بلیط هواپیما

با این نکات برای سفر آماده شوید

نکاتی که شما را از نظر ذهنی برای سفر آماده می کند

برنامه ریزی برای سفر می تواند مثل خود سفر لحظات شیرینی را برای شما ایجاد کند. وقتی با شور و هیجان زیاد در حال آماده کردن مقدمات سفر هستید مطمئنا دلتان می خواهد سفری خوب و خوش را پیش رو داشته باشید. با الی گشت همراه باشید و نکاتی درباره سفر را بخوانید که به شما کمک می کند تا از نظر ذهنی برای سفر آماده شوید.

سفر

۱٫به ماجراجویی های جدید «بله» بگویید

مطالب مرتبط:
چگونه اولین سفر خارجی را به خوبی بگذرانیم؟
سفر چگونه ما را به انسان بهتری تبدیل می کند؟

سفر باعث می شود که چشمان خودمان را باز کنیم، از نقطه امن خارج شویم و واقعا زندگی کنیم. در سفر زندگی روزمره و روتین دیگر دست و پای ما را نمی بندد و آنقدر آزادیم که می توانیم هر کاری بخواهیم را انجام دهیم. اما برای اینکه کشور و محیط جدید را کاملا تجربه کنیم باید بتوانیم بر ترس ها و نگرانی های خودمان غلبه کنیم و ماجراجویی های جدید را امتحان کنیم.

ماجراجویی در سفر

۲٫از سفر هم به اندازه مقصد لذت ببرید

مطمئنا بیشتر ما دوست داریم در بر روی کوه ها و جزایر عجیب سلفی بیندازیم اما زیبایی ها و رازهای سفر معمولا خودشان را از راههای غیر منتظره ا ی به ما نشان می دهند. در هنگام سفر همه ما یک هدف و مقصدی داریم اما در طول سفر مردم جدید، موانع، انواع وسایل حمل و نقل، سواحل دست نیافتنی و شهرهای غیرتوریستی را هم با آغوش باز بپذیرید.

۳٫خودتان را زیاد جدی نگیرید

وقتی به سفر می رویم چیزهای مادی مثل کفش مورد علاقه، لباس مورد علاقه و عضویت در باشگاه را پشت سر خود قرار می دهیم. شاید در ابتدا سازگار شدن با این شرایط سخت به نظر برسد اما از وضعیت جدید لذت ببرید، مسافرت همین است! سفر، ما را از تمایلات مادی و قضاوت رها می کند، در سفر باید در حال زندگی کنیم و از زمان اکنون لذت ببریم.

ماجراجویی در سفر

۴٫از خداحافظی نترسید

در سفر با هر انسان جدیدی که آشنا می شوید به شما چیزی یاد می دهد، شما را از نقطه ای به نقطه دیگر می برد و یا به شما روی دیگری از جاذبه های شهر را نشان می دهد. کم کم متوجه می شوید که فقط تعداد کمی از افرادی که با آن ها ملاقات می کنید برای هفته ها و ماه ها در ماجراجویی های مختلف در کنار شما می مانند و در جایی باید با آن ها خداحافظی کنید.

۵٫موبایل خود را کنار بگذارید

بیشتر گردشگران همیشه گوشی همراه خود را در دست دارند. با اینکه این گوشی ها می توانند در سفر خیلی به درد  بخورند، راه را به شما نشان دهند و اپلیکیشن هایی را به شما بدهند که به کمک آن ها سفر برای شما خیلی آسان شود اما در سفر کمتر از آن ها استفاده کنید. شما به کشور جدیدی رفته اید و افراد و فرصت های جدیدی در اطراف شما هستند پس به این ها بچسبید! در سفر کمتر به گذشته و خانه فکر کنید و از دیدنی ها، مکان ها و بوی غذاهای جدید لذت ببرید. برای کار کردن با گوشی وقت های خاصی را اختصاص دهید و سعی کنید بیشتر به اطراف خود نگاه و مقصد جدید را تجربه کنید.

منبع: stayatbase.com