بلیط هواپیما

اولین پارک ملی جهان و جاذبه هایش

جاذبه های پارک ملی یلواستون

یلواستون (Yellow stone) نه تنها اولین پارک ملی آمریکا بلکه اولین پارک ملی جهان است که از خاص ترین پارک های ملی دنیا به شمار می رود. این پارک بر روی زمین های آتش فشانی قرار دارد و دارای ویژگی های زمین گرمایی است. در این پارک حیات وحشی متنوع را شاهد هستید که خیلی از آن ها را در هیچ نقطه دیگری از آمریکا نمی توانید ببینید. این پارک یکی از معدود پارک هایی است که در آن می توانید حیوانات کمیابی مثل خرس خاکستری و گرگ خاکستری را ببینید. با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های پارک ملی یلواستون آشنا شوید.

پارک ملی یلواستون

حوضچه چشمه آب گرم وست تامب (west Thumb)

مطالب مرتبط:
۴ عجایب طبیعی آمریکا که هوش از سرتان می بردپ
طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا

حوضچه چشمه آب گرم وست تامبز در کناره های ساحل دریاچه یلواستون قرار دارد. با اینکه این حوضچه یکی از کوچکترین حوض های آب گرم پارک ملی یلو استون است اما ویژگی زمین گرمایی خاصی به نام دهانه مخروطی دارد. تا قبل از سال ۱۹۱۱ ماهیگیرانی که در دریاچه یلو استون در کنار این آب گرم مشغول ماهیگیری بودند ماهی هایی که همچنان بر قلاب بودند را روی دهانه خروطی این چشمه آب گرم می گذاشتند تا ماهی ها پخته شوند، این کار در سال ۱۹۱۱ غیر قانونی شد. این حوضچه از آنجایی که شبیه انگشت شست است به نام وست تامبز معروف است و در آن چشمه های آب گرم زیادی وجود دارد.

حوضچه چشمه آب گرم وست تامب

دریاچه یلواستون (Yellowstone)

دریاچه بلو استون یکی از بزرگ ترین دریاچه های آب شیرین در ارتفاعاتی بیش از ۲۱۰۰ متر در شمال آمریکا است. این دریاچه مثل دریاچه های معمولی دیگر نیست و در زیر سطح آن چشمه های آب گرم و دره هایی با عمق ۱۲۰ متر قرار دارد. در دریاچه یلواستون نقطه ای وجود دارد که در آن درجه آبی برابر ۱۲۲ سانتی گراد هم به ثبت رسیده است. وقتی به سطح این دریاچه نگاه می کنیدبه نظر می آید که مثل بقیه دریاچه های آمریکاست اما در واقع دریاچه ای استثنائی ست. در این دریاچه انواع مختلفی از ماهی ها مثل قزل آلای بی رحم زندگی می کنند و در آن هم می توانید ماهی گیری و هم قایق سواری کنید. دو هتل در نزدیکی دریاچه هست که اگر بخواهید مدتی را در نزدیکی دریاچه بمانید می توانید در آن ها اقامت کنید.

کوه واش برن (Washburn)

کوه واش برن یکی از محبوب ترین محل های کوه نوردی در پارک ملی یلواستون است. برای بالا رفتن از این کوه دو راه مختلف دارید و در هر دوی این مسیرها می توانید تصاویری خیره کننده از طبیعت اطراف ببینید اما این کوه آنقدر طرفدار دارد که در فصل های پیک گردشگری پر از گردشگر و معمولا خیلی شلوغ است. با این که مسیر بالا رفتن از این کوه نسبتا آسان است اما ارتفاع بلند آن گاهی باعث می شود که بعضی از کوهنوردان دچار مشکلات ارتفاع شوند. وقتی در این مسیرها در حال حرکت هستید گاهی حیوانات وحشی مثل بز کوهی و خرس را هم در دوردست می توانید ببینید.

کوه واش برن

حوضچه آب گرم نوریس (Norris)

حوضچه آب گرم نوریس قدیمی ترین بخش پارک ملی یلو استون است، این حوضچه گرم ترین بخش این پارک هم هست و اسیدهای خیلی نادری در آن وجود دارد. در این حوضچه جاذبه ها و دیدنی های زیادی وجود دارد و گردشگران زیادی در کنار آن به تماشای این جاذبه ها می نشینند.

منبع: touropia.com

معرفی برترین جاذبه های گردشگری آمریکا
معرفی برترین جاذبه های گردشگری آمریکا
طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا
طبیعتی سحرآمیز در زیباترین پارک ملی آمریکا
گردشگری در افسانه ای ترین زندان تاریخ
گردشگری در افسانه ای ترین زندان تاریخ
در مورد اسرار مایاها چه می دانید؟
در مورد اسرار مایاها چه می دانید؟