با ۱۰ موزه ی برتر جهان بیشتر آشنا شوید

موزه هایی که حافظ گنجینه های فرهنگی ، تاریخی یک ملت و فراتر از آن هستند

در بازدید از بیشتر کشورهای کهن همچون مصر ، یونان و … شاید دلیلی بهتر از دیدار از موزه های ملی برای سفر به آن کشورها وجود نداشته باشد.اما در کنار آنها موزه هایی وجود دارند که نماد کل تمدن، فرهنگ و تاریخ جهان هستند و هیچگاه نباید بسادگی از کنارشان گذشت.با ما همراه باشید تا به ۱۰ مورد از مهمترین آنها اشاره ای داشته باشیم.

۱۰. موزه‌ ملی باستان‌شناسی

موزه های برتر

این موزه محل نگهداری از شاهکارهای یونان باستان است و مجموعه‌ بی‌رقیب آن شامل یک پوزئیدون برنزی متعلق به قرن پنجم پیش از میلاد می‌شود.

۹. پرادو

موزه های برتر

این موزه گنجینه‌ای با ارزش از مجسمه و نقاشی است اما مهم‌ترین مجموعه‌ی آن، مجموعه شاهکارهای هنرمندان اسپانیایی چون گویا، ال گرکو و ولاسکز محسوب می‌شود.

۸. موزه‌های واتیکان

موزه های برتر

مجموعه موزه‌های واتیکان شامل گنجینه‌های بی‌قیمتی است که هوش از سر هر بیننده‌ای می‌پراند. نگین این مجموعه کلیسای سیستین میکلانژ است.

۷. موما یا موزه‌ هنرهای مدرن

موزه های برتر

موما مهم‌ترین موزه‌ی هنرهای مدرن در دنیا است و آثاری از قرن نوزدهم تا به امروز را در خود جای داده است. آثار مهمی چون دوشیزگان آونیون از پیکاسو و شب پر ستاره از ونگوگ در این موزه قرار دارند.

۶. موزه‌ی مِت

موزه های برتر

مت یک موزه‌ی برجسته با آثاری از دوره‌های اسلامی، مصر باستان، یونان، سرخپوستان، نقاشی‌های اروپایی و به طور کل آثاری از ما قبل تاریخ تا قرن بیست و یکم است.

۵. اوفیتزی

موزه های برتر

قصری متعلق به قرن شانزدهم میلادی که در حال حاضر خانه‌ صدها شاهکار هنری دوره‌ی رنسانس از جمله تولد ونوس اثر بوتیچلی است.

۴. موزه‌ مصر

موزه های برتر

همان‌طور که از نامش هم پیدا است، در این موزه آثار باقی مانده از هنر و تمدن مصری را خواهید دید. در میان هزاران گنجینه‌ی موجود در این موزه مثل اتاق مومیایی‌ها، می‌توان مصنوعات بجا مانده از مقبره‌ توت‌عنخ‌آمون را مشاهده کرد.

۳. موزه‌ بریتانیا

موزه های برتر

در این موزه میلیون‌ها اثر هنری از گوشه و کنار جهان به نمایش گذاشته شده است. گالری‌های آن آثاری از تمدن‌های مصر باستان، تمدن رومی‌ها، آسیا، آفریقا و اروپای قرون وسطی را تحت پوشش قرار می‌دهند. گل سر سبد این آثار مجسمه‌های مرمرین الگین بوده که قبل‌ها در پارتنون آتن مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

۲. آرمیتاژ

موزه های برتر

این موزه‌ بسیار بزرگ دارای بزرگ‌ترین مجموعه‌ی نقاشی دنیا بوده و در آن از تاریخ عصر حجر تا به الان قابل مشاهده است. اتاق‌های طلایی این موزه جز بهترین قسمت‌هایش است.

۱. لوور

موزه های برتر

با اینکه باید اغلب اوقات در صف‌های بسیار طولانی منتظر بایستید تا نوبتتان شود، بازدید از لوور به این انتظارهای طولانی می‌ارزد. این موزه بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌ی دنیا است. آثاری چون مونالیزا گل سر سبد دیگر آثار آن هستند و در آن می‌توان هزاران اثر به جا مانده از تمدن‌های باستانی، یونان، ایران، رم و مصر را مشاهده کرد.

همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا
همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا
عمارت باغ سپهدار، موزه کشاورزی قزوین
عمارت باغ سپهدار، موزه کشاورزی قزوین
چه انتظاراتی از پوکت داشته باشیم؟
چه انتظاراتی از پوکت داشته باشیم؟
معرفی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان، مروارید دریای سیاه!
معرفی شهر تاریخی نسبار در بلغارستان، مروارید دریای سیاه!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code