بلیط هواپیما

با پرتلیج کمپینگ، آدرنالین خونتان را به بی نهایت برسانید!

همه چیز درباره پرتلیج کمپینگ

یکی از خطرناک ترین کارها و تفریحاتی که این روزها خیلی باب شده است، پرتلیج کمپینگ است که شاید اسم آن را نشنیده باشید اما احتمالا تصاویر ان را دیده اید. پرتلیج کمپینگ به زبان ساده یعنی معلق ماندن بین زمین و هوا. پرتلیج در واقع نوع خاصی از چادر است که صخره نوردان از آن برای معلق ماندن بین زمین و آسمان استفده می کنند تا بتوانند در آن استراحت کنند. البته برای این تفریح حتما لازم نیست صخره نورد باشید بلکه همین قدر که دل و جرات زیادی داشته باشید و به عبارتی جان بر کف باشید، کافیست! در ادامه همراه الی گشت باشید تا از این تفریح هیجان انگیز بیشتر بدانید:

پرتلیج کمپینگ
مطالب مرتبط:
در کجا کایاک سواری کنیم؟!
سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر

شاید همیشه در رویاهایتان به لحظه ای فکر می کردید که بتوانید بین زمین و آسمان معلق شوید، حالا دیگر این فقط یک رویا نیست و به واقعیت تبدیل شده، در واقع پرتلیج کمپینگ (portaledge camping) این رویا را به واقعیت تبدیل کرده است. البته شاید رویای شیرینی باشد اما در عمل واقعا ترسناک است و هر کسی جرات انجام آن را ندارد. در ادامه ی  این نوشتار، تصاویر هیجان انگیزی از این تفریح مهیج و خطرناک را برایتان آماده کرده ایم.

دون وال در پارک ملی یوسمیت، آمریکا (The Dawn Wall, Yosemite)

۲ سنگ نورد حرفه ای آمریکایی به نام های کالدل و جورگسون از دیوار دون وال به ال کاپیتان رفتند و صعود آنها تاریخ ساز شد. این صعود به اندازه ای سخت و غیر قابل تصور بود که رئیس جمهور آمریکا یعنی باراک اوباما به آنها تبریک گفت.

دون وال در پارک ملی یوسمیت

ال کاپیتان در پارک ملی یوسمیت، آمریکا (El Capitan)

یکی از محبوبترین و متفاوت ترین مناطق پارک ملی یوسمیت، صخره ی ال کاپیتان است که پرتلیج کمپینگ در آن، منظره ای بی نهایت زیبا دارد.

ال کاپیتان در پارک ملی یوسمیت

الک (Elk)، کالیفرنیا

یکی دیگر از مناطق دنیا برای پرتلیج کمپینگ، منطقه ی الک کالیفرنیا است که منظره ی بسیار زیبایی از آن بالا دارد. در این منطقه چادرها را به همراه بالش، پتو و امکانات دیگر اجاره میدهند. دیدن درختان بلند و سرسبز در کنار صخره های قدرتمند از آن بالا بسیار لذت بخش است.

الک

مونلایت باترس (Moonlight Buttress)، یوتا

مونلایت باترس در پارک ملی زیون در یوتای آمریکای قرار دارد و قسمت دیواره ی شمالی آن قابل دسترسی است و می توان طلوع زیبای خورشید را در ارتفاع مشاهده کرد.

مونلایت باترس

قله ی مرو (Meru)، هند

تمام پرتلیج کمپینگ های خوب دنیا در آمریکا قرار ندارد. در کشور هند، قله ای به نام مرو وجود دارد که در هیمالیا قرار گرفته است. هندوها بر این باورند که مرو مرکز جهان است. کافیست یکبار روی صخره های این قله، پرتلیج کمپینگ کنید تا بفهمید چرا.

قله ی مرو

شامونی (Chamonix)، فرانسه

یکی از مناطق مشهور فرانسه بخصوص برای ورزش های زمستانی، شامونی است. این منطقه دارای هتل های لوکس زیادی است اما پیشنهاد می کنیم به جای آنها از پرتلیج کمپینگ روی صخره ها لذت ببرید و مناظر بکر آن را تماشا کنید.

شامونی
بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای موج سواری
بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای موج سواری
ماجراجویی های هیجان انگیز در روسیه
ماجراجویی های هیجان انگیز در روسیه
توریسم ماجراجویانه و ویژگی های آن
توریسم ماجراجویانه و ویژگی های آن
بهترین ماجراجویی ها برای آدم های اهل سفر
بهترین ماجراجویی ها برای آدم های اهل سفر