شهری که با چیدمانی زیبا، بر روی گودالی بنا شد

شهری بر روی گودالی از شهاب سنگ

دلیلی بهتر برای ساخت این شهر فوق العاده زیبا وجود ندارد

شهرستان نوردلینگن در منطقه‎ Donau-Ries واقع در ایالت باواریا (در جنوب آلمان) احداث شده و ویژگی‌های منحصر به فردی نسبت به سایر شهرستان‌‎های منطقه دارد. در حقیقت، این شهرستان با تمامی شهرستان‌‎های دنیا فرق دارد.

مطالب مرتبط:
- زیبایی کم نظیر پارک جنگلی اگمونت و کوه آتشفشانی فعالش
- رودخانه های بافته ی خیره کننده و دلایل شکل گیری آن

در طول قرون وسطی، زمانی که شهاب‌سنگی به قطر ۲۵ کیلومتر به این منطقه اصابت کرد، گودالی ایجاد کرد که بعد‌ها محلی برای احداث این شهرستان زیبا شد.گفته می‌شود این گودال Nördlinger Ries نام گرفت و ۱۴.۵ میلیون سال قبل زمانی که شهاب‌سنگی به طول حدود یک مایل به زمین برخورد کرد، ایجاد شد. کمتر از پنجاه سال است که شواهدی مبنی بر مناسب بودن این منطقه برای احداث شهر دیده شد.
سال‌ها این باور وجود داشت که گودال کم‌عمقی که درست در مرکز شهرستان کنونی واقع شده بود دهانه‌ی آتشفشانی خاموش است. اما در سال ۱۹۶۰ دو دانشمند آمریکایی با نام‌‎های یوجین شومیکر ( که نام او به علت کشف ستاره‌‎ی دنباله‎دار Shoemaker-Levy ۹ معروف شده است) و ادوارد چائو ثابت کردند که این گودال در حقیقت ناشی از برخورد شهاب‌سنگ به زمین است.
یوجین شومیکر گزارش کرد که طی بازدید از کلیسایی در شهر نوردلینگن به این نتیجه رسیده که دیوار‌های آن از سنگ کوارتز ساخته شده است، و از آنجا که این سنگ تنها تحت فشار زیاد به وجود می‎آید از این کشف خود نتیجه گرفتند که می‌‎تواند حاصل از برخورد شهاب‌‎سنگ باشد. پس از کشف این سنگ محکم در محل تشکیل این گودال استنباط شد که حتما علت تشکیل آن برخورد شهاب‌سنگ است. همچنین اطراف شهرRies نیز سنگ کوارتز زیادی دیده می‌شود که همان برخورد شهاب‌سنگ را نشان می‎دهد.
همچنین گودال دیگری به نام Steinheim با قطر ۳.۸ کیلومتر کشف شده که این گودال در ۴۲ کیلومتری جنوب غربی شهر Ries واقع شده است. به نظر می‎رسد این دو گودال نزدیک هم به‎ طور هم‌زمان تشکیل شده‎اند و هر دو نتیجه‎ی دوتکه شدن یک سیارک هستند.
برای قرن‎ها مردم درون این گودال زندگی می‌کردند ولی علت تشکیل آن را نمی‎دانستند.

معرفی هتل ۵ ستاره اینترکنتینانتال در برلین
آغاز به کار نمایشگاه بین المللی گردشگری در برلین
معرفی هتل کورتیارد برلین سیتی سنتر | ۴ ستاره
معرفی هتل ۴ ستاره لئوناردو در آخن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code