یک برنامه سفر ۴ روزه عالی به پکن

برنامه سفر ۴روزه پکن

یکی از جذاب ترین کشورها برای سفر در قاره آسیا، کشور پهناور چین با عجایب و مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی است. چه در تور چین ثبت نام کرده اید و چه بلیط هواپیمای چین را خریداری کرده اید و می خواهید چند روزی را در این سرزمین بگذرانید، می توانید از برنامه سفر ۴روزه پکن که در مجله ی گردشگری الی گشت فراهم آورده ایم، کمک بگیرید. شهرهای معروف چین مانند پکن، شانگهای و هنگ کنگ مقصدی عالی برای گردشگران و توریست ها هستند.

هر چند که تور چین از قبل برنامه مشخص شده و راهنما دارد و یا مسافرانی که بک پکری سفر می کنند، عموما برنامه سفر و محدودیت زمانی محکم و دقیقی ندارند، اما داشتن یک نقشه راه باز هم مفید خواهد بود.

روز اول: ورود به پکن و شروع بازدید از جاذبه های شهر

مطالب مرتبط:
برج های طبل و ناقوس در پکن
چگونه به دیدن کاخ موزه یا شهر ممنوعه پکن بروید؟
وانگ فوجینگ، خیابانی ۷۰۰ ساله در مرکز پکن!

سعی کنید تا پروازهای کوتاه مدت و بدون توقف تا پکن را (حدود ۷ ساعت پرواز) را خریداری کنید. پس از رسیدن به فرودگاه و در نهایت ترانسفر به هتل، در برنامه سفر ۴روزه پکن پیشنهاد می دهیم که زیاد وقت خود را تلف نکنید. هر چند که زمان پرواز تهران به پکن بین ۱۰ تا ۱۱ ساعت بوده است (بسته به انتخاب نوع پرواز متفاوت خواهد بود) و ممکن است خسته باشید، اما زمان در اولویت است. وسایل را در هتل گذاشته و برای بازدید از جاذبه های شهر راه بیفتید. اکثر پروازهای پکن صبح وارد فرودگاه می شوند. بنابراین زمان کافی برای صرف صبحانه خواهید داشت. ساعت ۹ صبح به سمت بازدید از جاذبه های پکن حرکت کنید.

سالن ملی-میدان تیان آنمن پکن-برنامه سفر 4روزه پکن
نحوه دسترسی به میدان تیان آنمن و شهر ممنوعه

با اتوبوس و مترو به سمت معروف ترین میدان گردشگری و توریستی پکن حرکت کنید. به راحتی می توانید خط مورد نظر خود را یافته و سوار شوید. در غیر این صورت پیشنهاد می دهیم که قبل از حرکت به سمت میدان، مطلب «میدان تیان آنمن پکن اولین مقصد در تور چین» را مطالعه کنید.

چه تورهای گردشگری و چه افرادی که به تنهایی به پکن و یا شانگهای سفر می کنند، بازدید از میدان تاین آنمن و جاذبه های اطرافش را در اول فهرست خود قرار می دهند. چرا که این میدان دروازه ورودی به کاخ موزه پکن یا همان شهر ممنوعه چین است.

قبل از اینکه وارد شهر ممنوعه شوید، در برنامه سفر ۴روزه پکن ابتدا به تماشای جاذبه های اطراف میدان بروید. جاذبه هایی مانند برج تیان آنمن، موزه ملی چین، یادمان قهرمانان ملی چین و سالن بزرگ خلق چین را در ششمین میدان بزرگ شهری جهان ببینید. تاین آنمن به معنی دروازه آرامش بهشتی است. برای بازدید از این جاذبه ها، حدود یک ساعت را در نظر بگیرید.

میدان تیان آنمن پکن در چین-برنامه سفر 4روزه پکن
بازدید از شهر ممنوعه

قبل از ورود به شهر ممنوعه، ناهار خود را در میدان تاین آنمن سفارش دهید. پس از بازدید از میدان در روز اول برنامه سفر ۴روزه پکن از دروازه جنوبی وارد شهر ممنوعه شوید. بازدید از شهر ممنوعه نکات مهمی دارد.

  • به طور مثال، روزانه تنها تعداد مشخصی از گردشگران اجازه بازدید دارند.
  • صف طولانی فروش باجه بلیت ورودی می تواند خسته کننده بوده و گاهی تا دو ساعت طول بکشد.
  • در باجه فروش، هیچ کاتالوگ انگلیسی نمی بینید و همه به زبان چینی صحبت می کنند.
  • می بایست حتما از دروازه جنوبی وارد کاخ موزه پکن شوید.

با در نظر گرفتن تمام نکات بالا، پیشنهاد می دهیم که به صورت آنلاین بلیت ورودی را تهیه کنید. همچنین می توانید با یکی از دوستان چینی خود که زبان انگلیسی می داند، برای خرید بلیط از باجه اقدام کنید.

بازدید از شهر ممنوعه حداقل حدود ۴ ساعت طول می کشد.

عصر را به بازدید از پارک جانگشان (Jingshan Park) در نزدیکی شهر ممنوعه بگذارنید. برای شام در روز اول برنامه سفر ۴روزه پکن پیشنهاد ما نوعی غذای چینی به نام اردک پکنی است.

نمای کلی از کاخ موزه پکن-برنامه سفر 4روزه پکن

روز دوم: بازدید از کاخ تابستانی و خیابان های معروف پکن


از مهم ترین و زیباترین جاذبه های پکن، کاخ تابستان است. برای رسیدن به این کاخ یکی از بهترین روش ها، سوار شدن قایق در دریاچه کانمینگ (Kunming Lake) است. کاخ تابستانی پکن یکی از بناها و کاخ های چین در فهرست میراث جهانی یونسکو است. این بنای تاریخی یکی از بهترین طراحی ها را به همراه منظره طبیعی بی نظیری دارد. تپه های سرسبز با جاذبه هایی مانند چشمه ها و حوضچه های آب، بناهای چند طبقه ای با سقف های رنگی و کاخ ها و پل ها را در این مکان خواهید یافت. برای تماشای این کاخ نیز از قبل حتما بلیط ورودی خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

  • سایت خرید بلیت های ورودی آنلاین برای پکن: getyourguide.com
تور نوروز شانگهای - پکن-برنامه سفر 4روزه پکن
آشنایی با آداب و رسوم چینی در برنامه سفر ۴روزه پکن

ناهار به سمت برج های طبق و ناقوس پکن بروید. در برنامه سفر ۴روزه پکن ناهاری از غذاهای سنتی در اطراف این برج ها سفارش دهید. این مکان بهترین نقطه شهر برای آشنایی بیشتر با فرهنگ سنتی و آداب و رسوم چینی هاست. چرا که بیشتر منطقه ای مسکونی و البته قدیمی بوده و خوشبختانه رستوران های خوبی هم دارد. از این مکان می توانید ریکشاو کرایه کنید و در اطراف منطقه بگردید.

خیابان های معروف برای گردش شبانه

در هنگام عصر، به سمت محله و خیابان Nanluogu Xiang حرکت کنید. این خیابان یکی از مشهورترین خیابان های خرید و پر از رستوران در پکن است. برای خرید، تماشا و بازدید یا امتحان کردن غذاهای خیابانی چینی در این محله پرسه بزنید. همچنین به غیر از این، خیابان وانگفوجینگ (Wangfujing) برای گردش های شبانه، خیابانی مناسب است. پیاده روی در خیابان خرید با مغازه های عتیقه و قدیمی، مغازه های مدرن مد، فروشگاه های سوغاتی و صنابع دستی و حتی کیوسک های اغذیه فروشی، آن هم پس از تاریکی هوا دلپذیر است.

خیابان وانگ فوجینگ پکن | Wangfujing-برنامه سفر 4روزه پکن

روز سوم: بازدید از دیوار چین


پس از استراحت در هتل، خود را برای سفری یک روزه به خارج شهر پکن آماده کنید. برنامه سفر ۴روزه پکن را به گونه ای بریزید که سفر یک روزه در آخرین روز بازدیدها قرار بگیرد. هر چند که برای بازدید از دیوار چین باید به خارج از شهر پکن بروید؛ با این حال، هیچ گردشگری نمی خواهد بدون دیدن دیوار بزرگ چین از این کشور خارج شود. قسمتی از دیوار چین که در نزدیکی شهر پکن قرار گرفته، بسیار مملو از توریست و گردشگران است.

نحوه دسترسی به دیوار بزرگ چین

برای رسیدن به این ناحیه، باید قطاری از ایستگاه شمالی پکن به سمت بادالینگ (Badaling) سوار شوید. این قطار هر دو ساعت آماده حرکت بوده و پس از ۹۰ دقیقه شما را به جاذبه مشهور چین می رساند. اگر می خواهید کمی از شلوغی ها دور شوید، به ناحیه دورتری از شهر مانند «Gubeikou» بروید. این منطقه خلوت تر بوده و تنها ۲ تا ۳ ساعت از پکن دورتر است. برای بازدید از دیوار ۳ تا ۴ ساعت زمان بگذارید. از دست فروشان می توانید تنقلات خریداری کنید.

دیوار چین- برنامه سفر 4روزه پکن

روز چهارم: خروج از پکن


در نهایت پس از بازگشت از دیوار چین و استراحت در شبانه در هتل، با این شهر دیدنی خداحافظی نموده و به سمت فرودگاه برای مقصد بعدی مانند شانگهای حرکت کنید. هر چند که برنامه سفر ۴روزه پکن برای بازدید از جاذبه های این شهر کافی نیست اما می توان همچنان بهترین و مهم ترین جاذبه های پکن را در آن گنجاند.

در کوالالامپور به این رستوران ها بروید
راهنمای سفر به استان گلستان
چه چیزی پانداها را به این اندازه خاص کرده است؟
بازدید از معماری های چشمگیر مساجد استانبول (بخش دوم)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code