبیل گورخر، شترمرغ؛ بزکوهی آفریقائی، گوزن جاوا، میمون، انواع اردک و غاز را در کنار چشم اندازی زیبا از جزیره خواهید دید.

Exposure Valley
  • از پارک (La Vanille Réserve des Mascareignes) بازدید کنید:

این پارک زیستگاه گروه کثیری از حیوانات، خزندگان و گیاهانی است که یکی از جنگل های بارانی بسیار دیدنی را تشکیل می دهند. در این محل چندین چشمه طبیعی آب شیرین نیز وجود داشته و در آن ها ماهی ها و میگوهای متعددی زندگی می کنند. البته در این پارک تعداد زیادی کروکودیل نیز زندگی می کند که به همین دلیل با نام پارک کروکودیل ها نیز شهرت دارد. این پارک همچنین تنها نقطه ای در دنیا محسوب می شود که لاک پشت های (aldabra) در آن تکثیر می شوند. در این محل یک باغ وحش کوچک نیز وجود داشته و شما می توانید انواع حیوانات ساکن در جزیره موریس را تماشا کنید. انواع سوسمار، مارمولک های بزرگ؛ لاک پشت های دریایی و خشکی، خفاش، گوزن، میمون پوزه دراز، میمون های آفریقایی ، خوک، بز، گوسفند و … در این باغ وحش نمایش داده شده و همچنین می توانید از فروشگاه های این محل انواع محصولات ساخته شده از پوست کروکودیل را تهیه کنید.

آفریقا با این تفریحات آفریقا شده است!
آفریقا با این تفریحات آفریقا شده است!
ارزان ترین کشورهای آفریقا برای سفر
ارزان ترین کشورهای آفریقا برای سفر
گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
معرفی هتل ۴ ستاره کرال استرند در سیشل
معرفی هتل ۴ ستاره کرال استرند در سیشل