بلیط هواپیما

با خوشمزه ترین غذاهای دبی آشنا شویم

غذاهای دبی

اگر به امارات متحده عربی رفتید، در رستوران های این شهر حتماً طعم غذاهای دبی را امتحان کنید. در دبی با ترکیبی از غذاهای خوشمزه ایرانی، لبنانی و عربی نمی توانید جلوی خود را برای خوردن بشقاب دوم بگیرید! چه به غذا خوردن علاقه داشته باشید یا نه نمی توانید از مزه غذاهای دبی بگذرید، از مزه تند و خوش طعمی که غذاهای اینجا دارد مطمئنا خوشتان می آید، می خواهیم نگاهی به غذاهای سنتی دبی بیندازیم. در نتیجه با مجله الی گشت همراه باشید تا با تعدادی از این غذاها آشنا شویم تا در سفر بعدی خود به دبی آن ها را با آگاهی کامل سفارش دهید.

غذاهای دبی

بابا گانوش | baba ganosh

مطالب مرتبط:
چرا شب های دبی معروف است؟
۱۰ مورد از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

باباکانوش غذای خوشمزه و معروف خاورمیانه است که برای درست کردن آن بادمجان را کبابی و بعد از کندن پوستش کاملا له کرده و با پیاز، گوجه و روغن زیتون مخلوط می کنند این غذا بسیار اشتها آور است و از غذاهای دبی است، معمولا با سبزیجات و نان خورده می شود، مثل کشت بادمجان ایرانی است با این تفاوت که کشت ندارد.

باباگانوش- غذاهای سنتی دبی

فته | feteh

فته غذای بسیار مناسبی برای عصرانه است و از سه لایه تشکیل شده لایه اول نان، لایه دوم نخود و بادمجان کاملا خرده شده و لایه سوم هم ماست و سس مخصوص، این غذا به شیوه های مختلف درست می شود و با جعفری و فلفل قرمز خورده می شود.

فلافل از غذاهای دبی

فلافل | falafel

فلافل از غذاهای دبی و در واقع گلوله های توپی نخود پخته هستند که با ادویه مزه دار و در روغن کاملا سرخ شده اند. این غذا، از غذاهای مخصوص خاورمیانه و بیروت است که مزه بسیار خوشمزه ای دارد این غذا را اولین بار مصری ها درست کردند و معنی کلمه فلافل «کاملاً از نخود» می باشد. طبعاً اکثر ما ایرانی ها با این غذا آشنایی کامل داریم و یکی از بهترین ساندویچ ها و غذاهای خیابانی ما می باشد.

تبوله

تبوله | taboleh

به تلفظ این غذا کاری نداشته باشید فقط از مزه خاص و خوشمزه آن لذت ببرید! تبوله یک سالاد عربی است که از گوجه، پیازچه و خیار درست می شود و با نعنای تازه و آبلیمو مزه دار می شود. می توانید در آن ذغال اخته، ذرت و برگ های درخت انگور هم بریزید. اگر عاشق سالاد هستید حتماً آن را امتحان کنید.

خوشمزه ترین غذاهای دبی

الهریس | alheris

برای پخت الهریس که از غذاهای دبی است، گندم، گوشت و نمک را با هم مخلوط کرده و برای چندین ساعت می پزند بعد از مدتی این غذای فوق العاده درست می شود. این غذا، آنقدر خوشمزه است که از بشقاب دوم آن نمی توانید بگذرید! این غذا بیشتر در ماه رمضان، عید و مراسم عروسی پخته می شود و یکی از غذاهای دبی است. آن را با کره و پودر دارچین می خورند و کسانی که به مزه شیرین علاقه دارند هم بر روی آن شکر می ریزند. الهریس در واقع همان حلیم ایرانی است.

فتوش

فتوش | fetosheh

فتوش یک غذای سالاد نونی است که در آن تکه های سرخ شده نان پیتا را با سبزیجات مخلوط می کنند. سبزیجات را کمی بزرگ خرد می شوند و معمولاً بر روی آن ها سماق پاشیده می شود تا مزه ترش مانند پیدا کنند. این غذا از سبک ترین غذاهای دبی است و برای کسانی که به دنبال تناسب اندام هستند می تواند بدون اینکه وزن آن ها را زیاد کند بسیار خوشمزه باشد.

fattoush- فتوش

المجبوس | almajbos

این غذا ترکیبی از برنج، پیاز و گوشت است که با ادویه و لیمو خشک مزه دار شده و مزه فوق العاده خوشمزه ای دارد. المجبوس به دلیل طعمی که دارد یکی از محبوب ترین غذاهای دبی است و معمولاً با سالاد و ماست خورده می شود.

شاوارما

 شاورما | shavarema

شاورما یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که باید در دبی امتحان کنید. یک ساندویچ خوشمزه که با نان پیتا درست می شود و در آن از تکه های گوشت، سیب زمینی و سس مخصوص استفاده شده است. این غذای خیابانی یکی از پرطرفدارترین غذاهای دبی است و جذاب ترین تجربه های شکم گردی در دبی را برایتان رقم می زند.

شاورما

مناقیش | Manaqish

مناقیش در واقع همان پیتزای لبنانی است البته پیتزای کوچک! مزه ی این پیتزا با همه ی پیتزاهایی که تا به حال خوردید فرق دارد و برای امتحان طعم ها و انواع مختلف آن باید راهی رستوران های لبنانی شوید. در این رستوران ها می توانید با پرداخت ۵ تا ۲۰ درهم مناقیش هایی با طعم پنیر، گوشت، مرغ، بوقلمون و … را سفارش دهید و از تنوع مزه ها و رنگ های آن غافلگیر شوید.

مناقیش

گجیا | Ghuzi

اگر غذاهای گوشتی و کبابی دوست دارید، حتماً از طعم این غذا خوشتان می آید. گجیا یکی از خوشمزه ترین و در عین حال محبوب ترین غذاهای دبی است. برای درست کردن این غذا یک ًبره کامل بریان و به همراه برنج و سبزیجات سرو می شود. برای امتحان طعم واقعی این غذا حتما آن را سفارش دهید تا طعم واقعی غذاهای دبی را بچشید.

گجیا

دلمه کدو | Kousa Mahshi

یک غذای خوشمزه که بر پایه ی کدو درست می شود و یکی از پرطرفدارترین غذاهای دبی است. درست کردن این غذا خیلی راحت است و در آن کدوهای خالی شده با ترکیب گوشت و سبزیجات پر می شود. یکی از نکات خاص این غذا این است که باید مقداری آب دار باشد و در ظرف هایی خاص سر میز آورده شود. معمولا مواد داخل این دلمه ی کدو بنا به سلیقه ی سرآشپزها انتخاب می شود. ما ایرانی ها مطمئناً با طعم انواع دلمه ها آشنایی داریم.

دلمه کدو سبز

نان کلاج | Kellaj

نانی است که با پنیز هالومی پر شده و سپس بر روی زغال پخته و زغالی شده است. این نان یکی از بهترین اسنک ها و میان وعده ها در بین غذاهای دبی بوده و بهتر است که گرم سرو شود. اگر در بین روز ضعف کرده اید و گرسنه شده اید و می خواهید تا موقع ناهار یا شام طاقت بیاورید، می توانید نان کلاج را بخورید.

Kellaj- نان کلاج

شیرین پلو | Shirin Polo

شیرین پلو ترد و خوشمزه با طعم شیرینی عالی اش، مسئول محبوبیت این غذا در بین غذاهای دبی است. شیرین پلو شامل برنج باسماتی با هویج، ادویه، کشمش، مرغ و آجیل است.

شیرین پلو

چلو کباب | Chelo Kebab

به ندرت کسی را پیدا می کنید که از چلو کباب خوشش نیاید. این غذا همانطور که جزو غذاهای محبوب ما ایرانی هاست در دبی نیز طرفدار زیادی دارد. چلویی با زرشک و پیاز، همراه با گوشت کبابی با کره طعمی است که آب دهن همه ما را راه می اندازد!

Chelo-Kebab- چلو کباب

سنگک ایرانی | Iranian Sangak

بله! یکی از بهترین غذاهای دبی همان نان سنگک ما ایرانی هاست. همه ما ایرانی ها عاشق این نان هستیم. همین طور اکثر توریست ها و اشخاصی که در دبی غذا سفارش می دهند این نان را می پسندند. این نان را در تیکه های مستطیلی یا مثلثی می بُرند و در پای میز و سفر قرار می دهند می توانید فِتای بلغاری را با این نان امتحان کنید. بر روی این نان بر حسب سلیقه نانوا، کنجد، گیاهان و سبزی های معطر و … زده می شود.

سنگک-ایرانی- غذاهای دبی

منوشه | Manousheh

برای عاشقان غذاهای گوشتی، منوشه می تواند بهشتی از نان و گوشت طعم دار باشد. منوشه پیتزا محلی است که برای افرادی که به دنبال طعمی ظریف در غذاهای دبی هستند، عالی است. این ثابت می کند که منوشه یک انتخاب مناسب برای یک صبحانه شاد است. خمیر کشیده و یا کره پهن شده با مواد غذایی مختلف مانند پنیر آکواوی شور، سبزی جات تازه و روغن زیتون پر شده است.

باید امتحان کنید: نوعی از منوشه حاوی شیرینی خامه ای و شیرینی مرغ، تخم مرغ و گوشت گوساله است که باید آن را نیز امتحان کنید.

Manousheh- منوشه در غذاهای دبی

شتر شکم پر | Stuffed Camel

حتماً برایتان جالب است که بدانید این غذا به عنوان حجیم ترین غذا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است! این غذا مخصوص اشراف است و مردم عادی معمولا آن را نمی خورند! برای همین فقط در مراسم ویژه ی اعراب و یا خانه های اشرافی پیدا می شود. برای درست کردن این غذا شکم شتر را به صورت چند لایه با گوسفند، مرغ، ماهی و انواع خوراکی های دیگر پر می کنند.

منبع: traveltriangle.com

سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
محل زندگی حاکم دبی کجاست؟
محل زندگی حاکم دبی کجاست؟
دبی و دیدنی هایی بی‌شمار
دبی و دیدنی هایی بی‌شمار
معرفی محله بستکیه دبی؛ میراث ایرانیان در این شهر
معرفی محله بستکیه دبی؛ میراث ایرانیان در این شهر