بلیط هواپیما

باید و نباید های سفر جاده ای با ون

همه چیز درباره ون های سفری

احتمالا سفر با ون و زندگی در جاده، یکی از آن رویاهایی است که مدت ها است به آن فکر می کنید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید و یا تنها برایتان یک رویای دست نیافتنی است. هرچه که هست، دانستن درباره ی آن به شما در گرفتن یک تصمیم بهتر کمک می کند. اگر قصد دارید به یک سفر طولانی با ون بروید بهتر است بدانید تنها مساله ی مهم این کار، اجاره ی ون نیست. نکات خیلی مهمی هست که بهتر است قبل از شروع سفرهای ماجراجویانه تان در مورد آنها بدانید. با الی گشت همراه باشید.

تجهیزات ون

آیا اجاره ون از ماندن در هتل ارزان تر است؟

مطالب مرتبط
چگونه مسئولانه سفر کنیم؟
سفرهای جاده ای تان را اینگونه هیجان انگیز کنید!

در واقع نه. مگر اینکه شما عادت به ماندن در هتل های لوکس و ۵ ستاره داشته باشید و یا اینکه ارزان ترین مدل ون را تهیه کنید که احتمالا دست دوم خواهد بود. اجاره ی یک ون گزینه ی ارزان تری نیست، اما گزینه ای است که به شما آزادی عمل و اختیار می دهد. شما می توانید در بازه ی زمانی کمتر و بدون نگرانی درباره ی وسیله نقلیه، به مناطق بیشتری سفر کنید. اگر این گزینه را به دلیل ارزان تر بودن انتخاب می کنید، بهتر است درباره ی آن خوب فکر کنید. برای این که بدانید تقریبا چه هزینه هایی در پیش دارید، نگاهی به لیست زیر بیاندازید:

– هزینه گازوئیل

– بیمه سفری

– اجاره جی پی اس

– کمک های جاده ای

– هزینه اجاره ون

– مالیات

سفر با ون

به چه وسایلی در طول سفر نیاز دارم؟

اگر در کشورهای اروپایی قصد سفر با ون راداشته باشید، شرکت هایی هستند که ون هایی با امکانات مختلف در اختیارتان می گذارند. بنابراین وسایلی که نیاز دارید کاملا بستگی به نوع ون و امکانات آن دارد. به طور کلی شما نیاز به وسایل آشپزی، پتو، حوله، بالش و ضروریات اولیه دارید. بعضی از ون ها امکاناتی مثل اجاق گاز را هم در اختیارتان می گذارند. اگر ون مورد نظرتان برق نداشته باشد، نیاز به یک پاور بانک و توقف های متعدد در مناطق دارای برق شهری دارید.

داخل ون

کجا پارک کنم؟

در بیشتر مناطق مناسب کمپ می توانید ون تان را پارک کنید، اما در سفر به کشورهای خارجی باید حواس تان به قوانین و مناطقی باشد که در آن، پارک کردن ون سفری غیر مجاز است. در کشورهایی مثل نیوزیلند، مکان های مناسبی برای کمپ در نظر گرفته شده است که می توانید در آن ها پارک کنید و از خدماتی مثل سرویس بهداشتی، حمام، استخر و امکان شستشوی لباس هایتان استفاده کنید.

پارک ون

چه نکات دیگری را باید بدانم؟

نیازی نیست برای محافظت و نگه داری از این ون ها مکانیک باشید، یک معاینه ی ساده ی قبل از سفر می تواند شما را از حوادث زیادی در امان نگه دارد.

به طور مرتب سطل زباله تان را در جای مناسب خالی کنید. همچنین، یادتان باشد ون ها بیشتر به کامیون شباهت دارند تا ماشین های معمولی. رانندگی با آن ها کمی سخت است و سر و صدای زیادی هم دارند.

کمپ ون

اگر تصمیم تان برای تجربه ی سفر با ون جدی است، توصیه می کنیم برای شروع، مسیرهای کوتاه تر و ساده تری را انتخاب کنید. می توانید با سفر به جاذبه های طبیعی مناطق جنوبی یا شمالی یک کشور شروع کنید و خودتان را در شرایط سخت محک بزنید تا بدانید این نوع از سفر مناسب شما خواهد بود یا نه.

راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول
راهنمای دقیق سیستم حمل و نقل در استانبول
ماشین های بدون راننده تا کجا پیش خواهند رفت
ماشین های بدون راننده تا کجا پیش خواهند رفت
حمل و نقل عمومی وارنا و نکات ایمنی آن
حمل و نقل عمومی وارنا و نکات ایمنی آن
چطور از فرودگاه چِنای هند به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه چِنای هند به مرکز شهر برویم؟