بلیط هواپیما

بندر قدیمی مارسی در کشور فرانسه

بندر قدیمی مارسی | The Old Port Of Marseille

بندر قدیمی مارسی یکی از زیباترین مناطق دومین شهر بزرگ کشور فرانسه است. این منطقه از روزگاران بسیار قدیم تا قرون وسطی (حدود ۲۰۰۰ سال) مرکز اصلی فعالیت های شهر بوده است. امروزه نیز با گذشت تمام این سال ها از اهمیت آن کاسته نشده و به شلوغی روزهای گذشته است. هنوز هم گردشگران و مردم محلی برای گشت زدن آن را انتخاب می کنند و از زمانی که در بندر صرف می کنند لذت می برند. با الی گشت همراه باشید تا درباره این بندر قدیمی و فعالیت هایی که در آن صورت میگیرد بیشتر بدانیم.

بندر قدیمی مارسی

 مردم شهر

مطالب مرتبط:
مارسی، پایتخت فرهنگی اروپا + ویدیو
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه

بندر قدیمی مارسی قرن ها قلب تپنده شهر بوده است. زمانی که تجارت دریایی مهم ترین منبع درآمد مردم شهر بود بندر قدیمی مرکز فعالیت های دریایی بود. هنوز هم اگر به بندر بروید آن را پر از قایق های قدیمی و جدید خواهید دید و با قدم زدن در طول ساحل آن ها را تحسین خواهید کرد. قدم زدن در پیاده روی ساحلی آن نیز حال و هوای مختص خود را دارد چرا که سراسر آن پر از کافه ها و رستوران هایی است که صندلی هایشان درون پیاده رو قرار دارد. می توانید دمی در آن ها استراحت کنید و جریان سریع زندگی که از کنارتان عبور می کند را بنگرید.

مردم شهر

بازار ماهی فروشان

هر روز صبح زود، فروشندگان بازار ماهی فروشان Quai des Belges که روزانه ماهی تازه برای فروش می آورد مغازه های خود را باز می کنند و آماده روزی پر درآمد می شوند. این قسمت از بندر قدیمی مارسی همیشه قسمتی از زندگی و روح شهر بوده است. جایی که در آن گردشگران با محلی ها همراه می شوند. ساکنین شهر برای خرید غذایی که دریا برایشان تامین می کند به این جا می آیند. ماهی ها در ساعات اولیه صبح از دریا گرفته می شوند و هر روز تازه به فروش می رسند. اگر اهل غذاهای دریایی هستید حتما به این بازار سری بزنید.

ماهی

فانوس دریایی سنت ماری (Phare de Sainte Marie)

فانوس سنت ماری سال ۱۸۵۵ میلادی در شمالی ترین نقطه بندر مارسی ساخته شد. برجک استوانه ای قابل ملاحظه ای با ارتفاع ۶۰ فوت است و از بالا تا پایین آن با سنگ آهک سفید درخشان پوشیده شده است. از سال ۱۹۲۲ فانوس برق کشی شد. امروزه دیگر از آن برای روشنایی استفاده نمی شود و تنها به محلی تبدیل شده که گردشگران بتوانند عکس های زیبایی با منظره سنگ های سفید فانوس و پس ضمینه آبی بیکران دریایی مدیترانه و آسمان آبی تهی از ابر داشته باشند.

سنت-ماری

قایق موتوری

قایق موتوری های کوچک و زیبا هر روز چند بار از مرکز شهر مارسی حرکت می کنند و از یک سمت بندر قدیمی به سمت دیگر آن می روند. قایق ها که در گذشته ای نه چندان دور با بخار کار می کردند امروزه با سیستم خورشیدی و همساز طبیعت جایگزین شده اند بنابر این بدون این که دغدغه داشته باشید می توانید در میان امواج برانید.

غذهای لذیذ

فرانسه در سراسر جهان با غذاهای لذیذ و خوشمزه اش شهرت دارد. غذاهایی که در بندر قدیمی مارسی سرو می شوند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کافه ها و رستوران های با کیفیت در طول لبه بندر ساخته شده اند و اکثر آن ها صندلی های نشستن در فضای باز را دارند. بنابر این می توانید در حین صرف یک غذای خوشمزه از آفتاب گرم جنوب فرانسه نیز بهره مند شوید. عالی ترین و با کیفیت ترین رستوران های این محدوده رستوران های دریایی هستند.

غذا

موزه مارسی قدیم

موزه مارسی قدیم که خود فرانسوی ها آن را (musée du vieux Marseille) می نامند تنها چند خیابان با خود بندر فاصله دارد.  در خانه ای قدیمی (Maison Diamantée) تاسیس شده که ساخت آن به قرن ۱۶ میلادی باز می گردد. با توجه به محلی که موزه در آن قرار گرفته مجموعه ای غنی از تاریخ ماهیگیری  و سنت های آن در موزه یافت می شود. همچنین در پشت بام بالای موزه یک کافه قرار دارد که با چشم انداز زیبا می توان لحظات آرامش بخشی را در آن سپری کرد.

کلیسای کاتولیگ Saint-Ferréol les Augustins

این کلیسای کاتولیگ رومی در انتهای بخش شرقی بندر قدیمی مارسی قرار دارد. تاریخ ساخت آن به قرن ۱۲ میلادی و دوران سلطنت پادشاه Templar باز می گردد. ساختمان با سبک ایتالیایی و برج ناقوس با نماد ناباروک بعدها به آن اضافه شد.

موزه

قایق سواری به سمت Château d’If

اگرچه نمی توان Château d’If را قسمتی از بندر قدیمی مارسی به حساب آورد اما هیچ بازدیدی از بندر قدیمی مارسی بدون دیدن آن کامل نخواهد بود. جزیره تا قرن ۱۶ میلادی کاملا خالی از سکنه و بکر بود تا این که François به موقعیت استراتژیکی آن پی برد و برنامه هایی برای احداث قلعه در جزیره ریخته شد. امروز با یک قایق سواری ۲۰ دقیقه ای می توانید خود را به جزیره ای برسانید که الکساندار دوما با نوشتن داستان کنت مونت کریستو موجب شهرت آن شد.

قایق

صومعه سنت ویکتور

این کلیسای کاتولیک رومی در قرن ۱۵ میلادی توسط یک راهب مسیحی به نام Jean Cassien ساخته شد. تخمین زده می شود که یکی از اولین بناهای مذهبی در کشور فرانسه باشد. در ساخت کلیسا جزئیات باستان شناسی و معماری بسیار جالبی دیده می شود. اما مهم ترین جاذبه آن چشم اندازی از بندر زیر پایتان است که هنگام ایستادن بر بالای برج ها می توانید ببینید.

ویکتور

تماشای غروب آفتاب

برای بودن در بندر قدیمی مارسی هیچ زمانی بهتر از هنگام غروب خورشید نیست. در فضای باز یکی از کافه ها و یا رستوران های بندر بنشینید و با آرامش کامل به تماشای آخرین پرتوهای خورشید بنگرید که آرام آرام در حال غروب کردن است. انگر آنقدر خوش شانس باشید که بتوانید به مارسی بیایید و بتوانید در هنگام غروب سوار قایق موتوری بشوید لحظه ای دریغ نکنید. منظره ای که هنگام سواری از بندر، دریا و شهر مارسی خواهید دید هرگز فراموشتان نخواهد شد.

منبع: theculturetrip.com

با جزایر و مناطق دیدنی مالدیو آشنا شوید
با جزایر و مناطق دیدنی مالدیو آشنا شوید
معرفی جاذبه های گردشگری باکو آذربایجان
معرفی جاذبه های گردشگری باکو آذربایجان
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز
دیدنی ترین لوکیشن های تاریخ سینما; ارباب حلقه ها
دیدنی ترین لوکیشن های تاریخ سینما; ارباب حلقه ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code