بزرگ ترین پل طبیعی جهان، جاذبه اول گردشگری چین

پل شیان رن کیائو در چین (Xian Ren Qiao)

چین کشور جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی است و به جرات می توان گفت یکی از کشورهای آسیاست که هر چند با ز به آن سفر کنید، هر باز باز به چیز جدیدی بر می خورید. این بار می خواهیم از پلی که گوگل ارث به ازگی کشف کرده یعنی بزرگ ترین پل طبیعی دنیا برایتان بگوییم. با الی گشت همراه باشید:

پل شیان رن کیائو در چین

درباره شیان رن کیائو در چین

مطالب مرتبط:
چین بزرگ ترین شهر جنگلی دنیا را می سازد
معرفی ۵ مکان هیجان انگیز در سفر به چین

پلی که قصد معرفی آن را به شما داریم، پل پل شیان رن کیائو در چین است، این پل توسط گوگل ارث کشف شده است و به معنای پل انسان های جاویدان است. این پل خیلی اتفاقی توسط شخصی به نام جی ولبر کشف شد. او بطور اتفاقی در گوگل ارث این پل عجیب و زیبا را که از روی رودخانه ای رد می شودف دید و بسیار متعجب و شگفت زده شد. بد نیست بادانید که این پل کاملا طبیعی و بدون دخالت بشر است.

بعد از دیدن اینپل در گوگل ارث تصمیم گرفت تا از نزدیک آن را ببیند بنابراین به همراه دوستانش این پل را پیدا کرد و تصمیم گرفت تا اطلاعات بیشتری از این شاهکار طبیعی بدست بیاورید.

پل شیان رن کیائو چین

در سال ۲۰۱۰ روز ۱۶ اکتبر، شخصی به نام ری میلار به همراه گروه یتصمیم گرفت به چین سفر کند و این جاذبه ی گردشگری بی نظیر را ببیند و از آن به بعد، این پل در خارج از نرزهای چین هم شناخته شد و وجهه ی جهانی پیدا کرد. در واقع ری و گروهی که به همراه ا بود، اولین افرادی از غرب بودند که از این پل دیدن کردند.

تیم ری و او اول به کشور چین و از آنجا به روستای بولیو رفتند، روستایی که در کنار رودخانه بولیو قرار دارد و راه رسیدن به پل است. آنها سوار قایق شدند و در امتداد رودخانه حرکت کردند تا به پل برسند و بعد از ساعت ها پار زدن با شگفت انگیزترین منظره ی عمرشان مواجه شدند. پلی پوشیده از سبزخ و گیاهان وحشی که پیچک وار به دور پل پیچیده بودند و در کنار انبوه مه، ابهت آن را دو چندان کرده بودند.

پل پل شیان رن کیائو در چین از سنگ آهک درست شده است و بزرگترین پل چین و گسترده ترین پل طبیعی دنیاست و بعد از آن به ترتیب دو پل جیانگزو (Jiangzhou) و ژیجین (Zhijin) پل‌های بزرگ چین هستند. پل شیان رن کیائو در چین حالا به یکی از نقاط توریستی شناخته شده ی چین تبدیل شده است و حتی قایق های بامبویی این منطقه دارای صندلی هایی هستند که افراد بتوانند در طول مسیر روی آنها بنشینند.قطر دهانه ی این پل حدود ۱۳۸ متر است و طبق تحقیقات مشخص شه که ارتفاع آن از سطح زمین ۷۰ متر است.

تکیه بیگلربیگی کجاست؟
حداقل یکبار این ۵ هرم مهم دنیا را ببینید
کاخ امپراتوری توکیو، جایی برای تماشای شکوفه های گیلاس
حلزون بزرگ جنگلی: روی آن راه بروید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code