بلیط هواپیما

با این روش ها با خیال راحت در مراکش بگردید

نکات جالبی درباره سفر به مراکش از زبان یک گردشگر حرفه ای

مراکش باتری احساسات من بود! غذاها، رنگ ها، ادویه جات، بوها و مناظر فراموش نشدنی همه در یک جا خلاصه شده بودند. مسلما به هر کسی توصیه می کنم که از این کشور بازدید کند، اما مطمئن شوید که چار چشمی در این کشور بگردید و حسابی حواستان به اطرافتان باشد. با من باشید تا اگر قصد تنها سفر کردن به این کشور را دارید کمی راهنماییتان کنم. با الی گشت همراه باشید.

مراکش
  • اگر خانم هستید، تنهایی قدم نزنید

مطالب مرتبط:
نکات مهم قبل از سفر به مراکش
شهری سراسر آرامش، به رنگ آبی آسمان در مراکش

اگر خانم هستید تا جایی که می توانید تنها در شهرهای این کشور مخصوصا آن هم در شب نگردید، از یک راهنما و یا دوستانتان بخواهید شما را راهنمایی کنند. می دانیم این کشور به قدری وسوسه انگیز است که آدم دلش می خواهد دوربینش را بگیرید و برود تا جایی که می تواند از دیدن این همه جاذبه لذت ببرد و عکاسی کند اما تنها رفتن را ما پیشنهاد نمی کنیم.

تنهایی سفر کردن
  • لباس مناسب و پوشیده بپوشید

مراکش یک کشور اسلامی است و مناسب نیست که لباس های نامناسب بپوشید. در کل ما توصیه می کنیم در سفر به هر کشوری به جامعه، عرف و فرهنگ آنها احترام بگذارید تا سفر بهتری را تجربه کنید.

لباس پوشیده
  • از جواهرات پر زرق و برق اجتناب کنید

این یک قانون جهانی است و در کشوری که سرقت رایج است، مردم جواهرات را به عنوان نشانه ای از ثروت می بینند. بسیاری از سارقان سعی می کنند در فروشگاه ها از شما کلاهبرداری کرده و یا در خیابان غارتتان کنند، پس نیازی نیست با خودتا طلا و جواهری ببرید.

زیورآلات
  • اشیاء با ارزش را حمل نکنید

از آنجا که حملات خیابانی و جیب بری همه جا رایج است، وقتی که هتل خود را ترک می کنید، حداقل چیزهایی را که نیاز دارید بردارید. گذرنامه خود را برندارید، آن را در هتل باقی بگذارید! در تور من، افراد کمی پاسپورتشان را با خودشان می آوردند و هنگامی که راهنمایم این موضوع را فهمید، گویی که دچار حمله قلبی شده است!

  • از کوچه پس کوچه اجتناب کنید

کشف کوچه های کوچک مراکش زیبا است اما گاهی اوقات این کوچه ها، شما را طعمه ای آسان برای کلاهبرداران و دزدان می کنند. خیلی دور از جمعیت کاری نکنید.

کوچه های مراکش
  • به راهنماهای تور نه بگویید

افرادی که می گویند “بدون پول” قطعا پول شما را می خواهند. آنها سعی خواهند کرد تا شما را به مغازه های خود ببرند و یا شما را به مکان هایی برده و برای خدماتشان درخواست پول کنند. محکم باشید و به آنها نه بگویید. سن و سالشان و یا اینکه چقدر مفید هستند، مهم نیست. اگر آنها شروع به راه رفتن با شما کنند، درخواست پول می کنند!

جاذبه های مراکش
  • همیشه قیمت تاکسی را از پیش مذاکره کنید

همیشه قیمت تاکسی را قبل از اینکه سوار شوید، مذاکره کنید چرا که قیمت ها زمانی که به مقصدتان می رسید، به طور قابل ملاحظه ای بالا می رود!

اینها به این معنا نیست که هرگز نمی توانید تنها به مراکش سفر کنید اما به طور کلی، می گویم مراکش کشور مناسبی برای تور است. گشتن در اطراف و محافظت شدن از آزار و اذیت ها با تور آسان تر است.

جاذبه های گردشگری معروف شهر ادنسه در دانمارک
جاذبه های گردشگری معروف شهر ادنسه در دانمارک
خیابان استقلال، قلب تپنده شهر استانبول
خیابان استقلال، قلب تپنده شهر استانبول
جزیره کاپری در ایتالیا و جاذبه هایش
جزیره کاپری در ایتالیا و جاذبه هایش
عجیب ترین رستوران های دنیا
عجیب ترین رستوران های دنیا