با ۳ مورد از اعجاب انگیزترین آبشارهای دنیا آشنا شوید

تصور بودن در کنار آبشاری که از میان طبیعتی تماشایی، شکوه خود را به رخ همگان می کشد، همان چیزی است که هر شخصی به آن فکر می کند و  در جستجوی آن است.آبشارهای متعددی در این کره خاکی وجود دارند که این حس فوق العاده را به شما منتقل می کنند.در این بخش با ۳ نمونه از زیباترین های آنها آشنا می شویم.

آبشار نیاگارا

اعجاب انگیزترین آبشارها

آبشار نیاگارا بر مسیر رودخانه نیاگارا ، در ۵۰ کیلومتری شمال شهر بوفالو در غرب ایالت نیویورک قرار دارد. رود نیاگارا از دریاچه ایری سرچشمه می گیرد و آب چهار تا از دریاچه های بزرگ پنجگانه را به دریاچه اونتاریوزهکشی می کند. این رودخانه در نیمه راه مسیر ۵۸ کیلومتریش از لبه صحره ای بلند به پایین می ریزد و بدینسان آبشار نیاگارا ساخته می شود!
آبشار نیاگارا در اصل از دو آبشار بزرگ – یکی آبشار نعل اسبی در کانادا و دیگری آبشار آمریکایی در خاک آمریکا تشکیل میشود. در هر دقیقه نزدیک به ۹۴ درصد از آب نیاگارا یاچیزی در حدود ۸۴ میلیون گالن آب از آبشار نعل اسبی سرازیر میشود.
زمین شناسان آبشار نیاگارا رابسیار جوان می دانند و می گویند عمرش از ۱۰ هزار یا ۱۵ هزار سال بیشتر نیست. د ر عصر یخبندان ، یخچالهای طبیعی ، تمام مناطقی را که امروزه منطقه نیاگارا نامیده میشود، پوشانده بودند. همزمان با ذوب شدن یخها، دریاچه ایری تشکیل شد. آبی که از این دریاچه سرریز می شد در سمت شمال، راهی پیدا کردن و به صورت یک رودخانه درآمد.
رودخانه مزبور در سمت شمال پیش رفت و به یک پرتگاه بزرگ سنگی رسید که رویش را لایه ای از سنگ آهک پوشانده بود، و در همین نقطه بود که آبشار اصلی نیاگارا را پدید آورد. از آن زمان تاکنون، نیروی فراوان آب، مقداری از صخره ها را فرسوده و آبشار را عقب تر برده است، آبشار کنونی نیاگارا نزدیک به ۱۱ کیلومتر از نقطه اولیه اش عقب تر رفته است!

آبشار رامونا

اعجاب انگیزترین آبشارها

آبشار رامونا (Ramona Falls) آبشاری است که در اورگن ، ایالات متحده آمریکا واقع شده و ارتفاع کلی ریزشگاه آن ۱۲۰ فوت (۳۷ متر) است.این آبشار در طبیعت بکر و دست نخورده‌ی قله‌ی هود واقع شده، قله‌ای که به دلیل افسانه‌های مربوط به نامگذاریش به شهرت رسیده و در ارتفاعات پورتلند قرار گرفته است.
آبشار رامونا خود پدیده‌ای جالب و تماشایی است. این آبشار در بخش فوقانی رودخانه سندی و در غرب قله هود و در میان جنگلی در ارتفاعات ۳٫۵۶۰ پایی قرار گرفته است. نمای این آبشار که خود ۳۷ متر ارتفاع دارد، شبیه به دیواره‌ای است از آبشارهای کوچکی که از ستون‌های شش وجهی بازالتی به پایین سرازیر می‌شوند. این ستون‌ها خود از جریان‌های گدازه‌ای برجای مانده‌اند.

همانگونه که گفتیم این آبشار در نزدیکی قله هود، بلندترین قله در ناحیه اورگون واقع شده است. برای بازدید از آبشار رامونادو مسیر مجزا وجود دارد که هر دو از چشم اندازهای زیبایی بهره‌مند هستند. مردم اغلب برای اقامتی یک روزه به این ناحیه سفر می‌کنند، هر چند اگر امکانات لازم را همراه داشته باشند، می‌توان در این منطقه و برای مدت طولانی‌تری اقامت کرد.
مناظر فوق‌العاده و آبشاری خاص و تماشایی، این نقطه را به یک مرکز معروف تفریحی در این ایالت مبدل نموده است و سالانه گردشگران و عکاسان حرفه ای برای دیدن این آبشار زیبا به آمریکا سفر می کنند.

آبشار بیگار رومانی

اعجاب انگیزترین آبشارها

آبشار بیگار رومانی در منطقه کاراس سورین در غرب کشور رومانی واقع شده است .ارتفاع خزه‌های پوشاننده محل ریزش آبشار در حدود ۸ متر است ‏که یکی از زیباترین آبشارهای جهان را خلق کرده است. افراد محلی این آبشار را به نام «معجزه دره کوچک» می‌شناسند ‏و مکانی است که از دید مردم این کشور برای بیان آرزوها و خواسته های خود در طول زندگی شان به شهرت رسیده و به همین سبب سالانه گردشگران بسیاری به دیدن این آبشار در حاشیه رودخانه مینیس می روند.

مناطق گردشگری جیپور هندوستان + ویدیو
مناطق گردشگری جیپور هندوستان + ویدیو
نقش برجسته گل گل ملکشاهی، بازمانده تمدن آشور در ایلام
نقش برجسته گل گل ملکشاهی، بازمانده تمدن آشور در ایلام
ییلاقی مملو از جاذبه های طبیعی به نام روستای لاویج
ییلاقی مملو از جاذبه های طبیعی به نام روستای لاویج
با جاذبه های مخصوص کودکان در پوکت آشنا شوید
با جاذبه های مخصوص کودکان در پوکت آشنا شوید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code