برای آنهایی که می خواهند به دور دنیا سفر کنند

قبل از سفر به دور جهان بخوانید

هر روز که می گذرد افراد بیشتری تصمیم می گیرند که کوله خود را ببندد و به سفر دور جهان بروند. این سفر تجربه ای است که می تواند زندگی شما را عوض کند: عزت نفس شما را بالاتر می برد، باعث می شود که بتوانید با افراد جدیدی ملاقات کنید و مکان های جدیدی را ببینید که اصلا قبلا فکرش را هم نمی کردید که همچین جاهایی در جهان وجود دارند. قبل از اینکه دست به کار شوید و سفر خود را شروع کنید یک سری نکات هست که اگر آن ها را بدانید بهترین ماجراجویی را برای خود رقم می زنید، با الی گشت همراه باشید تا آن نکات را با شما در میان بگذاریم.

مطالب مرتبط:
در سفر به اروپا حواستان به این ۴ مورد باشد!
فهرست نهایی سفر که باید به ذهنتان بسپارید

بهترین فصل را برای سفر انتخاب کنید

فقط یک دقیقه طول می کشد تا سرچ کرده و با آب و هوای جایی که می خواهید به آن سفر کنید آشنا شوید، در بعضی از جاهها بارندگی خیلی زیاد است و بهتر است که در فصل بارندگی به آنجا نروید مگر اینکه به بارندگی زیاد و شرایط سخت سفر علاقه داشته باشید.

روز آفتابی

برای هر کاری از قبل برنامه داشته باشید اما با توجه به شرایط لحظه حال، انعطاف پذیر باشید

برای سفر خود هدف داشته باشید. شهرهای مهم و جاذبه های معروف را مشخص کنید تا حتما آن ها را ببینید اما انعطاف پذیر باشید و  خود را با مسیر وفق دهید.

شرایط اخد ویزا را بدانید

بعضی از کشورها هستند که برای وارد شدن به آن ها باید ویزاهایی خاص داشته باشید، قبل از اینکه برای گرفتن ویزا اقدام کنید شرایط آن را بدانید.

به فستیوال ها فکر کنید

شرکت در فستیوال ها بهترین فرصت برای شناخت افراد محلی و فرهنگ هر ناحیه است.

فستیوال

همیشه از افراد محلی هر ناحیه سوال بپرسید

چه کسی بهتر از مردم همون ناحیه آن محل را می شناسد؟ آن هایی که در مهمان خانه ها کار می کنند همیشه آماده اند تا به شما کمک کنند و بهترین جاهای دیدنی شهر را به شما پیشنهاد دهند.

با کسانی که دوستشان دارید به سفر بروید

اگر قصد ندارید که به تنهایی سفر کنید، یک همسفر خوب برای خودتان پیدا کنید، مهمان خانه ها پر از مسافرانی هستند که می توانید با آن ها صحبت کنید و تجربه های سفری خود را با آن ها در میان بگذرید.

سفر با دوستان

از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

رفت و آمد با حمل و نقل عمومی هم ارزان تر است و هم باعث می شود که مثل مردم محلی زندگی کنید.

دوچرخه سواری کنید و یا پیاده راه بروید

جهان را با سرعت کمتری تجربه کنید و ببیند که چقدر اینجوری بهتر است! از جاهایی که می روید، مردمی که می بینید و چشم اندازهای مختلف لذت ببرید، و بهترین استفاده را از هر تجربه ای داشته باشید.

دوچرخه سواری

از تخفیفات دانشجویی استفاده کنید

آیا می دانید که اگر دانشجوی زیر ۲۶ سال باشید خیلی از جاذبه های گردشگری در پاریس برای شما رایگان هستند؟ همیشه چک کنید چون شاید بتوانید از تخفیفات اینچنینی استفاده کنید. این یکی از آسان ترین راه هایی است که می توانید با آن در سفر پول خود را پس انداز کنید.

به مهمان خانه هایی بروید که در آن ها صبحانه سرو می شود

صبحانه مهمان خانه ها معمولا ارزان و یا رایگان هستند، از این شرایط استفاده کنید و با خوردن صبحانه ای مقوی خود را برای روزی پر انرژی آماده کنید.

منبع:hostelworld.com

صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی
در کجا کایاک سواری کنیم؟!
تصاویری از خلاقانه ترین آبنماهای دنیا
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code