بلیط هواپیما

اگر باردار هستید، تحت این شرایط سفر نکنید

توصیه هایی برای سفر در دوران بارداری

احتمالا شما هم میخواهید شیرینی روزهای انتظار برای عضو جدید خانواده تان را، با یک سفر آرامش بخش تابستانی بیشتر کنید. خبر خوب این است که سفر به طور کلی برای زنان بارداری که از نظر عمومی سالم هستند، خطری ندارد. اما نکاتی هست که هر خانم بارداری باید با توجه به وضعیت و شرایط جسمی خودش به آن ها توجه کند. با توجه به این نکات می توانید انتخاب آگاهانه تری برای سفرتان داشته باشید. خب، کودک ماجراجوی درونتان را بیشتر از این منتظر نمیگذاریم!

با الی گشت همراه باشید.

سفر و بارداری

چه زمانی باید بیشتر احتیاط کنید؟

مطالب مرتبط
نکاتی جهت پروازی ایمن برای زنان باردار
چگونه در دوران بارداری به سفر برویم؟

سفر در سه ماهه ی اول بارداری و در سه ماهه ی آخر آن به دلایل بالا بودن خطر سقط جنین و احتمال زایمان زودرس، توصیه نمی شود.سه ماهه ی دوم بی خطر ترین زمان برای سفر محسوب می شود، اما در هر صورت بهتر است قبل از هر سفری حتما با پزشک خودتان مشورت کنید. یادتان باشد شرایط شما مختص خودتان است و توصیه ها دراین زمینه، جنبه ی عمومی دارند.

با چه وسیله ای سفر کنید؟

شاید به نظر برسد که سفر با قطار یکی از امن ترین و بی خطر ترین راه های سفر برای خانم های باردار است. اما امنیت سفر بستگی زیادی به شرایط عمومی شما، زمان سفرتان و کیفیت آن دارد. به طور کلی فضای قطار برای یک خانم باردار مناسب است. همانطور که می دانید نشستن طولانی مدت باعث ورم پا می شود و بعد از هر یک ساعت نشستن، قدم زدن توصیه می شود. از مزیت های سفر با قطار این است که به راحتی می توانید در آن قدم بزنید. ضمن اینکه خطر حوادثی مثل تصادف در آن بسیار کمتر از سایر وسایل نقلیه است.

سفر در دوره بارداری

از آنجایی که که شایع ترین بیماری در سفر با کشتی، اسهال و دریازدگی است، اگر نمیدانید عکس العمل بدنتان نسبت به سفرهای آبی چیست، بهتر است تجربه ی سفر با کشتی را برای بعد از دوران بارداری تان بگذارید.

در مورد سفر با خودرو، وسیله های نقلیه عمومی چندان توصیه نمی شوند؛ چون ممکن است مجبور شوید برای ساعت های طولانی یک جا بنشینید. خصوصا در مسیرهای پر ترافیک سفر با خودروی شخصی هم ممکن است به نشستن های طولانی منجر بشود. از آنجایی که سفرهای جاده ای احتمال خطر بیشتر و آزادی حرکتی کمتری دارند، چندان توصیه نمیشوند. در طول سفر های جاده ای حتما از کمربند ایمنی استفاده کنید و اگر فشار آن اذیتتان می کند بالش نازکی میان شکم و کمربندتان قرار بدهید.

برای جلوگیری از کمردرد در هر سفری، بالش کوچکی همراه خودتان داشته باشید و به هنگام نشستن آن را پشت کمر خود قرار دهید.

در سفر با هواپیما، خصوصا در ماه های آخر حتما با پزشکتان مشورت کنید. در صورتی که در سه ماهه ی دوم بارداری هستید و مشکل خاصی ندارید سفر هوایی معمولا بی خطر است.

سفر جاده ای در زمان بارداری

حواستان باشد:

-حتما مدارک پزشکی خودتان را به همراه داشته باشید و مقاصدی را انتخاب کنید که به مراکز درمانی دسترسی داشته باشد تا بتوانید در صورت بروز حادثه سریعا به دکتر مراجعه کنید.

-مایعات زیادی بنوشید. بدن شما در این شرایط نیاز شدیدی به مایعات دارد.بهتر است از آب جوشیده و آبمیوه های طبیعی استفاده کنید.

-با رفتن به سفرهای لحظه آخری و زمانبندی های نامناسب، خودتان را تحت شرایط استرس زا قرار ندهید.

-بیش از پیش حواستان به بهداشت حین سفر باشد.گوشت، مرغ، ماهی و سبزیجات را نیم پخته یا تقریبا خام مصرف نکنید .

-در طول مسیر از مواد مغذی مثل خشکبار و دانه های روغنی و میوه ها حتما استفاده کنید.

در پروازهای طولانی چه لباسی بپوشیم؟
در پروازهای طولانی چه لباسی بپوشیم؟
آیا این حقایق جالب درباره سن پترزبورگ را می دانید؟
آیا این حقایق جالب درباره سن پترزبورگ را می دانید؟
با انجام این نکات کوله گردی ارزانی داشته باشید
با انجام این نکات کوله گردی ارزانی داشته باشید
کلنِ آلمان، شهری مدرن با قدمتی باستانی!
کلنِ آلمان، شهری مدرن با قدمتی باستانی!