آشنایی با برنامه های کاربردی در سفر به کربلا

برنامه های کاربردی در سفر به کربلا

افراد زیادی سالانه برای انجام مراسم های مختلف مذهبی راهی شهرهای کربلا و نجف می شوند، با نزدیک شدن به مراسم اربعین حسینی زائران زیادی به سمت شهر زیارتی کربلا رهسپار می شوند تا حرم مطهر امام حسین (ع) را زیارت کنند و به عبادت خود بپردازند. اما برای سفر به این شهر زیارتی در کشور عراق نیاز به یک راهنمای سفر و همچنین اطلاعات کاربردی بسیاری دارید تا بتوانید سفر خوبی را پشت سر بگذارید، به خصوص برای کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما را ندارند و می خواهند مسیر را پیاده طی کنند. از همین رو ما با توجه به توضیحاتی که در راهنمای سفر به کربلا دادیم لازم دانستیم تا در مطلبی جداگانه از مجله ی گردشگری الی گشت درباره برنامه های کاربردی در سفر به کربلا در اربعین صحبت کنیم. در ادامه همراه باشید و همچنین در صورتی که نکته ی دیگری را می دانید که می تواند این مطلب را کاملتر کند با ما در میان بگذارید، پیشاپیش از حسن توجه شما سپاسگزاریم.

برنامه های کاربردی در سفر به کربلا
مطالب مرتبط:
راهنمای دریافت ویزای عراق
نکات طلایی برای پیاده روی اربعین
راهنمای سفر به کربلا

همانطور که در بالا هم گفتیم ما می خواهیم برنامه های کاربردی در سفر به کربلا را خدمت شما معرفی کنیم، اما قبل از آن می خواهیم چند نکته را خدمت شما ذکر کنیم تا بعد از آن به سمت اپلیکیشن ها برویم:

لازم است که در ابتدا زائران عزیزی که قصد سفر به شهر کربلا به منظور شرکت در مراسم مذهبی اربعین را دارا هستند، حافظه ی موبایل خودشان را تا جایی که امکان دارد خالی کنند، تا گوشی آن ها در طول سفر به مشکل پر بودن حافظه روبرو نشود.

نکته ی دیگری که ما لازم می دانیم حتما آن را رعایت کنید این است که حتما یک پاوربانک همراه خودتان بیاورید، چرا که در طول مسیر ممکن است جایی برای شارژ تلفن همراه خودتان نداشته باشید.

دیگر نکته بسیار پر اهمیت این است، اگر خط تلفن شما اعتباری هستش حتما همراه خودتان کارت شارژ پولی داشته باشید چرا که ممکن است در موقعیت هایی تلفن همراه شما امکان اتصال به اینترنت را نداشته باشد و نتوانید از اپلیکیشن های معتبر شارژ همراه تهیه کنید.

برنامه های کاربردی در سفر به کربلا

برنامه همراه اربعین

یکی دیگر از برنامه های کاربردی برای سفر که پیشنهاد می کنیم حتما بر روی گوشی همراه خودتان نصب کنیم، همراه اربعین است. معمولا اغلب اوقات زمانی که می خواهیم به سفر برویم به دلیل کمبود وقت ممکن است که برخی از موارد را فراموش کنیم، به غیر از این گاهی حتی ممکن است که ما ندانیم برای رفتن به سفری مورد نظرمان چه وسایلی لازم است که همراهمان باشد. از همین رو در برنامه نویسان با ارائه یک برنامه کاربردی به نام اربعین همراه تمامی آنچه را که شما باید درباره کربلا، پیش نیازهای سفر به کربلا، یک چک لیست از وسایل مورد نظر و همچنین برنامه های آموزشی برای یاد دادن فوایض زیارت کربلا را برایتان در مجموعه فراهم آورده اند تا شما تنها با نصب این برنامه بتوانید سفر خوبی را داشته باشید.

همراه اربعین

توضیحاتی کوتاه درباره برنامه اربعین همراه

اطلاعات عمومی سفر: در این بخش به شما برنامه ای به منظور زمان بندی مناسب برای پیاده روی، نکات لازم درباره نحوه پیاده و همینطور مسیرهای مناسب را پیشنهاد می دهد تا دچار سردرگمی نشوید.

پیش نیازهای سفر: دیگر بخش این برنامه به شما اطلاعاتی درباره اینکه چه وسایلی را باید همراه خودتان ببرید می دهد که با توجه به نظر متخصصان و افراد با تجربه این گفته ها ارائه می شود.

چک لیست سفر: در این بخش یک چک لیست از وسایلی که باید همراه داشته باشید ارائه می شود تا دچار فراموشی نشوید.

کمک های اولیه: راهنمایی ها و آموزش هایی جهت برخورد با حوادث احتمالی در طول سفر مانند سوختگی، شکستگی، زخم، مسمومیت، احیا و … در این بخش جمع آوری شده است.

در بخش دیگری از برنامه اربعین همراه برای شما مجموعه ای از دعاها، زیارات، احادیث و دیگر احکام مورد نیاز برای سفر را ارائه می دهد تا در صورتی که با برخی از آن ها آشنایی نداشتید نیز مطلع گردید.

همراه اربعین

برنامه از مهران تا کربلا

یکی دیگر از برنامه های کاربردی که می‌توانید از آن برای سفر کردن به کربلا و اربعین استفاده کنید، برنامه از مهران تا کربلا است. در بخش خبر آن مجموعه ای از اخبار در مورد وضعیت زائران، آب و هوای شهرهای عراق، وضعیت راه های آن، ایاب و ذهاب از مرز مهران نمایش داده می‌شود. در بخش دیگر آن فهرست امکان مذهبی ارائه شده و در یک بخش دیگر شاهد ارائه لیست اقامتگاه ها و مراکز خدماتی خواهید بود. به صورت کلی اگر تمایل دارید مجموعه عظیمی از اطلاعات را در قالب یک اپلیکیشن ساده برای سفر به کربلا و سپری کردن اربعین به همراه داشته باشید، برنامه از مهران تا کربلا (اربعین) این امکان را به شما می‌دهد.

برنامه زبان ‌آموز اربعین

قطعا در سفر به کربلا یا هر مقصد دیگری شما نیاز دارید که کمی با زبان آن مقصد آشنا شوید. از همین رو برای این که کمی با زبان عراقی ها در سفر به کربلا آشنا شوید لازم است که در لیست برنامه های کاربردی در سفر به کربلا برنامه زبان آموز اربعین را هم نصب نمایید. اپلیکیشن زبان‌آموز کربلا به شما لغات و جملاتی را می‌آموزد که اختصاصا در همین سفر با حال و هوای مذهبی‌اش به دردتان خواهد خورد.

از مهران تا کربلا

برنامه آن‌ سو

از دیگر برنامه های کابردی برای سفر به کربلا، برنامه آن سو است، برای کسانی همواره با پیدا کردن قبله مشکل دارند بسیار بسیار عالی است چرا که می توانید با استفاده از ابزارهای مختلفی که برای پیدا کردن قبله در آن نیز وجود دارد قبله را در طول مسیرتان پیدا کنید. همچنین به غیر از جهت یابی قبله می توانید اوقات شرعی را در شهرهای مختلفی که در هستید را متوجه شوید. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید زمان دقیق نمازها را بدانید و نماز اول وقتتان را بخوانید حتی اگر در آن زمان هم نتوانستید حداقلش این است که از زمان نماز بعدی با خبر هستید و آن را به تاخیر نمی اندازید. در بخش اوقات شرعی برنامه ی آن سو به طور کامل از اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب، اذان مغرب و نیمه‌ شب شرعی شما را آگاه خواهد کرد. در این برنامه چهار جهت پیش ‌فرض از شهرهای نجف، کربلا، مشهد و قم است تا در صورتی که خواستید دعایی به سمت نجف اشرف، حرم امام رضا بخوانید می توانید با آگاهی دقیق از جهت صحیح، بتوانید رو به مکان مورد نظر دعای خود را به زبان بیاورید.

برنامه آن سو

برنامه Battery Doctor

توجه داشته باشید که برنامه جانبی زیادی هستند که در لیست برنامه های کاربردی برای سفر به کربلا قرار می گیرند که یکی از آن ها Battery Doctor  است. این برنامه امکانات جالبی را در اختیار شما قرار می دهد و تلفن همراه شما را در سه مرحله ی تخصصی شارژ می کند که این خود سبب دوام بیشتر باتری گوشی شما شده و همینطور کمک می کند تا شارژ شما دیرتر تمام شود.

از جمله امکانات این برنامه ی کاربردی نیز عبارت است از مدیریت بر روی میزان مصرف باتری توسط برنامه هایی که بر روی گوشی شما نصب شده اند داشته باشید و همچنین این امکان را به شما می دهد که بتوانید برنامه های پر مصرف خودتان شناسایی کنید و اقدام به حذف آن ها بنمایید. تمامی این کارها سبب می شوند که گوشی شما شارژ کمتری در طول مدت زمانی که در سفر هستید مصرف کند و همین نیز می تواند بسیار به کار شما بیاید.

باتری دکتر

اپلیکیشن الی گشت

شاید فکر کنید که این اپلیکیشن در لیست برنامه های کاربردی در سفر به کربلا به شمار نمی آید، اما باید توجه داشته باشید که هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و ممکن است در طول مسیر یا حتی در موقع برگشت شرایطی پیش آمد که شما به شدت نیاز به یک برنامه رزرو بلیط هواپیما آنلاین یا رزرو آنلاین هتل داشتید از همین رو لازم است که اپلیکیشن الی گشت را هم بر روی موبایلتان نصب کنید. این اپلیکیشن ها برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس کاربران هستند. با استفاده از این اپلیکیش ها در تمام طول هفته و ۲۴ ساعت روز می توانید به راحتی و با استفاده از گوشی خود خدمات مربوط به سفر و گردشگری خود، از جمله رزرو پرواز، رزرو هتل، خرید تور مسافرتی و خرید بیمه مسافرتی را خریداری کنید. بنابراین، الی گشت این امکان را برای شما مهیا کرده است تا با کمترین سختی و صرف کمترین زمان، از بهترین خدماتی که از سوی این شرکت ارائه می شود استفاده کنید.

اپلیکیشن الی گشت

برنامه راهنمای زائران اربعین حسینی

در برنامه های کاربردی برای سفر به کربلا، راهنمای زائران اربعین هم یکی دیگر از برنامه های جامع برای سفر به این شهر می باشد و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای سفر شما را فراهم می آورد. این اپلیکیشن دارای نقشه ‌های دقیق و آفلاین از نجف و کربلا است و نقشه ‌ی آفلاین جداگانه ‌ای از مسیرهای موجود از سوی نجف تا کربلا نیز در اختیار شما قرار می دهد.

با استفاده از این نقشه و موقعیت یاب گوشی می توانید موقعیت خودتان را به طور دقیق بر روی نقشه پیدا کنید و مسیر درستی را به سوی کربلا بیابید. نکته ی بسیار مهمی که درباره این برنامه کاربری باید خدمتتان بگوییم این است که در این برنامه امکان ارسال موقعیت مکانی که هستید را به صورت پیامک دارا هستید؛ با این قابلیت دیگر نگرانی که بابت جا ماندن از کاروان دارید را از خودتان دور می کنید.

همچنین در نقشه‌ های این برنامه مجموعه ای از اماکن مختلفی نظیر خیابان ‌های مهم و اصلی نجف و کربلا، مکان‌ های مذهبی، مراکز درمانی و بهداشتی، استراحتگاه‌ ها و هتل‌ ها مشخص شده‌ اند که می‌ توانید با استفاده از آنها، در زمان خود برای مراجعه به این مکان ‌ها صرفه ‌جویی کنید.

راهنمای دریافت ویزای عراق
راهنمای دریافت ویزای عراق
راهنمای سفر به شهر زیارتی نجف
راهنمای سفر به شهر زیارتی نجف
اینجا اولین شهر ثبت شده در تاریخ جهان بوده است! + تصویر
اینجا اولین شهر ثبت شده در تاریخ جهان بوده است! + تصویر
مسجد دیدنی سامرا در عراق+ تصویر
مسجد دیدنی سامرا در عراق+ تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code