باغ ایرانی نگارستان در دل شلوغی پایتخت

باغ نگارستان در تهران

بیشتر ما تهران را با دود و دم و شلوغی هایش می شناسیم. اگر پایتخت بودن و آلودگی اش را کنار بگذاریم، تهران مقصدی فوق العاده برای عاشقان تاریخ و گردشگران مختلف است. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از جاذبه های خوش آب و هوای تهران آشنا کنیم که محل خیلی خوبی برای فرار از شلوغی ها و آلودگی شهر و کسب کمی آرامش در یک عصر دلنشین است. با الی گشت همراه باشید تا با باغ نگارستان تهران آشنا شوید.

باغ نگارستان تهران

باغ ایرانی نگارستان در خیابان بهارستان تهران قرار دارد. این باغ دیدنی، چندین عمارت و تالار با نام‌های تالار دلگشا، تالار سلام، تالار قلمدان و چند حوضخانه دارد. ورود به همه ی این تالار ها ممکن نیست اما می توانید از دیدن فضای داخلی و معماری تعدادی از آن ها لذت ببرید. این باغ در سال ۱۱۸۷ هجری خورشیدی، به دستور فتحعلی شاه قاجار، به عنوان اقامتگاه تابستانی او توسط علی اکبر باغبان طراحی و در خارج از شهر تهران ساخته شد.

باغ ایرانی

تاسیس دانشسرای عالی در سال ۱۳۱۱ در این باغ، باعث شد تا هنرمندان و بزرگانی چون پروین اعتصامی و دکتر حسابی در آن حضور پیدا کنند. تعداد زیادی از شعرا و دانشمندان در این دانشسرا به تحصیل علم و هنر پرداختند. دو سال بعد از آن، یعنی در سال ۱۳۱۳ و با  تاسیس دانشگاه تهران، تعدادی از کلاس های این دانشگاه، در دانشسرای باغ نگارستان برگزار شد. در سال ۱۳۷۴ این باغ بازسازی و مرمت شده و به شکل امروزی اش برای بازدید عموم درآمد.

مجسمه فردوسی

به باغ که وارد می شوید مسحور آرامش و زیبایی آن می شوید. درختان سرسبز و مختلف، صدای آرامش بخش فواره های آب و حوضچه ها و ساختمان های آجری و زیبا، ترکیب چشم نواز و بسیار دیدنی ای را در این باغ ایجاد کرده اند. یکی از دیدنی ترین های این باغ، گل های نیلوفر و ماهی قرمز های کوچک در حوضچه های آن است که علاوه بر زیباتر کردن منظره، سوژه ی خیلی خوبی برای عکاسی هستند. اگر از پایتخت نشینان باشید، احتمالا اصلا دلتان نمی خواهد از این محیط آرام و دلنشین و زیبایی های آن دل بکنید و به شلوغی شهر برگردید.

نیلوفرهای باغ

ورودی این باغ، علاوه بر باغ ایرانی، شامل بازدید از موزه آن هم می شود و بهای بلیط آن ۲۰۰۰ تومان است. پیشنهاد می کنیم تا قبل از ساعت ۶ خودتان را به این باغ برسانید تا بتوانید از فضای دیدنی موزه و آثار جالب آن نیز بهره مند بشوید. همچنین می توانید از کتابفروشی ای داخل موزه که محیط لذت بخشی را برای دیدن و مطالعه کتاب ها فراهم کرده است، لذت ببرید

کافه نگارستان

در موزه مکتب کمال الملک می توانید شاهد آثار شاگردان این استاد بزرگ در عرصه نقاشی باشید. برای بازدید از باغ ایرانی نگارستان، همه روزه به جز روزهای دوشنبه می توانید از ساعت ۹ صبح الی ۱۹ به آدرس تهران، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع بروید.

اسرارآمیزترین غارهای ایران را بشناسید
اسرارآمیزترین غارهای ایران را بشناسید
آبشار لاتون، مرتفع ترین آبشار ایران
آبشار لاتون، مرتفع ترین آبشار ایران
روستای پامنار دزفول، جاذبه پنهان مانده از چشم گردشگران
روستای پامنار دزفول، جاذبه پنهان مانده از چشم گردشگران
یخچال میبد، ترکیبی از اندیشه و معماری
یخچال میبد، ترکیبی از اندیشه و معماری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code