بلیط هواپیما

این دریاچه پر از نیلوفر قرمز است

دریاچه نیلوفرهای قرمز تایلند

تصور کنید در دریاچه ای که پر از نیلوفرهای قرمز است در حال پارو زدن قایق هستید، می روید و می روید و تا جایی که چشم کار می کند گل های نیلوفر می بینید، شاید فکر کنید اینجور دریاچه ای باید فقط در خواب و خیال باشد اما اگر به دیدن یکی از عجیب ترین دریاچه های دنیا در شمال شرقی تایلند بروید می بینید که واقعیت دارد، این دریاچه آنقدر زیباست که دیدنش تا مدت ها از ذهن فراموش نمی شود. با الی گشت همراه باشید تا این دریاچه رویایی را بیشتر بشناسید.

مطالب مرتبط:
لمس طبیعت در پارک های ملی تایلند
باید و نبایدهای مهم در سفر به تایلند
دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

درباره دریاچه نیلوفر قرمز

بر خلاف اسم دریاچه که نیلوفر قرمز است گل های آن صورتی است، این دریاچه خیلی کم عمق است و عمق آن هیچ وقت بیشتر از یک متر نمی شود و ویژگی منحصر بفرد آن گل های نیلوفری هستند که بر روی آب وجود دارند و سطح این دریاچه را کاملا رویایی و رمانتیک کرده اند. شما می توانید با کرایه قایق های ۲ تا ۳ نفره با هزینه ۱۰۰ بات برای هر نفر، و یا ۱۰ تا ۱۲ نفره با هزینه ۳۰۰ بات در ساعت، در این دریاچه قایق سواری کنید و از تماشای گل ها لذت ببرید، در این دریاچه به غیر از این گل های زیبا پرندگان خاص این منطقه هم وجود دارند. فقط این را بدانید که در آب این دریاچه هیچ وقت نباید شنا کنید.

دریاچه زیبای تایلند

چه وقت باید از این دریاچه دیدن کرد

بهترین فصل رفتن به  این دریاچه در ماه های خنک بین نوامبر تا فوریه است و در ماه دسامبر گل های آن کاملا باز شده است، صبح ها بین ساعت ۶ تا ۱۱ بهترین زمان برای دیدن این نیلوفرهای آبی زیباست چون در این زمان گل ها کاملا شکفته هستند اما شما می توانید در تمام طول روز با قایق در دریاچه گردش کنید و این گل ها را از نزدیک ببینید، دریاچه نیلوفر قرمز در ماه های دیگر سال به این زیبایی نیست اماهمچنان محل ماهی گیری ماهی گیران، زندگی انواع پرندگان وگیاهان آبی می باشد.

قیق سواری در دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

محل این دریاچه کجاست

دریاچه نیلوفر قرمز در شمال شهر کومفاواپی در استان سورات تانی تایلند قرار دارد و ۵۰ کیلوتر دورتر از استان اودون تانی است برای رسیدن به آن باید به دهکده «بان دیام» بروید و دریاچه در پشت عبادتگاه این دهکده است.

چگونه به اودون تانی بروید

با هواپیما: خط های هوایی بین المللی تایلند هر روز چندین پرواز از فرودگاه های بانکوک تا اودون تانی دارند که با هواپیماهای ایرباس و بوئینگ انجام می شود که می توانید سوار یکی از این هواپیما شوید و بعد از ۵۰ دقیقه به این استان برسید.

با قطار: هر روز قطارهای بانکوک در سه نوع کلاس مختلف بعد از ۹ ساعت به این استان می رسند.

با ماشین: با ماشین کمی مسیر طولانی تر می شود و بهترین را ه با هواپیما رفتن است.

چگونه از اودون تانی به دریاچه برویم

 از ترمینال اتوبوس شماره ۱ اودون تانی سوار اتوبوس شوید و بعد از ۱ ساعت و با پرداخت هزینه ۳۰ بات به شهر کومفاواپی می رسید، می توانید با قطار هم از اودان تانی به دریاچه بیایید، در ۳۰ کیلومتر مانده به اودان تانی ایستگاه قطاری کوچک وجود دارد که قطارهای محلی کندرو در آن چند ثانیه توقف و مسافران ایستگاه را سوار می کنند.

دریاچه تایلند
معرفی هتل سنتر پاتایا | ۳ ستاره
معرفی هتل سنتر پاتایا | ۳ ستاره
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند
شهربازی دریم ورلد در بانکوک، یک تجربه هیجان انگیز در تایلند
معرفی هتل ۳ ستاره بارامی هیپ در پوکت
معرفی هتل ۳ ستاره بارامی هیپ در پوکت
به دیدن قبیله گردن دراز کارن در تایلند بروید! + تصویر
به دیدن قبیله گردن دراز کارن در تایلند بروید! + تصویر