باران عنکبوت در استرالیا! + تصویر

باران عنکبوت در استرالیا

شاید تا حالا خبرهایی درباره ی باران گربه و یا باران سگ شنیده باشید که البته هر دوی آن ها شایعه هستند و هیچ وقت اتفاق نیفتاده است اما باران عنکبوت در استرالیا یک واقعیت است. ظاهرا آخرین باران خزندگان هم در شهر Goulburn این کشور در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاده است که در ۱۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر سیدنی قرار دارد. در ادامه همراه الی گشت باشید می خواهیم راجع به این پدیده ی عجیب بیشتر بگوییم:

باران عنکبوت در استرالیا
مطالب مرتبط:
زندانی عجیب از درختان بائوباب در استرالیا
صخره های مواج هایدن در استرالیا+ تصویر

در بارانی عنکبوتی که در سال ۲۰۱۵ در کشور استرالیا رخ داد، میلیون ها عنکبوت بر زمین باریدند و سطح زمین را پر از تارهایشان کردند طوری که انگار هزاران سال است کسی روی زمین قدم نزده است و همه جا را تار عنکبوت گرفته است. بر خلاف باران قورباغه و باران ماهی که مدتی پیش خبر آن منتشر شد و دنیا را متعجب زده کرد، باران خزندگان، یک پدیه ی مرسوم تر است و به پدیده  «پرواز بالونی» شهرت دارد.

در باران عنکبوت در استرالیا که به آن پرواز بالونی هم می گویند، عنکبوت ها تا جایی که می توانند به بالا می پرند و روی پاهایشان می ایستند و هزاران تار شبکه ی ابریشمی را در آسمان رها می کنند این رشته های چتر نجاتی که فرم مثلثی شکلی دارند، به آن ها اجازه می دهد تا بوسیله ی جریان باد، صدها مایل به این طرف و آن طرف بروند. جالب است بدانید حتی در شرایطی که بادی هم در کار نباشد، میدان الکتریکی استاتیک زمین هم می تواند مثل باد عمل کند و آنها را به بالا ببرد.

عکس باران عنکبوت در استرالیا

اگر عاشق حشرات باشید، احتمالا غمگین می شوید اگر بفهمید  که جمعیت زیادی از این عنکبوت ها در طول سفر و یا بوسیله ی شکارچیان و یا شرایط آب و هوایی می میرند! اما کسری از آن ها هم زنده می مانند تا امپراطوری شان را در جای جدید بنا کنند!

این عنکبوت ها همین که روی زمین فرود می آیند، به داخل زمین می روند وخودشان را مخفی می کنند و رشته هایی که از پروتئین تشکیل شده اند، همان طور روی زمین باقی می ماند تا زمانی که کاملا محو شوند و انگار نه انگار که عنکبوت و تاری در کار بوده است!

باران عنکبوت استرالیا

آقای راب بنت که یکی از محققان حشره شناس ایالت بریتیش کلمبیای کانادا است در این باره می گوید هنوز دلیل این که چرا این پدیده رخ می دهد نامشخص است و ما نتوانسته ایم به جواب خاصی برسیم چون بسیاری از عنکبوت ها در طول این پدیده کشته می شوند و این جای سوال دارد که چرا باید چنین کاری کنند. البته در جریان تحقیقات توانسته ایم بفهمیم که ارتباط کوچکی با باران های سنگین دارد.

پدیده پرواز بالونی

پدیده باران عنکبوت در استرالیا معمولا در ماه های می و یا آگوست و درست بعد از باران سنگین اتفاق می افتد. این پدیده خیلی شایع نیست و به ندرت اتفاق می افتد چرا که نیاز به الگوی آب و هوایی خاصی در یک زمان مشخص از سال دارد.

هر چند که ما الان درباره ی این اتفاق در کشور استرالیا صحبت کردیم اما پدیده هایی مانند این فقط مختص استرالیا نیستند و در نیمکره ی شمالی زمین هم اتفاق می افتند.

راهنمای سفر به ملبورن
راهنمای سفر به ملبورن
کوهستانی که ۶۰۰۰ سال در حال سوختن است! + تصویر
کوهستانی که ۶۰۰۰ سال در حال سوختن است! + تصویر
معرفی هتل نووتل ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل نووتل ملبورن | ۴ ستاره
معرفی هتل حیات کانبرا | ۵ ستاره
معرفی هتل حیات کانبرا | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code