این ساختمان های عجیب واقعا در هند قرار دارند؟

هند، مامن گنجینه های تاریخی و فرهنگی دنیا، پر از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز، حیات وحش بی نظیر در دنیا و گیاهان و درختان عجیب و غریب و زیبا در دنیا است. اما یکی از غیر معمول ترین چیزهایی که درباره این کشور خاص وجود دارد این است که وسط این همه زیبایی و جاهای دیدنی، ساختمان هایی ساخته شده اند که ظاهر واقعا عجیبی دارند. بودن این ساختمان ها در این کشور شاید کمی غیر منتظره باشد، اما مطمئنا جالب است و سهم بزرگی در چیزی که هند را از کشورهای دیگر متفاوت کرده است داشته است. در اینجا الی گشت ۴ تا از عجیب ترین ساختمان های هند را به شما معرفی می کند:

مطالب مرتبط:
مساجد معروف در هند
قلعه آگرا، شاهکار دیدنی دیگری از هند

۱- برج Motions (Motisons Tower)

خود ساختمان به یک الماس گران قیمت شبیه است. این ساختمان توسط جواهر سازان Motions ساخته شد و فقط رنگ آن نیست که عجیب و غریب است بلکه شکل و نمای آن هم سوال برانگیز است. نمای این ساختمان تقریبا شبیه یک غنچه ی لاله است. برج Motions در شب با چراغ های LED روشن می شود و نمای بسیار فریبنده ای پیدا می کند.

برج Motions در هند

 

۲- عبادتگاه نیلوفر (Lotus Temple)

عبادتگاه نیلوفر که در شهر دهلی نو قرار دارد، درست مانند اسمش به شکل یک گل نیلوفر عظیم ساخته شده است. این خانه ی مذهبی که به عنوان محلی برای عبادت شناخته می شود، اولین بار در سال ۱۹۸۶ باز شد و از زمان پرده برداری اش هم توانسته برنده ی جوایز معماری زیادی شود. این ساختمان به روی عموم مردم باز است و دارای ۲۷ پره به شکل گلبرگ های گل است که همگی از سنگ های مرمر پوشیده شده اند. خیلی از افراد عبادتگاه نیلوفر را پر بیننده ترین ساختمان روی کره ی زمین می دانند، و ممکن است درست هم باشد. این ساختمان ظرفیت میزبانی از هزاران بازدید کننده به طور همزمان را دارد. علاوه بر این، باغ ها و استخرهای طبیعی زیبای زیادی در اطراف این گل نیلوفری عظیم وجود دارد که شگفتی آن را چند برابر کرده است.

 

۳- انجمن ملی توسعه شیلات (National Fisheries Development Board)

این ساختمان دقیقا شبیه چیزی است که همه ی ما در دوران کودکی مان نقاشی می کرده ایم: به همان زیبایی و جذابیت اما دقیق و مهندسی شده. در حالیکه بیشتر ساخمان های ادارای هند خیلی رسمی هستند، این یکی دقیقا شبیه یک ماهی بزرگ و البته از نوع خندان و صمیمی آن است!

انجمن ملی توسعه شیلات

 

۴- امپراطوری رویاها (Kingdom of Dreams)

با شنیدن اسم امپراطوری رویاها حتما یاد بازی های ویدیویی افتادید، اما امپراطوری رویاها، یک مکان واقعی در هند و یک مجموعه ی سرگرمی واقعا تحسین برانگیز است. این ساختمان، نمای دیدنی و شاهواری دارد و انگار از کتاب های داستان بیرون آمده است. در جلوی این ساختمان، مجسمه های بزرگی وجود دارد و پله های آن طوری به نظر می رسند که انگار تا ابد قرار است ادامه داشته باشند.

ساختمان امپراطوری رویاها در هند
در داخل امپراطوری رویاها، ۲ تئاتر و چندین سن وجود دارد که روی آنها فعالیت های هنری مختلفی انجام می شود. علاوه بر این ها یک سالن فرهنگی و یک غذاخوری اصیل هندی وجود دارد که جای فوق العاده ای برای امتحان کردن غذای هندی است.

منبع: housely.com

پارک لامپینی بانوک؛ طبیعتی زیبا و دل انگیز
کدام دیدنی ها و مراکز خرید کوشی آداسی را نباید از دست داد؟
باغ ماژورل، یاقوت کبود مراکش
آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری صومعه سرا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code