بلیط هواپیما

معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های آلمان

برترین دانشگاه های کشور آلمان

همواره یکی از جذاب ترین کشورها به منظور تحصیل آلمان بوده است. زیرا این کشور جزء کشورهای صنعتی و پیشتاز در تکنولوژی و فناوری می باشد. نکته جالب دانشگاه های این کشور این است که اگر شما جزء دانشجویان ممتاز باشید می توانید به طور رایگان در برترین دانشگاه های کشور آلمان تحصیل کنید. به همین دلیل سالانه ده ها هزار دانشجو از سراسر دنیا در دانشگاه های آلمان ثبت نام می کنند. الی گشت را در این پست گزارشی از برترین دانشگاه های کشور آلمان ارائه کرده است.

دانشگاه های برتر کشور آلمان
مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت آلمان و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفر به آلمان

آلمان هدفی برای خود تایین کرده که تمامی مقاصد علمی خود را بر آن اساس پیش میبرد. آن هدف (پیمان برای تحصیلات عالی) است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این کشور، این پیمان تا سال ۲۰۲۰ در حال انجام خواهد بود. در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران ۲۲۰ مورد از دانشگاه های آلمان قرار دارد. این کشور سعی در استعدادیابی بر روی علوم جدید و نوآورانه سرمایه گذاری می کند. دو شهر مونیخ و برلین برترین دانشگاه های کشور آلمان را در خود جای داده اند و به عنوان قطب آموزشی این کشور به شمار می روند.

10 دانشگاه برتر کشور آلمان

طبق تحقیقات QS در رابطه با رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ انجام شده تعداد قابل توجهی از دانشگاه های آلمان در فهرست برترین دانشگاه های جهان شناخته شده اند که در این مطلب ما به ۱۰ مورد ازبرترین دانشگاه های کشور آلمان اشاره خواهیم کرد.

۱- دانشگاه فنی (Technische)

دانشگاه فنی مونیخ یکی از بهترین موسسه های فناوری در کشور آلمان به شمار می  رود. این دانشگاه برای دومین بار توانسته رتبه ی ۶۸ را در میان تمام دانشگاه های دنیا کسب کند، و در بین دانشگاه های کشور آلمان رتبه ۱ را به خود اختصاص داده است. دانشگاه فنی مونیخ عضو TU9 است، این انجمن از ۹ دانشگاه بزرگ، قدمی و معتبر در جهان تشکیل شده که دانشگاه فنی مونیخ یکی از این ۹ دانشگاه می باشد.

دانشگاه فنی مونیخ

۲- دانشگاه لوویگ ماکسیمالیانس(Ludwig-Maximilians)

یکی از بزرگترین مراکز علمی کشور آلمان دانشگاه Ludwig-Maximilians  در مونیخ است. با توجه به رتبه بندی جدیدی که در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ انجام شد این دانشگاه توانسته ارتقاء قابل توجهی داشته باشد و از مقام ۷۵ علمی به مقام ۶۸ علمی جهان تغییر کند و همچنین این دانشگاه در بین دانشگاه های آلمان مقام دوم را دارد.

دانشگاه لوویگ ماکسیمالیانس

۳- دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ (Ruprecht Karls Heidelberg)

در سال ۲۰۱۴ این دانشگاه رتبه ۱ را در بین دانشگاه های آلمان به نام خود اختصاص داده بود اما هم اکنون رتبه ۳ را دارد و در میان دانشگاه های جهان در رتبه ۷۲ قرار گرفته است. این دانشگاه جزء قدیمی ترین دانشگاه های کشور آلمان است که در سال ۱۳۸۶ میلادی ساخته شده است. با توجه به سابقه ۶۰۰ ساله این دانشگاه در حال حاضر بیش از ۲۵ هزار دانشجو در ۱۲ دانشکده ی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. این دانشگاه در حوزه های حقوق، پزشکی، ادبیات و فلسفه، زیست شناسی، ریاضی، علوم کامپیوتر و شیمی و فیزیک فعالیت های ارزشمندی را انجام داده است.

دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ

۴- دانشگاه کارلسروهه (Karlsruher)

دانشگاهی با بالاترین کیفیت در پروژه های تحقیقاتی در جوامع بین المللی که باعث شهرت آن شده است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۶ رتبه ۴ را در میان دانشگاه های آلمان از خود کرده و در حال حاضر در  ۹۸ مین دانشگاه های برتر جهان محسوب می شود.

دانشگاه کارلسروهه

۵- دانشگاه هومبولت (Humboldt) 

دانشگاهی در شهر برلین آلمان که شهر و اعتبارش متعلق به رشته های هنری و علوم انسانی است، در طول فعالیت های خود توانسته افراد نامداری را به جوامع علمی معرفی بنماید. این دانشگاه در فهرست دانشگاه های کشور آلمان رتبه ۵ را دارد و در بین دانشگاه های دنیا در رتبه ۱۲۱ قرار دارد.

دانشگاه هومبولت

۶- دانشگاه فرای (Freie) 

دانشگاه فرای بزرگ‌ترین دانشگاه شهر برلین هست  که در سال ۱۹۴۸ تاسیس شده است. این دانشگاه در رتبه بندی های جهانی QS که در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ انجام شد  در رتبه ۱۱۲ قرار گرفت.  شهرت این دانشگاه از طریق تحقیقات و پروژه هایی که در سه زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی انجام داده کسب شده است.

دانشگاه فرای

۷- دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه (Rheinisch-Westfälische Technische)

دانشگاهی که زمینه اصلی کار آن در حوزه فناوری بوده و ارتباط نزدیکی با صنعت فناوری و تکنولوژی دارد. و جزء بزرگترین دانشگاه های فناوری در کشور آلمان می باشد. این دانشگاه رتبه ۱۴۶ را در فهرست دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده و حدود چهل و سه هزار و هفتصد دانشجو عنوان بزرگترین دانشگاه آلمان را در رشته های فنی و مهندسی از آن خود کرده است.

دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه

 ۸- دانشگاه فرایبورگ  (Freiburg)

دانشگاه Freiburg در سال ۱۴۵۷ میلادی تاسیس شده و جزء دانشگاه های قدیمی این شهر می باشد. بیشترین تمرکز آن بر روی رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی و همچنین علوم طبیعی بوده است. رتبه ای که این دانشگاه توانسته در بین دانشگاه های جوامع جهانی از آن خود کند ۱۶۳ می باشد.

دانشگاه فرایبورگ

۹- دانشگاه فنی (Technische) 

دانشگاه فنی برلین چهارمین دانشگاه برتر شهر برلین است که در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده و از جمله ۹ دانشگاه برتر جهان است که عضو انجمن TU9 است. این دانشگاه  در حوزه علوم مهندسی فعالیت دارد  و دارای اعتبار بالایی هست. در رتبه بندی های جهانی این دانشگاه توانسته از ۱۷۸ به ۱۶۴ ارتقا بیابد. پذیرش بین‌المللی دانشجوی در این دانشگاه  در میان دیگر دانشگاههای آلمان از همه بیشتر می‌باشد. هیئت علمی دانشگاه فنی آلمان دارای ۸ عضو برندهٔ جایزهٔ نوبل می‌باشد.

دانشگاه فنی در برلین

۱۰- دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن (Eberhard Karls)

از قدیمی ترین دانشگاه های شهر بادن-وورتمبرگ است که در سال ۱۴۷۷ میلادی تاسیس شده است. رتبه ۱۶۷ دانشگاه های جهان به نام خود اخذ کرده و در حوزه های پزشکی، علوم طبیعی و علوم انسانی فعالیت دارد. شعار این دانشگاه “I dare” به معنای من به شما جرات می دهم از ابتدا تا اکنون بوده است. دانشگاه ابرهارد در بین برترین دانشگاه های کشور آلمان قرار دارد.

دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن

منبع : topuniversities.com

معرفی فرودگاه بین المللی فرانکفورت
معرفی فرودگاه بین المللی فرانکفورت
کاخ شارلوتنبورگ، عمارت باشکوه پادشاهی پروس در برلین
کاخ شارلوتنبورگ، عمارت باشکوه پادشاهی پروس در برلین
معرفی هتل نووم بلوار اشتوتگارت سیتی | ۳ ستاره
معرفی هتل نووم بلوار اشتوتگارت سیتی | ۳ ستاره
راهنمای سفارت آلمان و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت آلمان و اخذ ویزای این کشور

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code