بلیط هواپیما

باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا در مالزی

باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا (BERJAYA) 

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری مفهوم دهکده ی جهانی نمود پیدا کرده است. به هر شهر و کشوری که سفر کنید رد پایی از کشور ها وفرهنگ های دیگر را می توانید در آن ببینید. این اتفاق از این نظر جذابیت دارد که شما با یک تیر دو نشان می زنید. می توانید به مالزی بروید و تجربه ی حضور در یک باغ ژاپنی را نیز به دست بیاورید. با الی گشت همراه باشید تا با این باغ دیدنی در نزدیکی شهر کوالالامپور مالزی بیشتر آشنا شوید.

راه باغ ژاپنی
مطالب مرتبط
هتل مجستیک کوالالامپور
تجربه ی زندگی ژاپنی در اوساکا

دهکده ژاپنی و باغ گیاه شناسی برجایا (BERJAYA) در بوکیت تینگی (BUKIT TINGGI) مالزی در فاصله ۵۸ کیلومتری شهر کوالالامپور قراردارد. در بدو ورودتان به این باغ، با منظره دیدنی کوه های سرسبز روبرو می شود .

اگر با ماشین شخصی به این مکان می روید بهتر است بدانید که مشکل جای پارک نخواهید داشت، چرا که در آن، ۶ الی ۸ پارکینگ برای ماشین و ون تعبیه شده است. هرچند، در روزهای تعطیل که جاده تا بالای ورودی این باغ بسته می شود، باید ماشین تان را کمی دورتر پارک کنید. می توانید سراشیبی این منطقه را در مدت ۵ دقیقه یا کمتر قدم زنان بالا بروید یا از ماشین های مخصوصی که برای رفت و آمد بازدید کنندگان قرار گرفته اند استفاده کنید.

منظره باغ

در سفرتان به این باغ حتما یک جفت کفش مناسب پیاده روی بپوشید. چون قرار است با سرازیری و سراشیبی های زیادی برخورد کنید. قدم زدن در باغ ژاپنی با هوای تازه و محیط سرسبز و دیدنی اش بسیار آرامش بخش است. انتظار دیدن شکوفه گل های رنگارنگ و ژاپنی هایی که در این باغ قدم بزنند را نداشته باشید! در عوض اینجا می توانید رودخانه هایی با ماهی کوچک و خال خالی کوی (Koi)، دریاچه و آبشارهای کوچک را ببینید . نقشه های موجود در باغ، شما را به قسمت های مختلفی از آن هدایت می کند. یکی از این مسیر ها به اسپای تاتامی (Tatami) می خورد که طرفداران زیادی دارد.

علایم باغ

در قسمت گیاه شناسی این باغ، روی هر درخت تابلویی شامل نام بومی و علمی آن به همراه مشخصاتش می بینید. اگر عاشق طبیعت هستید، این باغ بهترین مکان برای گذراندن وقتتان به شمار می آید.

اگر واقعا به دنبال کسب و آرامش و لذت بردن از این دهکده ی کوچک ژاپنی هستید توصیه می شود که در طول هفته به این مکان بیایید. آخر هفته ها این باغ پر از افراد و بچه هایی می شود که برای گذراندن روز تعطیل شان به اینجا آمده اند و حسابی شلوغ می شود.

ورودی باغ ژاپنی

یکی از جذاب ترین گیاهان این باغ گل «ارکیده پلنگی» است. این ارکیده که طرح و نقش آن شبیه به پوست پلنگ است به این اسم معروف شده است. همچنین نام ژاپنی آن (Orkid Harimao) است. این گل ها یکی از معدود ارکیدهایی هستند که در محیط غیر طبیعی خودشان می توانند رشد کنند. ارکیده ی پلنگی یکی از بزرگترین گونه های ارکیده در دنیا است که شکوفه های متعدد آن را می توانید در این باغ ببینید.

ارکیده پلنگی

برای در کردن خستگی تان می توانید به رستوران ژاپنی ریو زن تی (Ryo Zen Tei) بروید که با ساختمان کلبه مانند و معماری ژاپنی، حال و هوای این باغ را تکمیل می کند. همچنین می توانید چای ژاپنی را در خانه چای این باغ دیدنی امتحان کنید.

رستوران باغ
معرفی تنها پارک ملی سوئیس + تصویر
معرفی تنها پارک ملی سوئیس + تصویر
از قدرت شفادهندگی مسجد ایا صوفیه با خبرید؟
از قدرت شفادهندگی مسجد ایا صوفیه با خبرید؟
دیدنی‌ترین جاذبه های هنگ کنگ
دیدنی‌ترین جاذبه های هنگ کنگ
۸ شهر ساحلی در ایتالیا
۸ شهر ساحلی در ایتالیا