در تعطیلات عید با این روش ها خانه خود را از سرقت نجات دهید!

ایمنی خانه در نوروز

نوروز یکی از بهترین زمان ها برای سفرهای چند روزه است اما اگر در خانه، وسایل ارزشمند داشته باشید شاید نگران هستید که نکند وقتی در خانه نیستید سروکله سارقان منازل پیدا شود! از آن جایی که در تعطیلات عید خیلی از خانواده ها به دید و بازدید و یا سفر می روند خانه های خالی زیادی در سطح شهر وجود دارد و این یعنی فرصت مناسب برای سارقان منازل! البته نگران نباشید چون فقط با رعایت چند راهکار ساده می توانید با خیال راحت به سفرهای نوروزی بروید، فقط کافیست نکات مربوط به ایمنی خانه در نوروز را بدانید. الی گشت می خواهد این نکات ساده را با شما در میان بگذارد پس ما را همراهی کنید.

ایمنی خانه در نوروز

از قفل بودن درها مطمئن شوید

مطالب مرتبط:
در سفر با این روش ها از خانه‌تان محافظت کنید
چگونه در زمان سفر از خانه خود محافظت کنیم؟

سارقان در ۴۰ درصد موارد بدون اینکه مجبور باشند از زور استفاده کنند به داخل خانه ی هدف می روند! این یعنی بعضی از مردم بدون اینکه درها و پنجره ها را قفل کنند از خانه بیرون می روند حتی گاهی قفل کردن در ورودی پارکینگ از قلم می افتد پس قبل از اینکه از خانه بروید حتما در ورودی پارکینگ را هم قفل کنید.

البته این روزها بیشتر پارکینگ ها با کنترل، باز و بسته می شوند اگر پارکینگ شما هم به این سیستم مجهز است منتظر بمانید تا در پارگینگ کاملا بسته شود و بعد محل را ترک کنید.

سرقت از خانه در تعطیلات عید

حواستان به اطراف باشد

گاهی از گوشه و کنار می شنوید که به تازگی در محله شما سرقت هایی شده در این صورت باید امنیت خانه تان را بیشتر کنید و به دنبال راهی برای پنهان کردن پول ها و طلاها باشید. بد نیست برای محکم کاری، نوع قفل های در و پنجره ها را قوی تر کنید.

با همسایه های خود آشنا شوید

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای ایمنی خانه انجام دهید آشنا شدن با همسایه هاست. فقط با آشنایی با همسایه هایتان است که آن ها از رفتن شما مطلع می شوند و اگر مورد مشکوکی را در کنار خانه تان دیدند اقدامات موثر را انجام می دهند و پلیس را خبر می کنند.

آشنایی با همسایه ها

از قبل از شروع تعطیلات، خود را آماده کنید

شاید بخواهید کل تعطیلات عید را به سفر بروید و ایران گردی کنید در این صورت پیشنهاد می کنیم که به اقوام نزدیک خود خبر دهید و از آن ها برای مراقبت از خانه کمک بگیرید. می توانید از آن ها بخواهید تا هر روز به خانه تان سر بزنند و حتی گلدان ها را آبیاری کنند اینطوری ظاهر خانه تان به گونه ای می شود که انگار شما در خانه اید و به سفر نرفته اید!

از حیاط خانه غافل نشوید

گاهی در حیاط خانه، درخت های بلند و یا جاهای مناسبی برای پنهان شدن است در این صورت ممکنه دزدان به حیاط بیایند و در فرصت مناسب خود را به داخل خانه برسانند پس باید این درختان را کوتاه کنید و یا از حفاظ های پنجره استفاده کنید.

حیاط خانه

کلید یدکی را فراموش نکنید

بعضی ها کلید یدکی را در جاکفشی، داخل کفش و یا زیر گلدان قرار می دهند تا در صورت جا ماندن کلید اصلی از آن استفاده شود این کار به نظر فکر خوبی است اما گاهی مورد سوء استفاده ی سارقان قرار می گیرد! بهتر است کلید یدکی را به اقوام نزدیک خود بدهید تا در مدت نبود شما از خانه مراقبت کنند. حواستان باشد که کلید خانه را به جاهایی مثل بنگاه های معاملات ملکی و شرکت های خدماتی ندهید.

سارقان را گول بزنید!

دزدها اگر خیال کنند که کسی در داخل خانه است آن خانه را از لیست سرقت های خود خط می زنند! پس چطوره که اینطور وانمود کنید که کسی در داخل خانه است! این کار را می توانید با روشن گذاشتن چراغ ها، گذاشتن کفش در پشت در، باز گذاشتن پرده ها و … انجام دهید. حتی می توانید وسایل برقی مثل تلویزیون را طوری زمان بندی کنید تا در ساعات مشخصی از روز روشن و سپس خاموش شوند.

سرقت از خانه

با شگردهای جدید سارقان آشنا شوید!

گاهی سارقان برای اینکه مطمئن شوند که کسی در خانه هست یا نه دست به شگردهای خاص می زنند! یکی از این شگردها، شگرد کاغذ سفید است! در این روش، دزد ها بعد از اینکه به خالی بودن خانه ای مشکوک شدند کاغذ سفیدی را در لای درب آن خانه می گذراند و می روند. چند روز بعد دوباره به خانه ی هدف برمی گردند، اگر کاغذ افتاده بود یعنی کسی در خانه هست و اگر کاغذ نیفتاده بود یعنی کسی به این خانه رفت و آمد نمی کند. اگر از شگردهای مخصوص سارقان باخبر باشید می توانید از همسایه ها بخواهید تا در مدتی که شما در سفر هستید این شگردها را خنثی کنند!

از دوربین های حفاظتی کمک بگیرید

دوربین های محافظتی را در هر جایی از منزل می توانید نصب کنید حتی امکان این را دارید تا آن ها را به لپ تاپ وصل کنید و در زمانی که در سفر هستید خانه ی خود را زیر نظر بگیرید هر وقت هم به مورد مشکوکی برخوردید پلیس را خبر کنید.

دوربین مدار بسته

تدارکات سفر را مخفیانه بچینید!

بهتر است که ساک ها و چمدان ها را در پارکینگ، داخل ماشین بگذارید چون انجام این کار در بیرون پارکینگ و کنار خیابان، توجه افراد فرصت طلب را به شما جلب می کند. اگر محله شما محله جرم خیزی است بهتر است برای محکم کاری، همه با هم از خانه خارج نشوید.

با رعایت این نکات می توانید سفر خاطره انگیز و بدون استرسی را پشت سر بگذرانید اما اگر بعد از برگشتن به منزل متوجه شدید که خانه تان مورد سرقت قرار گرفته بدون اینکه دست به چیزی بزنید پلیس را در جریان بگذارید.

گوشه هایی کمتر دیده‌شده از فرهنگ مردم گرجستان
همه چیز در مورد نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی
از قونیه، خانه ابدی مولانا چقدر می دانید؟
برگزاری جشنواره شهر شاد شکلاتی برای اولین بار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code