بلیط هواپیما

این دریاچه پر از عروس های دریایی زیباست

دریاچه عروس دریایی

کشور پالائو جزیره ای در اقیانوس آرام جنوبی است، اگر به دنبال جزیره استوایی زیبا و آرام هستید این جزیره برای شما مقصدی عالی ست. اما چیزی که درباره این جزیره اهمیت دارد این است که  این جزیره، یک دریاچه عروس دریایی حیرت آور دارد. دریاچه عروس دریایی یک دریاچه دریایی است که در جزیره «ایل مالک» در پائولو قرار دارد و معروف ترین جاذبه گردشگری پائولو می باشد. هر روز میلیون ها عروس دریایی طلایی در طول این دریاچه حرکت میکنند و وقتی آن ها در حال حرکت هستند شما هم می توانید با آن ها شنا کنید با الی گشت همراه باشید تا درباره این دریاچه حیرت آور بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
دریاچه های زیبای رنگی
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
دریاچه عروس دریایی

دریاچه عروس دریایی حدود ۱۲,۰۰۰  سال سن دارد و از آثار باقی مانده از آخرین دوره عصر یخی ست. حدود ۱۲,۰۰۰ سال پیش سطح دریا به نقطه ای رسید که آب دریا، آبگیر دریاچه عروس دریایی را پر کرد، اما وقتی کوه های یخی عقب نشینی کردند این عروس های دریایی و ماهی های دیگر که وارد این آبگیر شده بودند در آنجا گیر افتادند و دیگر جایی برای رفتن نداشتند. ایزوله شدن این ماهی ها در این دریاچه به این گونه های دریاچه  اجازه داد تا فقط خودشان را تکثیر کنند و تبدیل به گونه ای یکتا در دریاچه شوند، اما این عروس های دریایی با دیگران یک فرق بزرگ دارند و آن این است که این عروس های دریایی چون نیازی به دفاع از خود نداشتند قدرت نیش زدن خود را از دست دادند و به همین دلیل می توانید بدون اینکه آسیبی ببینید در کنار آن ها شنا کنید.

دریاچه عروس دریایی

عروس های دریایی بر روی جلبک هایی زندگی می کنند که به آن ها چسبیده است. دو بار در روز، این عروس های دریایی در درون دریاچه از طرفی به طرف دیگر شنا می کنند و به همین دلیل آن جلبک ها می توانند رشد کنند. غواصی سطحی از محبوب ترین کارهایی است که گردشگران در این دریاچه انجام می دهند. شما می توانید هنگامی که این عروس های دریایی در حال شنا از طرفی به طرف دیگر دریاچه هستند یک ساعت با آن ها شنا کنید . جزیره پائولو ممکن است یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری ناحیه نباشد اما این دریاچه از جاذبه های گردشگری بزرگ پائولو است پس انتظار نداشته باشید که فقط شما در این دریاچه شنا کنید. در این دریاچه غواصی اسکوبا به دو دلیل مجاز نیست: اول اینکه، حباب هایی که از مخزن اسکوبا به بیرون می آید می تواند به عروس های دریایی آسیب بزند و دوم اینکه، حدود ۱۵ متر زیر سطح آب، تجمع زیادی از هیدروژن سولفید وجود دارد که از طریق پوست جذب بدن غواص و باعث مرگ او شود. بیشتر عروس های دریایی جهان نیش می زنند و با اینکه موجودات زیبایی هستند نمی توانید با آن ها شنا کنید اما هم اکنون در پائولو، طبیعت به شما این شانس را داده است که از این تجربه منحصربفرد بهره مند شوید.

منبع: nomadicmatt.com

گاردا، بزرگ ترین دریاچه ایتالیا
گاردا، بزرگ ترین دریاچه ایتالیا
چه جاذبه هایی در جزیره چونگ‌مینگ شانگهای انتظارتان را می کشد؟!
چه جاذبه هایی در جزیره چونگ‌مینگ شانگهای انتظارتان را می کشد؟!
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
دریاچه های لاجوردی در دل صحرا، پدیده ای عجیب در برزیل
گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر
گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر