بلیط هواپیما

بدون این تجهیزات در کمپ آب نخورید

راهنمای تصفیه آب در طبیعت گردی

ماجراجویی در طبیعت از آن فعالیت هایی است که باعث می شود حسابی عرق کنید و نیاز دارید مدام به بدنتان آبرسانی کنید. زمانی که یک منبع آب طبیعی پیدا کردید، مهم است که آن را تصفیه کنید تا مطمئن شوید باکتری های مضر و جانوران کوچک را به همراه آن وارد بدن تان نمی کنید. با الی گشت همراه باشید تا شما را با راه های تصفیه آب در طبیعت آشنا کنیم.

آب تصفیه شده

جوشاندن آب

مطالب مرتبط
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در انگلیس
پیشنهادهای شگفت انگیز برای طبیعت گردی در ایران

یک روش قدیمی اما موثر. اگر به کتری دسترسی دارید و توانایی آتش درست کردنتان هم خوب است، جوشاندن آب یکی از راحت ترین راه های تصفیه ی آن برای شماست. تنها کاری که باید بکنید این است که اجازه بدهید آب جوش بیاید. بهتر است برای ارتفاعات تا ۲۰۰۰ متر در حدود یک دقیقه وارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر در حدود ۳ دقیقه آب را جوش بیاورید. بعد از جوشیدن کتری را کنار بگذارید تا کمی آب آن از قل بیافتد و آب تصفیه شده تان را تحویل بگیرید! البته از آنجایی که جوشاندن آب جانوران ریز و آشغال های آن را از بین نمی برد، بهتر است اگر به موارد مشکوکی برخوردید از روش های دیگر استفاده کنید.

جوشاندن آب

فیلتر جاذبه ای

اگر قرار است زیاد پیاده روی کنید و نمی توانید با یک کتری در دستتان این طرف و آن طرف بروید، فیلتر جاذبه ای یا Gravity Filter انتخاب کاملا مناسبی برای شما است. نحوه ی کار با آن ها خیلی ساده است. کافی است آب را درون فیلتر بریزید تا تمام آلاینده های آن از بین برود. حالا می توانید با خیال راحت آب تصفیه شده را بنوشید.

فیلتر جاذبه ای

پمپ آب

استفاده از پمپ، یکی از موثر ترین راه ها برای خلاص شدن از دست آلودگی و جانور های موجود در آب است. پمپ ها در ابتدا برای استفاده های نظامی ساخته شدند، اما امروزه در سراسر دنیا افراد زیادی برای تصفیه آب از آن ها استفاده می کنند. آب، توسط پمپ دستی وارد سیستم فیلتر می شود و آلایندگی های آن در فرآیند تصفیه توسط از بین می رود.

پمپ تصفیه آب

استفاده از مواد شیمیایی

این مورد احتمالا یکی از بی دردسر ترین راه های تصفیه ی آب است. بسته به نوع موادی که استفاده می کنید، فرآیند تصفیه ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد، بهتر است برچسب روی آن را به دقت بخوانید. بعد از این که ماده شیمیایی را درون آب ریختید و به اندازه ی کافی صبر کردید، آب تان آماده ی نوشیدن است. تنها نکته ی منفی در مورد این روش، این است که نمی تواند مواد جامد داخل آب را از بین ببرد. بنابراین ممکن است آب کمی طعم عجیب داشته باشد.

آب تصفیه

فیلتر جیبی

اگر خیلی اهل استفاده از مواد شیمیایی نیستید اما همچنان به گزینه ای نیاز دارید که حمل آن راحت باشد، بهتر است از فیلتر های جیبی استفاده کنید. این فیلتر ها همانطور که از اسم شان پیداست، اندازه ی بسیار کوچکی دارند و استفاده از آن ها خیلی راحت است. می توانید آب آلوده را درون بطری بریزید و با خودتان حمل کنید، هر زمان که احساس تشنگی کردید لوله ی مخصوص فیلتر را درون آب قرار  بدهید و به راحتی آن را بنوشید.

فیلتر جیبی
آبشارهای دودن، جلوه ای بی نظیر از طبیعت آنتالیا
آبشارهای دودن، جلوه ای بی نظیر از طبیعت آنتالیا
وسط این بیابان های عجیب می توانید وال پیدا کنید!
وسط این بیابان های عجیب می توانید وال پیدا کنید!
کوه کله قندی که در برزیل رشد کرده!
کوه کله قندی که در برزیل رشد کرده!
درباره ویزای جهانگردی با دوچرخه
درباره ویزای جهانگردی با دوچرخه