به زیباترین ساحل جنوب آمریکا خوش آمدید!

زیباترین ساحل جنوب آمریکا

آمریکا دارای سواحل بسیار زیبایی است که طبیعت دوستان، هیچ وقت گشت و گذار در آنها را از دست نمی دهند. در این سواحل می توانید با حیات دریایی متنوع و کم نظیر، آب و هوای پاک و سالم و مناظر شگفت انگیزی که مختص این منطقه از جهان است، روبرو شوید. در فصل های گرم سال، این سواحل بیشتر از همیشه گردشگر دارند. اما می خواهیم در این پست الی گشت، به زیباترین ساحل جنوب آمریکا سفر کنیم:

زیباترین ساحل جنوب آمریکا
مطالب مرتبط:
کمپینگ در ۳ نقطه مرموز و خطرناک آمریکا
۴ عجایب طبیعی آمریکا که هوش از سرتان می برد

هر زمانی که به جایی جدید سفر می کنیم، معمولا ناخودآگاه تصویرهایی ذهنی ای از آن مکان برای خود می سازیم و انتظار داریم تا در آنجا، با همان ها مواجه شویم. در این راه، اینترنت، نقش بسیار مهمی در جمع آوری اطلاعات از مقصد سفر دارد.

ساحلی که می خواهیم به شما معرفی کنیم، در کشور برزیل و در ایالت Ceará قرار دارد. در این ایالت، یک دهکده ی ماهیگیر ی بسیار کوچک به نام Jericoacoara    وجود دارد که تا حالا بارها نامزد دریافت بهترین منطقه ی ساحلی جهان شده است. این منطقه با سواحل شنی سفید رنگ، آب و هوای عالی، نسیم ملایم اقیانوسی و درختان نارگیل، چشم اندازهای کم نظیر از حیات وحش و مناظر طبیعی اش شناخته شده است.

در واقع عنصر اصلی ای که باعث منحصر بفرد شدن این ساحل شده است، باد است. وزش باد باعث می شود تا شن های نرم و روان به عقب تر از آب های اقیانوسی بروند و تپه های شنی را بسازند.

در ساحل این دهکده ی کوچک و زیبا با صخره هایی مواجه می شوید که بیشتر از ۱۰ هزار سال قبل بوجود آمده اند. این صخره های عظیم در زیر نور طلایی رنگ خورشید واقعا تماشایی می شوند.

صخره های Pedra Furada

در کنار ساحل، تپه های شنی بسیاری وجود دارد که با وزش باد بوجود آمده اند که یکی از ویژگی ها منحصر بفرد این ساحل است. جالب است بدانید هر بار، جای این تپه ها به دلیل وزش باد تغییر می کند و هر بار این تپه ها در یک منطقه ی ساحل تشکیل می  شوند. به این پدیده، پدیده ی «شن های متحرک» می گویند.

تپه های شنی Jericoacoara

یکی از تفریحات رایج در ساحل این منطقه، اسب سواری در روی شن های نرم ساحلی است.

اسب سواری در Jericoacoara

زیباترین ساحل جنوب آمریکا و یکی از زیباترین سواحل دنیا که در عین سادگی، زیبایی نفس گیری دارد. تقریبا در ابتدای آب و در نزدیکی ساحل، می توان اسب های دریایی زیادی را دید.

اسب های دریایی

تمام مردم این دهکده ی کوچک، ماهیگیری می کنند و خانه هایشان روی شن های ساحل قرار گرفته است. حتی با قدم زدن در میان کوچه ها، با خیابان های شنی روبرو می شوید.

دهکده Jericoacoara در برزیل

Jericoacoara     جایی است که قطعا قدرت طبیعت در آن، حیرت زده تان می کند.

معرفی هتل ۳ ستاره بست وسترن تاروبا در فوز دو ایگواسو برزیل
بی امکانات ترین روستای گردشگری جهان!
۴ دقیقه مکزیک گردی
کشف تکان دهنده گور دسته جمعی کودکان + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code