برترین بام های جهان با مناظری غیرقابل وصف را بشناسید

با صعود از قله ها، دنیا را همچون کارت پستالی تماشا کنید

انسانها از ابتدا به دنبال فتح کوه ها و قله ها بوده اند تا در سکوت، برای ساعاتی در ارتفاعی بالاتر از هر مانعی به تماشای افق بنشینند. هرچند که در جهان مکان های بسیاری برای دیدن مناظری زیبا وجود دارد، اما در این مطلب به ۵ مورد از دیدنی ترین بام های جهان می پردازیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از کوه، جنگل و تپه بالا می روند تا در نهایت بر روی بلندی ایستاده و دنیا را بی حرکت مانند یک کارت پستال زیبا تماشا کنند، با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:
- ۱۰ مورد از دیدنی ترین استخرها با نمای پانوراما
- سفری با آسانسور به ارتفاعات دیدنی چین

صخره ترولتانگا | نروژ

در بین تمام مکان های گفته شده این صخره ۷۰۰ متری در منطقه” Hordaland ” نروژ قرار دارد و نشستن بر روی آن دل و جرات زیادی می خواهد. عده بسیاری به اینجا می آیند، مسیر ابتدایی را طی می کنند اما با باریک شدن مسیر، تماشای منظره بی انتها و وزش باد، ترس بر آن ها غلبه کرده و از همان مسیری که آمده اند بر می گردند. اما بسیاری هم درست بر روی لبه این صخره که آن را انتهای جهان و یا شانه دنیا می دانند می نشینند، عده ای با چتر پریده و بعضی حتی حرکات تعادلی یوگا انجام می دهند.

صخره ترولتانگا | نروژ

صخره هام هود | تایلند

تماشای سبزی بی انتها آن هم از این صخره که در ارتفاع ۸۶۰ متری بالاتر از سطح زمین قرار دارد، شاید پاداش کیلومترها پیاده روی در پارک جنگلی ” Sai- Thong National Park ” تایلند باشد. منطقه ای جنگلی و کوهستانی با گذرهای باریک که شما را به این منظره زیبا می رساند، جایی که می توانید دنیا را برای دقایقی در آرامشی بی نظیر که شبیه اش بر روی زمین یافت نمی شود تماشا کرده و ورزش باد را بر روی پوست خود احساس کنید، جایی که هر چند در مسیر رسیدن به آن آبشارهای زیادی وجود داشته و جانوران کمیاب زیادی را دیده اید، اما تمامش برای ایستادن بر روی این بلندی بوده است.

صخره هام هود

تیغه ساحلی | انگلستان

پرتگاهی زیبا و سفید رنگ، که خودش را از شن ها تا ابرها بالا کشانده و بر روی پنجه پا ایستاده تا هم خودش به آسمان نزدیک تر باشد و هم کسانی که از راه های دور به اینجا می آیند، تا به تماشای منظره ای بی نظیر از رگه های نور آفتاب، بنشینند. این صخره سنگی سفید رنگ با ارتفاع ۱۶۲ متر از سطح دریا در منطقه “East Sussex” انگلستان قرار گرفته و خاطراتی خوش از گردشگران و عشاق را در ذهن به یادگار دارد. دانشمندان عمر این صخره سفید رنگ را بین ۶۶ تا ۱۰۰ میلیون سال تخمین زده اند.

تیغه ساحلی | انگلستان

اتاقک شیشه ای | فرانسه

قدم گذاشتن به این اتاقک شیشه ای دل و جراتی باور نکردنی می خواهد. هر چند که میدانین جای شما است اما با دیدن ارتفاع، به طور غریزی ترس وجودتان را فرا میگیرد. اینجا بلندترین اتاقک شیشه ای جهان است در ارتفاع ۱۰۳۰ متری ، بر بلندای کوهستان مونت بلاک و در مجموعه تفریحی “The Aiguille du Midi ” است . بنابراین اگر دل و جراتش را برای قدم گذاشتن به این اتاقک دارید، باید به فرانسه بیایید.

اتاقک شیشه ای | فرانسه

تاب کاسا دل اربول | اکوادور

اگر تا به امروز فکر می کرید که تاب بازی برای بچه هاست، با سوار شدن این تاپ که از درختی رو به انتهای جهان آویزان شده و شما را بر روی دره ای با عمق ۲۶۰۰ متر تاب می دهد، نظرتان برای همیشه عوض خواهد شد. این تاب بر بلندای منطقه ” casa del arbol ” در ” Baños ” اکوادور و از درختی که بر روی آن خانه ای درختی قرار دارد آویزان است. این خانه درختی البته یک ایستگاه لرزه نگار است و بابت ایمنی هم نیازی به نگرانی نیست، جای شما امن است اما با هر بار تاب خوردن چند سالی پیر می شوید، البته به اعتقاد عده دیگر جوان تر. هرچند که هیجان اینجا فراموش نشدنی است، اما منظره ای که هر بار و در هر تاب خوردن از آسمان و دره زیر پایتان می بییند در انتها آرامش و خاطره ای به یاد ماندنی را برایتان بر جا می گذارد.

تاب کاسا دل اربول | اکوادور
تنها اسکلت کامل نیاکان انسان کشف شد!
آشنایی با جاذبه های زمستانی کشورهای اطراف ایران
عجیب ترین مومیایی های جهان! + تصویر
سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code