این ساختمان های عجیب واقعا در هند قرار دارند؟

۴ سازه ی حیرت آور و عجیب هند

هند، مامن گنجینه های تاریخی و فرهنگی دنیا، پر از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز، حیات وحش بی نظیر در دنیا و گیاهان و درختان عجیب و غریب و زیبا در دنیا است. اما یکی از غیر معمول ترین چیزهایی که درباره این کشور خاص وجود دارد این است که وسط این همه زیبایی و جاهای دیدنی، ساختمان هایی ساخته شده اند که ظاهر واقعا عجیبی دارند. بودن این ساختمان ها در این کشور شاید کمی غیر منتظره باشد، اما مطمئنا جالب است و سهم بزرگی در چیزی که هند را از کشورهای دیگر متفاوت کرده است داشته است. در اینجا الی گشت ۴ تا از عجیب ترین ساختمان های هند را به شما معرفی می کند:

مطالب مرتبط:
مساجد معروف در هند
قلعه آگرا، شاهکار دیدنی دیگری از هند

۱- برج Motions (Motisons Tower)

خود ساختمان به یک الماس گران قیمت شبیه است. این ساختمان توسط جواهر سازان Motions ساخته شد و فقط رنگ آن نیست که عجیب و غریب است بلکه شکل و نمای آن هم سوال برانگیز است. نمای این ساختمان تقریبا شبیه یک غنچه ی لاله است. برج Motions در شب با چراغ های LED روشن می شود و نمای بسیار فریبنده ای پیدا می کند.

برج Motions در هند

 

۲- عبادتگاه نیلوفر (Lotus Temple)

عبادتگاه نیلوفر که در شهر دهلی نو قرار دارد، درست مانند اسمش به شکل یک گل نیلوفر عظیم ساخته شده است. این خانه ی مذهبی که به عنوان محلی برای عبادت شناخته می شود، اولین بار در سال ۱۹۸۶ باز شد و از زمان پرده برداری اش هم توانسته برنده ی جوایز معماری زیادی شود. این ساختمان به روی عموم مردم باز است و دارای ۲۷ پره به شکل گلبرگ های گل است که همگی از سنگ های مرمر پوشیده شده اند. خیلی از افراد عبادتگاه نیلوفر را پر بیننده ترین ساختمان روی کره ی زمین می دانند، و ممکن است درست هم باشد. این ساختمان ظرفیت میزبانی از هزاران بازدید کننده به طور همزمان را دارد. علاوه بر این، باغ ها و استخرهای طبیعی زیبای زیادی در اطراف این گل نیلوفری عظیم وجود دارد که شگفتی آن را چند برابر کرده است.

 

۳- انجمن ملی توسعه شیلات (National Fisheries Development Board)

این ساختمان دقیقا شبیه چیزی است که همه ی ما در دوران کودکی مان نقاشی می کرده ایم: به همان زیبایی و جذابیت اما دقیق و مهندسی شده. در حالیکه بیشتر ساخمان های ادارای هند خیلی رسمی هستند، این یکی دقیقا شبیه یک ماهی بزرگ و البته از نوع خندان و صمیمی آن است!

انجمن ملی توسعه شیلات

 

۴- امپراطوری رویاها (Kingdom of Dreams)

با شنیدن اسم امپراطوری رویاها حتما یاد بازی های ویدیویی افتادید، اما امپراطوری رویاها، یک مکان واقعی در هند و یک مجموعه ی سرگرمی واقعا تحسین برانگیز است. این ساختمان، نمای دیدنی و شاهواری دارد و انگار از کتاب های داستان بیرون آمده است. در جلوی این ساختمان، مجسمه های بزرگی وجود دارد و پله های آن طوری به نظر می رسند که انگار تا ابد قرار است ادامه داشته باشند.

ساختمان امپراطوری رویاها در هند
در داخل امپراطوری رویاها، ۲ تئاتر و چندین سن وجود دارد که روی آنها فعالیت های هنری مختلفی انجام می شود. علاوه بر این ها یک سالن فرهنگی و یک غذاخوری اصیل هندی وجود دارد که جای فوق العاده ای برای امتحان کردن غذای هندی است.

منبع: housely.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code