برای تماشای حیات وحش گوا به کجا برویم؟

تماشای حیات وحش گوا

تجربه تماشای حیوانات وحشی در محل زندگی طبیعی خودشان حسی خاص و منحصر بفرد است. دیدن پرواز پرندگان رنگارنگ، کمین کردن گربه های وحشی برای شکار و چریدن آهوها در میان سبزه زار تجربه ای هیجان انگیز است. اگر در گوا باشید و همه سواحل، کلیساها، کافه ها را گشته باشید باز هم جاهای زیادی برای رفتن دارید. پس کوله پشتی خود را بردارید و بهترین مناطق حیات وحش گوا را کشف کنید. می خواهیم به تماشای حیات وحش گوا برویم، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
دیدنی ترین مناظر غروب خورشید در گوا
بهترین زمان برای سفر به گوا

پناهگاه حیات وحش Mhadei

کسانی که به تماشای پروانه ها، پرنده ها و حیات وحش، پیاده روی و سنگ نوری علاقه دارند پناهگاه حیات وحش Mhadei جایی است که نباید آن را نادیده بگیرند. این پناهگاه با تنوع زیستی ای که دارد مجموعه ای رنگارنگ از گیاهان و جانوران است و به عنوان منطقه بین المللی پرندگان شناخته می شود. اینجا جایی است که برای دیدن ببر می توانید به آنجا بروید چون زیستگاه ببر سلطنتی بنگال است و حتی صحبت هایی هم شده تا این محل تبدیل به پروژه حفاظت از ببر شود. خزنده شناسان اغلب برای دیدن سمی ترین مارهای هند مثل مار کبری و افعی راسل به این پناهگاه می آیند. اینجا برای کسانی که دیدن پروانه های رنگارنگ را دوست دارند یک بهشت واقعی است چون از ۳۰۳ نوع پروانه ای که در جهان شناسایی شده  ۲۵۷ گونه آن در این حفاظتگاه مشاهده شده است. در این پارک مسیرهای پیاده روی هیجان انگیزی برای مسیرنوردان وجود دارد و برای کسانی که صخره نوردی دوست دارند تپه هایی هست که می توانید از آن بالا بروید و از بالا پارک را ببینید. رودخانه ای برای قایق سواران و آبشارهایی برای طبیعت دوستان از دیگر جاذبه های این پناهگاه است.

پناهگاه حیات وحش Mhadei

پارک ملی مولم (Mollem)

برای رسیدن به این پارک از مسیرهای گل آلود و یا با جیپ از میان جنگل های انبوه گذر کنید تا شاهد گنجینه های طبیعی باشید. با اینکه این پارک در فاصله ۶۵ کیلومتری شهر پانجی قرار دارد اما واقعا ارزش این را دارد که این مسافت را طی کرده و غرق در طبیعت خیره کننده آن بشوید. در اینجا جنگل های انبوه و انواع جانوران عجیب و غریب لحظاتی خاص را برای شما بوجود می آوردند. جانوران این پارک شامل پرندگان نادر مثل مگس گیر بهشتی، کبوتر زمرد، نوک شاخ هندی، مارهای کشنده مثل افعی، کبری، پیتون،  پروانه های رنگارنگ مثل مورمون قرمز و آبی و همچنین پلنگ، گاو وحشی هندی و چیتال هستند. بعد از بازدید از این پارک قبل از اینکه به برگشتن به هتل فکر کنید به عبادتگاه تامبدی که یکی از قدیمی ترین عبادتگاه های گوا است بروید چون شیوه معماری و حکاکی های روی آن بسیار زیباست.

پارک ملی مولم (Mollem)

پناهگاه حیات وحش بوندلا (Bondla)

پناهگاه حیات وحش بوندلا پارک نسبتا کوچکی است که یک باغ وحش کوچک دارد که برای شروع دیدن حیات وحش گوا جای خوبی است. در این پناهگاه حیواناتی مثل گاو وحشی هندی، جیپر، کل چهار شاخ، شغال، پلنگ و … وجود دارد. برای کسانی که علاقه به پیاده روی در این پارک دارند مسیرهای زیادی هست که در آنجا می توانید از ارتفاع، حیات وحش و گونه های گیاهی این پناهگاه را ببینید. در این محل کلبه هایی وجود دارد که می توانید شب را هم در آنجا بگذرانید.

پناهگاه حیات وحش بوندلا (Bondla)

منبع: theculturetrip.com

آیا می دانستید نیوزلند هم پنگوئن دارد؟!
ببر بنگال را با سافاری پارک ملی رانتامبور هند، ببینید!
کائو یای، پارک ملی تماشایی در تایلند
قدیمی ترین باغ وحش شبه جزیره عربستان، باغ وحش دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code