باورتان می شود رنگ های این معدن واقعی باشد؟!

سنگ های فلورسنت موزه معدن استرلینگ هیل

موزه معدن استرلینگ هیل در نیوجرسی آمریکا به نمایشگاه های آموزشی معروف است اما در این موزه چیزی که بیشتر از همه نگاه ها را به خود خیره می کند صخره های رنگین کمانی آن هستند که برق خاصشان تماشایی و زیباست، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا از این سنگ های رنگین کمانی بیشتر بدانید.

سنگ های فلورسنت
مطالب مرتبط:
به زیباترین ساحل جنوب آمریکا خوش آمدید!
تصاویری خیره کننده از پارک های ملی آمریکا

موزه یک مجموعه بزرگ سنگ های معدنی فلورسنت دارد که آنقدر زیبا و چشمگیر است که همه این موزه را به این سنگ های درخشان و رنگارنگ می شناسند. در سال ۱۹۹۰ در این معدن، تونلی رنگین کمانی حفر شد که بر روی دیواره های آن این نمایشگاه های فلورسنت به نمایش در آمده است. دیوارهای این تونل با موادمعدنی کمیاب قرمز و سبز پوشیده شده که زیر نور فرابنفش می درخشند و تلولوء چشم نوازی دارند.

صخره های رنگی

این موزه قبلا یک معدن روی بود که در سال ۱۷۹۳ شروع به کار کرده بود و یکی از قدیمی ترین معدن های کشور بود. وقتی معدن در سال ۱۹۸۶ بسته شد دو نفر به اسم ریچارد و روبرت هاوک آن را خریدند و در سال ۱۹۹۰ به موزه تبدیلش کردند تا مردم از این سنگ های درخشنده و زیبا دیدن کنند.

سنگ های معدنی

سنگ های معدنی که از این معدن بیرون آورده می شدند به طور متوسط بیش از ۲۰ درصد روی داشتند و خیلی ارزشمند بودند. این موزه گنجینه ای از مواد معدنی است به طوری که در این معدن و معدن فرانکلین که در ۴ کیلومتری شمال آن قرار دارد، بیش از ۳۵۰ ماده معدنی مختلف وجود دارد که برای یک همچین موزه کوچکی یک رکورد جهانی به حساب می آید.  بیش از ۱۲ تا از این مواد معدنی در هیچ جای دیگری از جهان پیدا نمی شوند و برای دیدنشان فقط باید به این موزه بروید.

موزه آمریکا

تقریبا حدود ۹۰ گونه از مواد معدنی مختلف با خاصیت فلورسنت در این معدن پیدا شده است.  اما شاید بپرسید که چه چیزی باعث خاصیت فلورسنت مواد معدنی مختلف می شود؟ همه مواد معدنی می توانند نور را منعکس کنند و به همین دلیل است که به راحتی با چشم انسان دیده می شوند اما بعضی از مواد معدنی ویژگی فیزیکی جالبی به اسم فلورسنت دارند این یعنی اینکه آن ها این توانایی را دارند که موقتا مقدار کمی از نور را جذب کنند و آن مقدار نور را با طول موج های مختلف منتشر کنند. این تغییر طول موج باعث می شود که کسانی که به این مواد معدنی نگاه می کنند آن ها را به طور موقت در رنگ دیگری ببینند.

نمایش مواد معدنی

تغییر رنگ این مواد خیلی تماشایی است، لحظه ای که مواد معدنی فلورسنت زیر نور فرابنفش (که با چشم انسان دیده نمی شود) در تاریکی می درخشند، تغییر رنگ می دهند و نورهای مرئی زیبایی را منتشر می کنند تماشایشان واقعا دیدنی است. حدود ۱۵ درصد مواد معدنی این موزه از نوع فلورسنت هستند.

منبع: amusingplanet.com

ماجرای بیابانی که اسم هزاران نفر بر روی آن ظاهر شده است!
دره کوکورا، دره درختان نخل عجیب و غریب!
اسرار فاش شده از میدان تایمز نیویورک
ببینید سیل چه به روز این شهر آورده است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code