بلیط هواپیما

بازار گردی به سبک فرانسوی

بازار کورس سالیا در شهر نیس فرانسه

سواحل شهر نیس فرانسه، یکی از زیباترین و رویایی ترین سواحل مدیترانه است. این شهر تاریخی با خیابان های قدیمی و بازار های محلی، شما را به تجربه ی زندگی اصیل فرانسوی مهمان می کند. اگر گذرتان به این شهر افتاد، بهتر است بازار کورس سالیا، یکی از پر طرفدار ترین بازار های این شهر را از دست ندهید. با الی گشت همراه باشید تا با این بازار رنگارنگ و دیدنی بیشتر آشنا شوید.

بازار نیس
مطالب مرتبط
راهنمای سفر به شهر نیس در فرانسه
تصاویری که شما را به فرانسه می کشانند

بازار کورس بازاری سرزنده و رنگارنگ است که در قلب شهر نیس در فرانسه قرار گرفته است. از مشخصه های این بازار، سقف پارچه ای راه راه آن است که از محصولات این بازار محافظت می کند. افراد محلی و توریست های زیادی برای خرید و یا عکس گرفتن از مغازه های زیبا و رنگارنگ آن به اینجا می آیند. منظره ی گل های رنگارنگ، میوه و سبزیجات تازه ی این بازار حسابی شما را سرحال می آورد.

شهر نیس

این بازار شامل ۴ بازارچه است که معروف ترین آن ها، بازار گل است. این بازار از سه شنبه تا یکشنبه هر هفته فعال است و در آن علاوه بر گل، میوه و سبزیجات تازه هم عرضه می شوند. عرضه و فروش میوه و سبزیجات تا ساعت ۱۳ و بازارچه ی گل تا ساعت ۱۷ عصر است. فروش گل در تاریخ شهر نیس همواره اهمیت زیادی داشته است. در سال ۱۸۹۷ میلادی، اولین گل فروشی عمده ی دنیا در شهر نیس افتتاح شد که محصولات آن به سایر شهرهای فرانسه و اروپا هم فرستاده می شدند.

بازار گل

بیشترین بخش این بازار از میوه وسبزیجات تازه و رنگارنگ پر شده است که هوش از سر رهگذران می برد. در اینجا می توانید این میوه و سبزیجات را امتحان کنید. بدون شک در مقابل خوشمزگی این میوه ها نمی توانید مقاومت کنید و حتما از آن ها خرید می کنید. علاوه بر میوه و سبزی، در اینجا می توانید محصولات دیگری مثل عسل، ادویه جات، زیتون و حتی صابون پیدا کنید. اگر به قصد خرید به این بازار رفتید، بهتر است سبد بزرگی با خودتان ببرید، چون احتمالا نمی توانید در مقابل خرید محصولات خوش رنگ و لعاب ان مقاومت کنید!

بازار میوه

یکی از بهترین قسمت های بازار، غرفه ی غذای Chez Thérésa است. در این غرفه می توانید بهترین نوع سوکا (نان نازک تهیه شده از نخود) شهر نیس را پیدا کنید. در روزهای دوشنبه ی هر هفته اوضاع کمی متفاوت است. روزهای دوشنبه، این بازار به مرکز فروش اجناس آنتیک و دست دوم تبدیل می شود. در این بازار ها می توانید از کتاب گرفته تا جواهرات و لوازم منزل دست دوم را پیدا کنید.

بازار فرانسه

در نزدیکی این بازار می توانید به Place du Palais de Justice بروید که در آن بازار های مختلفی برپا می شود. اولین و سومین شنبه ی هر ماه در این منطقه، می توانید بازار کتاب را ببینید که در آن انواع کتاب های قدیمی، جدید و نایاب به فروش می رسند. شنبه ی دوم هر ماه، بازار صنایع دستی و طراحی برپا می شود و در چهارمین شنبه ی ماه، می توانید بازار فروش کارت پستال های قدیمی  شهر نیس را در اینجا پیدا کنید.

کلیسای درختی شن پال فرانسه!+ تصویر
کلیسای درختی شن پال فرانسه!+ تصویر
راهنمای پیدا کردن کار در فرانسه (بخش دوم)
راهنمای پیدا کردن کار در فرانسه (بخش دوم)
چطور از فرودگاه بوردو فرانسه به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بوردو فرانسه به مرکز شهر برویم؟
بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل
بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل