این غذاها جزو بهترین خوراک های تایلند هستند

tom yam1

با سفر به تایلند دلتان را صابون بزنید

بدون شک غذاهای خوش مزه و خوش آب و رنگ تایلندی نیاز به معرفی نداشته و تقریبا در بیشتر شهرهای بزرگ جهان می توان دست کم یک رستوران تایلندی پیدا کرد اما صرف غذاهای تایلندی در خود تایلند، تجربه ای متفاوت محسوب شده و برای هر گردشگری، خاطره انگیز خواهد بود.

ترکیب مزه های مختلف شیرین، شور، تند و ترش که در غذاهای تایلندی وجود دارد، در هیچ نمونه دیگری وجود نداشته و در این میان هیچ کدام به اندازه سوپ مشهور تایلندی یعنی (tom yam) جالب توجه نیستند.

سرآشپزهای تایلندی واقعا با استعداد بوده و با بهره گرفتن از ایده غذاهای بیگانه، آن ها را به شکل تایلندی درآورده و ارائه می کنند. بهترین نمونه برای این غذاها، نودل است. توصیه می کنیم در تایلند؛ خوردن سالادهای معمولی را فراموش کرده و سالاد پاپایا (som tam) سفارش دهید. ( پاپایا نوعی میوه استوایی است که شبیه به خربزه هایی به رنگ زرد آتشین و نارنجی هستند و مزه ای شیرین و خاص دارند. این میوه در گروه صیفی جات قرار نگرفته و روی درخت رشد می کند- مترجم ) کاری سبز تایلندی (Thai green curry) نیز غذای فوق العاده دیگری است که در تایلند باید آن را امتحان کنید. در این فهرست به شما ۱۰ غذای مشهور و خوشمزه تایلندی پیشنهاد می شود که می توانید در سفر خود به این کشور، آن ها را سفارش دهید.

kuay tiew tom yam
  • تام یام گونگ (Tom Yam Goong )

این غذا را می توان الهام بخش رایحه سنتی و ملی تایلند دانست زیرا در آن میزان بسیار زیادی از سبزیجات استفاده می شود. برگ لیمو، گالانگال (نوعی زنجبیل)، موسیر و سایر گیاه های عطرآگین موجود در این غذا، رایجه ای استثنایی از آن ارائه می کند. این غذا معمولا به همراه فلفل قرمز و سس ماهی مصرف شده و مواد اولیه آن میگو و قارچ است. طعم این غذا استثنائی بوده و ترکیبی از مزه های تند و ترش در آن احساس می شود. به همین دلیل این غذا را می توان یک پیش غذای مناسب تلقی کرده و یا با برنج مصرف کرد.

  • پاد تاهی (Pad Thai )

این غذا را می توان امضای آشپزی تایلندی در سراسر دنیا محسوب کرد. پاد تاهی در همه جای دنیا شناخته شده و نیازی به معرفی ندارد. این غذا در بخش های مختلف تایلند و براساس فرهنگ های متفاوت، به شکل های مختلفی سرو می شود اما معمولا ترکیبی از نودل تزئین شده با جوانه لوبیا، پیاز و بادام زمینی خرد شده سرو می شود. این غذا عموما  در وعده شام مصرف شده و شما می توانید به دلخواه خود به آن سس ماهی، شکر، فلفل قرمز و بادام زمین خرد شده اضافه کرده و طعم دلخواه خود را به دست آورید.

  • سوپ نودل (Kuay Tiew)

برای خوردن این غذا، استفاده از چوب های سنتی غذاخوردن در شرق آسیا (چاپ استیک) را فراموش کرده و سعی کنید کاسه محتوی غذا را بدون خجالت سر بکشید. تنوع ترکیبات به کار رفته در این غذا به حدی است که ممکن است ۱۰ آشپز، آن را به ده روش مختلف و با ده طعم متفاوت تهیه کنند. رشته های نودل به کار رفته در این غذا  معمولا باریک هستند و به ندرت از نودل های پهن استفاده می شود.  این نودل در یک مایع سوپ مانند به همراه هر نوع گوشت مورد علاقه مصرف کننده از قبیل: گاو، گوسفند، مرغ، اردک، ماهی، میگو و … آماده می شود.

  • (Som Tam)

این سالاد پر ادویه بر پایه میوه پاپایا تهیه می شود که عمدتا در شمال تایلند می روید. اما امروزه در تمامی این کشور مورد استفاده قرار داشته و محبوب است. در مناطق مختلف تایلند، این غذا را به روش های مختلفی تهیه می کنند و طعم کلی آن می تواند شیرین، ترش و … بوده و در هر رستورانی به شکل خاص خود سرو شود. به صورت کلی در این سالاد، پاپایای خرد شده را کمی حرارت داده و سپس مرغ کبابی به همراه برنج به آن اضافه می شود. این ترکیب، دارای طعمی فوق العاده خوشمزه است.

  • خوراک مرغ و بادام هندی(Gai Med Ma Moung)

بادام هندی بو داده شده، سس سویای شیرین، عسل، سیر و فلفل قرمز که در بیشتر غذاهای تایلندی وجود دارد، مواد جانبی این غذا را تشکیل می دهند. طعم این مواد که به همراه مرغ پخته می شوتد، استثنایی بوده و بهترین نوع این غذا در پوکت تهیه شده و به فروش می رسد. بادام هندی نیز بومی این منطقه بوده و به راحتی قابل دسترس است.

راهنمای خرید و معرفی مراکز خرید ارزان در بانکوک
هزینه های سفر به بانکوک
معرفی بهترین هتل های بانکوک
مرکز خرید سیام پاراگون بانکوک، سرزمینی از تفریحات هیجان انگیز

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code