چرا بازار رشت معروف شده است؟

بازار رشت

گشت و گذار در بازار رشت یکی از شیرینی های سفر به رشت است. دیدن محلی هایی که با لهجه ی شیرینشان در گوشه و کنار بازار بساط کرده اند یکی از جالب ترین بخش های سفر به این خطه ی سرسبز است. بازار قدیمی رشت در مرکز این شهر قرار دارد و هر روز هزاران نفر از خود این شهر و شهرهای مجاور برای خرید به این بازار می روند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا از بازار رشت بیشتر بدانید.

بازار رشت
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به رشت
غذاهای معروف گیلان

قدم زدن در این بازار یکی از جالب ترین بخش های سفرتان است همین که وارد این بازار رنگارنگ می شوید تحت تاثیر جو و فضای سنتی و صمیمی اش قرار می گیرید. بوی میوه و سبزیجات و ماهی های تاز در کل بازار می پیچد و اینجاست که بودن در رشت را کاملا حس می کنید. در اینجا به غیر از پیدا کردن تمام مایحتاج روزانه، می توانید برای دوستان و آشنایان خود سوغاتی بخرید و بخش های تاریخی بازار را تماشا کنید.

بازار بزرگ رشت

بازار سنتی رشت با مساحت ۲۴ هکتار از بخش های مختلف میدان بزرگ، میدان کوچک، چهارسوق‌ها و کاروانسراها تشکیل شده است. در کل این بازار ۱۴ کاروانسرای مختلف هست که با راسته های مختلف به هم وصل می شوند، کاراوانسراهایی که ساختشان به زمان صفویه و قاجاریه برمی گردد. هر کدام از کاروانسراها و طاقی هایی که در این بازار وجود دارند با معماری جذاب و تاریخی شان یکی از جاذبه های گردشگری به حساب می آیند.

بازار قدیمی رشت

معمولا همه ی شهرهای بزرگ ایران بازار دارند اما این بازار برعکس بازار دیگر شهرها روباز است و در آن خبری از سقف های گنبدی و نور گیرهای بلند نیست . تنها جایی که می توانید قسمتی سرپوشیده را پیدا کنید راسته ی زرگر ها هست که با حلب پوشیده شده است. اینجا بازاری دوست داشتنی و نوستالژیک است و در آن رد و نشانی از زندگی های مدرن امروزی را پیدا نمی کنید. بعد از گذشت سالیان همچنان همان بازار سالیان دور است و همه چیز به همان شیوه سنتی انجام می شود. شاید در این بازار شلوغ با مشکلات عبوری روبرو شوید ولی هیچ وقت نباید بازدید از آن را از دست بدهید؛ در همین بازار هست که می توانید نبض این شهر را کاملا حس و رشت واقعی را از نزدیک لمس کنید.

بازار شلوغ رشت

اینجا از آن بازارهایی است که در آن با دیدن مردم و این همه رنگ های مختلف و بوی نم باران و خوراکی های مختلف آنقدر هیجان زده می شوید که دوست دارید ساعت ها قسمت های مختلف را بگردید و خوراکی هایی را بخرید که فقط و فقط در همین بازار پیدا می شوند. خوب است کمی درباره ی قدمت کاروانسراهای مختلف اینجا هم آشنایی پیدا کنید تا بازدید و دیدن از آن ها برایتان جالب تر شود اینکه بدانید در پس این کاروانسراها چه تاریخی نهفته است و چه دوره ای از تاریخ را به تصویر می کشند خود می تواند بازدید از آن ها را برایتان لذت بخش تر کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد