بلیط هواپیما

۶ گزینه برای سفری یک روزه اطراف تهران

سفری یک روزه در اطراف تهران

بعد از یک هفته کار و فعالیت، آخر هفته فرصت مناسبی برای استراحت و تفریح است. اگر در تهران زندگی می کنید در اطراف این کلانشهر بزرگ مناطق خوش آب و هوای زیادی وجود دارد که با طبیعت زیبای خود مکانی عالی برای گذراندن آخر هفته ها و یا تعطیلات هستند. می خواهیم تعدادی از زیباترین جاذبه های اطراف تهران را به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

باراجین

تفرجگاه باراجین

مطالب مرتبط:
بهترین موزه های تهران
سفر به تاریخ در کاخ موزه های تهران

در دو کیلومتری شمال قزوین به پارک جنگلی ای زیبا و بزرگ می رسید که با آب و هوای خوب خود از گذشته تا به حال محل استراحت مردم قزوین بوده است.  پارک جنگلی باراجین در منطقه باراجین شهر قزوین قرار دارد و بودن در ارتفاعات باعث شده که آب و هوای خنک تری از قزوین داشته باشد. این پارک، ۱۵۰۰ هکتار از زمین های این منطقه را پوشش می دهد و از بزرگ ترین پارک های ایران است. از جاذبه های این بوستان به غیر از طبیعت بکر، برج های باراجین و رود ارنزک است.

ایوان سنگی نیاق، قزوین

نیاق، روستایی در ۱۷ کیلومتری شمال شهر قزوین است. در این روستا صخره نسبتا بلندی قرار دارد که بر روی آن در اثر عوامل طبیعی حفره های بزرگی ایجاد شده است. در داخل بعضی از این حفره ها حوضچه هایی قرار داده شده که در هنگام ریزش باران، پر از آب می شوند. به نظر می آید که قبلا در بالای این ایوان، قصری وجود داشته است. در این روستا انگورهای خوشمزه و شیرینی به عمل می آیند که می توانید در سفر خود آن ها امتحان کنید.

ایوان سنگی نیاق

قلعه لمبسر

قلعه لمبسر در ۶۳ کیلومتری شمال قزوین در منطقه الموت و در ۲ کیلومتری روستای رازمیان قرار دارد. این قلعه بعد از قلعه حسن صباح معروف ترین قلعه الموت است و در زمان سلجوقیه ساخته شده است. قلعه در بالاترین قسمت کوه مسطحی قرار دارد و سه طرف آن را پرتگاه هایی دست نیافتنی احاطه کرده است.

قلعه لمبسر

چشمه اعلا

منطقه چشمه اعلا از مناطق تفریحی حاشیه تهران است که فاصله آن از شرق تهران ۴۵ کیلومتر و تا دماوند ۴ کیلومتر است. این ناحیه آب و هوایی کوهستانی و سرد دارد و هوای  ییلاقی و خنک آن در تابستان باعث می شود که افراد زیادی از تهران به این منطقه خوش آب و هوا بروند. آب چشمه اعلی برای درمان فشار خون بالا بسیار موثر است.

چشمه اعلا

غار رودافشان

کسانی که می خواهند به ارتفاعات البرز مرکزی صعود کنند سر راه خود باید از روستای رودافشان بگذرند. در این مسیر، غاری زیبا وجود دارد که به راحتی می توانید داخل آن شده و جاذبه های غار را از نزدیک ببینید. در کف غار چشمه هایی جریان دارند و بر روی سقف آن هم طاقدیس هایی از مواد آهکی دیده می شوند.

غار رودافشان

دریاچه تار

در ۱۵ کیلومتری شرق شهر دماوند دریاچه ای با آب شیرین وجود دارد که از جاذبه های گردشگری اطراف تهران است. آب و هوای آن خیلی سرد است و همیشه بادهای سردی در آن می وزد. در اطرف دریاچه هیچ پوشش گیاهی و جنگلی ای وجود ندارد.  این دریاچه در ارتفاع ۳۲۳۰ متری قرار دارد و در اطراف آن را کوه هایی در برگرفته است.

دریاچه تار
کشف لایه های تاریخی جدید در شهر ری
کشف لایه های تاریخی جدید در شهر ری
فهرست کامل موزه های تهران
فهرست کامل موزه های تهران
تهرانی ها! روستای آهار محلی برای تنفس
تهرانی ها! روستای آهار محلی برای تنفس
سفر به تنگه میشینه مرگ
سفر به تنگه میشینه مرگ