بلیط هواپیما

ایتالیا گردی: این مکانها را از دست ندهید

جاذبه های مهم گردشگری در ایتالیا

یکی از تاپ ترین مقاصد گردشگری دنیا، ایتالیا است. کافی است به این کشور اروپایی بروید تا از دیدن مکانهای تاریخی بیشمار آن شگفت زده شوید. غذاهای این کشور هم که دیگر آنقدر شناخته شده هستند که جایی برای بحث نمی گذارند از جمله پاستا که حالا به غذایی جهانی تبدیل شده و در منوی رستوران های ایتالیایی همه کشورها دیده می شود. چون این کشور در ناحیه ی مدیترانه ای قرا گرفته است، در سرتاسر سال آب هوای دلپذیری دارد و در نتیجه دستتان برای انتخاب زمان مناسب برای سفر به این کشور، باز است. وقتی به ایتالیا سفر کردید، این جاذبه های توریستی را بازدید کنید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
با این تفریحات از سفرتان به ایتالیا لذت ببرید
گشتی در ایتالیا

کولوسئوم | ایتالیا

کولوسئوم

کولوسئوم در رم یکی از شناخته ترین نقاط گردشگری ایتالیا است که در مرکز آن قرار گرفته است. این مکان قبلا به عنوان استادیوم و محلی برای مسابقات گلادیاتورها استفاده می شد و در حدود ۸۰۰۰۰ تماشاگر را در خود جای می داده است. حالا امروزه هزاران توریست از سرتاسر دنیا به کولوسئوم می آیند تا یکی از جذاب ترین سازه های دنیا را از نزدیک ببینند. برای بازدید از این سازه باید هزینه ی کمی بپردازید این سازه همچنین موزه ای از تاریخ خرابه ها و بقایای باقی مانده را در خود دارد. در این سازه، راهرویی زیر زمینی و طولانی وجود دارد که گفته می شود هدف از ساخت آن، جابه جایی حیوانات و گلادیاتورها برای ورود و خروج به زمین مسابقه بوده است. این قسمت از کولوسئوم امروزه به روی همه ی بازدید کنندها ها باز است.

کلیسای جامع فلورانس

این کلیسا که یکی از شناخته شده ترین کلیساهای دنیا است، سقف گنبد مانند فوق العاده زیبایی دارد و به قدری مشهور است که روی همه ی تصاویر و کارت پستال هایی که از فلورانس وجود دارد، دیده می شود. این کلیسا در سال ۱۳۶۷ توسط ۲ هنرمند مشهور آن زمان، Lorenzo Ghiberti و Filippo Brunelleschi طراحی شده است.
اگرچه بیشتر مجسمه هایی که توسط مجسمه ساز معروف میکل آنژ ساخته شده است حالا به موزه ی Opera del Duomo منتقل شده اند اما بازدید کنندگان هنوز هم می توانند از مجموعه ی هنری و جذاب این کلیسا دیدن کنند.

کانال بزرگ

گوندولاها (نوعی قاق) هر روز در آب های کانال ونیز بالا و پایین می روند؛ ونیز به عنوان یکی از رمانتیک ترین شهرهای دنیا شناخته می شود. حتما در سفرتان به ایتتالیا، تور گاندولا را بردارید و از تاریخ غنی این منطقه بیشتر یاد بگیرید.

کانال بزرگ ونیز | ایتالیا

ساحل آمالفی ( Amalfi)

این ساحل که در جنوب ایتالیا قرار دارد، هر ساله هزاران توریست را با سواحل صخره ای و غذاهای خوشمزه و معماری باشکوهی که دارد به خود جذب می کند. شهرهایی که در ساحل آمالفی قرار دارند همگی در دامنه ی صخره ها ساخته شده اند و منظره ای که از آن می بینید واقعا ارزش چند روز توقف در این منطقه را دارد. ۲ شهر کاپری و پمپئی شهرهایی هستند که در بازدیدتان از این ساحل نباید از دست بدهید. این ۲ شهر سالهای بسیاردور زیر خاکستر آتشفشان مدفون شد.

شهر واتیکان

اگر چه از نظر منطقه ای در رم قرار گرفته است اما جزیی از آن محسوب نمی شود. جمعیت شهر واتیکان فقط ۸۴۲ نفر به علاوه ی پاپ مشهور است. کلیسای سیستین یکی از پر بازدیدترین نقاط گردشگری این شهر است که در آن نقاشی سقفی مشهور میکل آنژ- قضاوت- هم وجود دارد.

واتیکان | ایتالیامنبع: travelversed.co

باغهای باردینی فلورانس، استراحتگاهی زیبا برای گردشگران خسته
باغهای باردینی فلورانس، استراحتگاهی زیبا برای گردشگران خسته
کلیسای با شکوه سنت مارک در ونیز
کلیسای با شکوه سنت مارک در ونیز
معرفی هتل ۵ ستاره هتل سوفیتل در رم
معرفی هتل ۵ ستاره هتل سوفیتل در رم
معرفی هتل ۴ ستاره آلدوبراندسچی در رم
معرفی هتل ۴ ستاره آلدوبراندسچی در رم