alexaa

با خوشمزه ترین غذاهای دبی آشنا شویم

غذاهای دبی

اگر به دبی رفتید، در رستوران های این شهر حتما طعم غذاهای رنگارنگ این شهر را امتحان کنید، در دبی با ترکیبی از غذاهای خوشمزه ایرانی، لبنانی و عربی نمی توانید جلوی خود را برای خوردن بشقاب دوم بگیرید! چه به غذا خوردن علاقه داشته باشید یا نه نمی توانید از مزه غذاهای دبی بگذرید، از مزه تند و خوش طعمی که غذاهای اینجا دارد مطمئنا خوشتان می آید، می خواهیم نگاهی به غذاهای مخصوص دبی بیندازیم با الی گشت همراه باشید.

غذاهای دبی

بابا گانوش | baba ganosh

مطالب مرتبط:
چرا شب های دبی معروف است؟
۱۰ مورد از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

باباکانوش غذای خوشمزه و معروف خاورمیانه است که برای درست کردن آن بادمجان را کبابی و بعد از کندن پوستش کاملا له کرده و با پیاز، گوجه و روغن زیتون مخلوط می کنند این غذا بسیار اشتها آور است و از غذاهای خوب دبی است، معمولا با سبزیجات و نان خورده می شود، مثل کشت بادمجان ایرانی است فقط کشت ندارد.

فته

فته | feteh

فته غذای بسیار مناسبی برای عصرانه است و از سه لایه تشکیل شده لایه اول نان، لایه دوم نخود و بادمجان کاملا خرده شده و لایه سوم هم ماست و سس مخصوص، این غذا به شیوه های مختلف درست می شود و با جعفری و فلفل قرمز خورده می شود.

فلافل از غذاهای دبی

فلافل | falafel

فلافل گلوله های توپی نخود پخته هستند که با ادویه مزه دار و در روغن کاملا سرخ شده اند، از غذاهای مخصوص خاورمیانه و بیروت است که مزه بسیار خوشمزه ای دارد این غذا را اولین بار مصری ها درست کردند و معنی کلمه فلافل «کاملا از نخود» می باشد.

تبوله

تبوله | taboleh

به تلفظ این غذا کاری نداشته باشید فقط از مزه خاص و خوشمزه آن لذت ببرید! تبویه یک سالاد عربی است که از گوجه، پیازچه و خیار درست می شود و با نعنای تازه و آبلیمو مزه دار می شود، می توانید در آن زغال اخته، ذرت و برگ های درخت انگور هم بریزید.

خوشمزه ترین غذاهای دبی

الهریس | alheris

برای پخت این غذا گندم، گوشت و نمک را با هم مخلوط کرده و برای چندین ساعت می پزند بعد از مدتی این غذای فوق العاده درست می شود، آنقدر خوشمزه است که  از بشقاب دوم آن نمی توانید بگذرید! این غذا بیشتر در ماه رمضان، عید و مراسم عروسی پخته می شود و یکی از سنتی ترین غذاهای دبی است، آن را با کره و پودر دارچین می خورند و کسانیکه به مزه شیرین علاقه دارند هم بر روی آن شکرمی ریزند، در واقع همان حلیم ایرانی است.

فتوش

فتوش | fetosheh

فتوش یک غذای سالاد نونی است که در آن تکه های سرخ شده نان پیتا را با سبزیجات مخلوط می کنند، سبزیجات کمی بزرگ خرد می شوند و معمولا بر روی آن ها سماق پاشیده می شود تا مزه ترش مانند پیدا کنند، این غذا سبک است و برای کسانی که به دنبال تناسب اندام هستند می تواند بدون اینکه وزن آن ها را زیاد کند بسیار خوشمزه باشد.

مجبوس

 المجبوس | almajbos

این غذا ترکیبی از برنج، پیاز و گوشت است که با ادویه و لیمو خشک مزه دار شده و مزه فوق العاده خوشمزه  ای دارد، به دلیل طعمی که دارد یکی از محبوب ترین غذاهای دبی است و معمولا با سالاد و ماست خورده می شود.

شاوارما

 شاورما | shavarema

شاورما یکی از خوشمزه ترین غذاهایی که باید در دبی امحان کنید. یک ساندویچ خوشمزه که با نان پیتا درست می شود و در آن از تکه های گوشت، سیب زمینی و سس مخصوص استفاده می شود. این غذای خیابانی یکی از پرطرفدارترین غذاهای دبی است و جذاب ترین تجربه های شکم گردی در دبی را برایتان رقم می زند.

شاورما

 مناقیش | Manaqish

مناقیش در واقع همان پیتزای لبنانی است البته پیتزای کوچک! مزه ی این پیتزا با همه ی پیتزاهایی که تا به حال خوردید فرق دارد و برای امتحان طعم ها و انواع مختلف آن باید راهی رستوران های لبنانی شوید. در این رستوران ها می توانید با پرداخت ۵ تا ۲۰ درهم مناقیش های پنیر، گوشت، مرغ، بوقلمون و … را سفارش دهید و از تنوع مزه ها و رنگ های آن غافلگیر شوید.

مناقیش

گجیا | Ghuzi

اگر غذاهای گوشتی و کبابی را دوست دارید حتما از طعم این غذا خوشتان می آید. گجیا یکی از خوشمزه ترین و در عین حال محبوب ترین غذاهای دبی است. برای درست کردن این غذا یک بره کامل بریان و به همراه برنج و سبزیجات سرو می شود. برای امتحان طعم واقعی این غذا حتما آن را سفارش دهید تا طعم واقعی غذاهای دبی را بچشید.

گجیا

دلمه کدو| Kousa Mahshi

یک غذای خوشمزه که بر پایه ی کدو درست می شود و یکی از پرطرفدارترین غذاهای دبی است. درست کردن این غذا خیلی راحت است و در آن کدوهای خالی شده با ترکیب گوشت و سبزیجات پر می شود. یکی از نکات خاص این غذا این است که باید مقداری آب دار باشد و در ظرف هایی خاص سر میز آورده شود. معمولا مواد داخل این دلمه ی کدو بنا به سلیقه ی سرآشپزها انتخاب می شود.

دلمه کدو سبز

 شتر شکم پر

حتما برایتان جالب است که بدانید این غذا به عنوان حجیم ترین غذا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است! این غذا مخصوص اشراف است و مردم عادی معمولا آن را نمی خورند! برای همین فقط در مراسم ویژه ی اعراب و یا خانه های اشرافی پیدا می شود. برای درست کردن این غذا شکم شتر را به صورت چند لایه با گوسفند، مرغ، ماهی و انواع خوراکی های دیگر پر می کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد