بلیط هواپیما

آشنایی با برج الفتان و برج قرن ۲۱ دبی

برج های دبی

در طول فصل پاییز و زمستان، گردشگران زیادی تمایل دارند که به دبی، شهری که تلاش زیادی برای جذب گردشگری می کند، سفر کنند. دبی تفریحات بسیار متفاوتی برای هر نوع سلیقه ای فراهم کرده است که کسی نمی‌تواند ادعا کند در دبی هیچ چیز جذابی وجود ندارد. وقتی برای اولین بار به دبی می‌روید احتمالا وجود آسمان خراش های زیادی که سر به فلک کشیده اند شگفت زده تان می کند. یکی از معروف ترین آن ها برج الخلیفه است که بلندترین ساختمان جهان محسوب می شود. اما برج های دبی تنها به آن محدود نمی شوند. برج های مهم دیگری نیز در دبی وجود دارند که می توان به آن ها اشاره کرد. در این مطلب دو برج بسیار معروف دبی یعنی برج های دریایی الفتان (Al Fattan Marine Towers) و برج قرن ۲۱ دبی (۲۱st Century Tower) برایتان شرح داده شده است. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این برج ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برج های دبی

برج های دریایی الفتان

مطالب مرتبط:
قبل از رفتن به دبی این حقایق را بدانید!
سفر لوکس به دبی + ویدئو

مجموعه برج های دریایی افتان شامل دو برج دوقلو به نام های الفتان و اوسیس بیچ هستند. این برج های دبی در منطقه معروف دبی مارینا قرار گفته اند و کل مجموعه شامل ۵۰ طبقه مسکونی، ۵۰ طبقه هتل لوکس و یک برج تجاری ۱۳ طبقه است. این مجموعه به یک مرکز خرید متصل شده است که شامل بهترین برندهای معروف دنیا، فروشگاه های مواد غذایی و نوشیدنی می باشد.

املاک جدیدی در مجموعه الفتان به نام برج های کریستال نیز در روبروی برج های دریایی الفتان قرار دارد که منظره ی خوبی از ساحل جمیرا و خیلج فارس را برایتان به ارمغان می آورد. این مجموعه مجلل و زیبا که ۳۰ و ۳۵ طبقه می باشد، بسیار خاص هستند و در آن فروشگاه های بسیار خوب، هتل، آپارتمان ها و پنت هاوس های لوکس را خواهید دید.

برج های دریایی الفتان

برج های دبی دریایی الفتان نیز یک پنت هاول دوبلکس در بالای خود جای داده اند که بسیار مجلل و دور از انتظار است. این نام تجاری  برای یک سرمایه گذاری سودآور یا خرید یک خانه در نزدیکی ساحل، همه چیز را برای همه مشتریانش فراهم کرده است. این نام تجاری مشهور دارای سابقه برتری است و با پیشنهادهای متفاوت اجاره و خرید، آن ها ارائه دهنده برتر در حوزه تجارت، زندگی و راه حل های جوامع برای یک مخاطب بین المللی هستند.

برج های دریایی الفتان دبی سبک زندگی کاملی را با فراهم کردن نیازهای خرید افراد و البته خدمات تفریحی خاص برای مشتریانشان فراهم کرده است. این برج ها، در دو برج ۵۰ طبقه ای دیده می شوند. برج الفتان و اوسیس بیچ بلندترین  برج های دبی در ساحل جمیره هستند. ساخت هر دو برج در سال ۲۰۰۶ به اتمام رسیدند و با نمایی با آلومینیوم و شیشه حس بسیار لوکسی را به منطقه هدیه کرده اند. کل مجموعه شامل ۲۲۹ آپارتمان است که ۱۷۹ تای آن واحدهای ۳ خوابه، ۵۳ تای آن ۲ خوابه و دارای سه واحد دوبلکس ۲ و ۳ خوابه می باشند. البته یک پنت هاوس مخصوص نیز در این برج وجود دارد.

الفتان دبی

طبقه بالا دارای یک مجموعه کامل با کلوپ ورزشی، مجهز به استخر، سالن خورشیدی، باغ و دیگر امکانات تفریحی است. طبقه پایین میزبان فضای فروشگاهی بزرگی است که برای مشتریان و افرادی که در منطقه هستند قابل بازدید است.

برج های دریایی ال فتان مزایای نزدیکی به مکان هایی از قبیل مرکز خرید گاردنز، پالم جومیره، رسانه و هاب های دبی و جاده شیخ زاید شریانی را دارند.

ویژگی ها

 • منظره منظره دریایی
 • پنجره های قدی
 • ۵ لابی آسمان در هر برج
 • آسانسورهای پانورامیک به سمت لابی های آسمان
 • ۲ دقیقه پیاده روی از تراموا
برج های ال فتان

برج قرن ۲۱ دبی

اتکینز به عنوان مشاور سرپرست برای معماری، طراحی داخلی، طراحی ساختاری، مکانیکی و مهندسی برق، نظارت بر ساخت و ساز و مدیریت پروژه به کار گرفته شد. برج قرن ۲۱ دبی را می شود یک ساختمان با معماری ساده دانست که ابته تمام پیچیدگی های مهندسی یک ساختمان را در برگرفته است. این ساختمان با ۵۳ طبقه مسکونی به ارتفاع حدود ۲۶۹ متر می رسد و از نظر ظاهری، ظریف و از نظر طراحی ساده و با هدف معمار اتکینز و مشتری به منظور اجتناب از شکل قوی برج ساخته شده است. قسمت اصلی برج توسط یک دیوار منحنی بزرگ پوشیده شده با آلومینیوم و پانل های شیشه ای است که بر کیفیت پویایی آن تاکید می کنند، در حالی که پشت آن در حجمی ساده و همگن ساخته شده است.

۵۰ طبقه این برج شامل ۳۰۰ واحد ۳ خوابه و ۱۰۰ واحد دو خوابه می باشد. برج قرن ۲۱ همچنین شامل فضاهای تفریحی و مانند استخر شنا و سالن بدنسازی است. شخصیت منحصر به فرد این برج در داخل اتاقها نیز رعایت شده است و هر آپارتمان با کیفیت و جزئیات دقیق ساخته شده است. فضاهای مشترک نیز بهترین پوشش دیوار و کف را دارا هستند. با احتساب تمام فضاها، خدمات، سیستم ها و …، مساحت کل این برج ۸۶۰۰۰ متر مربع است که ساخت آن تنها ۲۰ ماه طول کشید. کیفیت بسیار خوبی که در ساخت این برج قابل مشاهده است باعث شد که هواپیمایی امارات بخش هایی از این برج را برای کارمندانش در دبی اجاره کند.  برج قرن ۲۱ در سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ بلندترین برج های دبی کامل مسکونی بود.

قرن 21 دبی

برای ساخت این برج از مصالحی با کیفیت بسیار بالا استفاده شد که ایده اصلی آن که پایداری نمای بیرونی برای مدت بسیار طولانی بود حفظ شود. انتخاب مواد مورد استفاده به عنوان یک هدف زیبایی شناختی و کاربردی به کار میرود و برای حفظ دراز مدت نمای بیرونی ساختمان طراحی شده است.

ویژگی ها

 • استفاده از مصالح با کیفیت
 • باشگاه بدنسازی در همکف
 • استخر دس سقف برج
 • دارای ۷ آسانسور پر سرعت
 • زمانی که یک آسانسور را می زنید، سیستمی هوشمند نزدیک ترین آسانسور را به سمت شما و جهتی که می خواهید بروید می فرستد.
 • پنجره های قدی با دید جاده شیخ زاید و خلیج فارس
 • برج قرن ۲۱ در حال حاضر یکی از معروف ترین برج های دبی می باشد که تحت اجاره هواپیمایی امارات برای کارمندانش است.
معرفی هتل هابتور گرند دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل هابتور گرند دبی | ۵ ستاره
مسجد شیخ زاید ابوظبی | با شکوه ترین مساجد جهان
مسجد شیخ زاید ابوظبی | با شکوه ترین مساجد جهان
راهنمای سفر به دبی
راهنمای سفر به دبی
آنچه از دبی نمی دانستید
آنچه از دبی نمی دانستید