در سفر با این روش ها از خانه‌تان محافظت کنید

امنیت منزل در هنگام سفر

وقتی می خواهید به سفر بروید ممکن است نگران خالی ماندن منزل خود باشید، در هنگام مسافرت حفاظت از خانه مثل مراقبت از وسایلی که همراه خود دارید مهم است، قبل از ترک منزل از ایمنی خانه مطمئن باشید تا با آسودگی خاطر از سفر خود لذت ببرید، اینکه چگونه در هنگامی که در خانه نیستید می توانید از آن مراقبت کنید موضوعی است که در این پست درباره آن صحبت می کنیم، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
چگونه با قیمتی مناسب به کشورهای گران سفر کنیم؟
برای داشتن سفری لذتبخش چه کنیم

به خانه دوربین وصل کنید

امنیت خانه بسیار مهم است و برای رسیدن به آن گزینه های مختلفی دارید از دوربینی استفاده کنید که مناسب خانه شما باشد بعضی از سیستم های امنیت خانه به شما اجازه می دهد که ویدئو زنده از راه دور بر روی تلفن همراه خو داشته باشید و می توانید هر اتفاقی که در خانه می افتد را ببینید این وسیله کوچک می تواند خیال شما را کاملا راحت کنید.

دوربین

به تعمیرات مرتب خانه ادامه دهید

آیا باغبانی دارید که از باغچه شما مراقبت می کند؟ این برنامه ها را در هنگامی که در سفر هستید هم ادامه دهید چون اگر سارقی در محل باشد با فهمیدن اینکه در خانه رفت و آمدی نمی شود بیشتر فکر دزدی می افتد.

کلید خانه را به دوست یا اعضای خانواده خود دهید

می توانید با این کار اگر اتفاق غیر منتظره ای پیش آمد از کمک آن ها استفاده کنید یا آن ها می توانند کارهایی مثل آب دادن گل ها را انجام دهند فقط یادتان باشد که حتما زحمت آن ها را جبران کنید.

فعلا اشتراک روزنامه را متوقف کنید

اگر اشتراک روزنامه دارید و یا زیاد از اداره پست برای شما بسته می آید حتما به آن ها خبر دهید که برای  مدتی نیستید تا چیزی برای شما نفرستند. صندوق پست مقابل منزل شما اگر پر از روزنامه و بسته باشد دزدان را متوجه نبودن شما در منزل می کند.

از شبکه اجتماعی مطمئن شوید

معمولا نباید خبر مسافرت رفتن خود را در شبکه های اجتماعی اعلام کنید، به سایت های شبکه های اجتماعی خود سر بزنید و مطمئن شوید که هیچ آدرسی از شما در آنجا وجود ندارد و پست هایی را که شماره تلفن شما در آن وجود دارد حذف کنید.

وسایل ارزشمند خود را در صندوق قرار دهید

همه سارق ها اول اتاق خواب را می گردند پس وسایل ارزشمند خود را در گاوصندوق بگذارید، اگر فکر می کنید نیازی به این صندوق ندارید چیزهای ارزشمند خود را در جایی غیر معمول مثل حمام یا آشپزخانه قرار دهید.

صندوق

کلید را در جایی پنهان نکنید

دزدها همیشه اول دنبال کلید پنهان شده می گردند این کلید اضافی را باید به دوست یا اعضای خانواده خود دهید و آن را در جایی پنهان نکنید.

در بیرون خانه لامپ سنسور دار وصل کنید

این چراغ ها چه زمانی که در خانه باشید و چه زمانی که نباشید برای امنیت منزل بسیار مناسب است و می توانید در ساعات مشخصی از روز آن ها را خاموش یا روشن بگذارید.

لامپ سنسور دار

در اتوماتیک پارکینگ را از کار بیندازید

وسایلی که از تکنولوژی در آن استفاده شده اند می توانند به راحتی توسط سارقان حرفه ای هک شوند پس وقتی در مسافرت هستید پارکینگ را بصورت دستی قفل کنید.

منبع: ordinarytraveler.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد