بهترین اپلیکیشن های سفری در سال ۲۰۱۷

تکنولوژی در سفر

تکنولوژی روز به روز در زندگی ما جایگاه بیشتری را به خود اختصاص می دهد. مسافران و گردشگران همیشه سفر را راهی برای رهایی از زندگی روزمره خود می دانند. این بسیار هیجان انگیز است، اما سفر گاهی با تعداد زیادی از مشکلات همراه است. خوشبختانه، بسیاری از این مسائل به راحتی با برنامه های گوشی های هوشمند، قابل حل شدن هستند. برای کمک به تجربه مسافرتی بدون هیچ مشکل، ما برخی از بهترین اپلیکیشن های سفر موجود در بازار حاضر را برایتان جمع آوری کرده ایم.

این لیست، برنامه هایی برای هر قسمت از سفر، از جمله چگونگی رسیدن به مقصد، به فعالیت هایی که می توانید از آن ها لذت ببرید، مقصد ها و … را برایتان نمایش می دهد. بنابر این قبل از اینکه سفرتان را شروع کنید با الی گشت به معرفی چند مورد از این اپلیکیش ها می پردازیم.

تکنولوژی در سفر

ایر بی ان بی (Airbnb)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

در طی چند سال گذشته، ایر بی ان بی در میان مردم محبوب شده است، اما زمان زیادی نیست که باعث تغییرات عظیمی در نحوه ی رزرو کردن اقامت توسط مسافران شده است. در گذشته شما همیشه در سفر خود مجبور بودید که در یک هتل یا یک مهمانپذیر  اقامت داشته باشید. ایر بی ان بی با حضور خود به شما نشان داد که علاوه بر آن ها می توانید در یک خانه زیبا در مرکز شهر یا یک کلبه کوچک عجیب و غریب در حومه شهر اقامت داشته باشید. ایر بی ان بی باعث می شود که شما اقامت راحتی داشته باشید، این برنامه همچنین راهنماهایی برای گشت و گذارهای جاذبه های محلی و بخشی برای رزرو فعالیت های مختلف دارد.

اپلیکیشن ایر بی ان بی

اپن این دِ ایر (App in the Air)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

این برنامه شاید اسم عجیبی داشته باشد، اما حتما دلیلی برای این نامگذاری توسط سازنده اپ وجود دارد. این برنامه، به روز رسانی پروازهای مختلف، تغییر گیت ها، نقشه ناوبری فرودگاه و توصیه های کارسازی در سفر را برای شما فراهم کرده است. این بدان معنی است که شما هرگز در یک فرودگاه پر سروصدا و شلوغ نگران گم کردن گیت یا از دست رفتن پروازتان نخواهید بود.

اما این تمام کاری که این برنامه می کند نیست. شما همچنین می توانید به صورت آفلاین به روز رسانی هایی را بدون اینکه رومینگ برایتان بیوفتد دریافت کنید.

اپ این د ایر

اکس ای کارنسی (XE Currency)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

این برنامه با بیش از ۵۵ میلیون دانلود، معروف ترین برنامه ارز در بازار است. البته این معروفیت بی دلیل نیست. این برنامه نرخ تبدیل هر ارزی که می‌توانید فکر کنید را هر دقیقه به روز کرده و به صورت آفلاین ذخیره میکند. بنابراین حتی اگر اتصال اینترنتتان را از دست دادید یا می خواهید از پرداخت هزینه‌های رومینگ جلوگیری کنید، هنوز می‌توانید از برنامه استفاده کنید.

اکس ای کارنسی

کلیرتریپ (Clear Trip)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

برنامه‌ی کلیر تریپ برای رزرو پرواز، هتل‌ها و قطارها مفید است. این اپلیکیشن ابتدا در هند ایجاد شد و در حالی که با بیش از ۱۰ میلیون کاربر بسیار موفق می باشد، اما هنوز قسمت هایی در دنیا وجود دارند که این برنامه از آن ها پشتیبانی نمی‌کند. بنابراین پیش از استفاده از آن محل مورد نظرتان را حتما بررسی کنید.

کلیرتریپ

سیتی مپر (Citymapper)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

اگر می خواهید زمانی که در سفر هستید به راحتی مانند یک فرد محلی در اطراف گشت بزنید، نصب سیتی مپر، امری ضروری است. سیتی مپر از بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر جهان یک نقشه دارد که شما می توانید آن را برای شناخت مسیر و یا آگاهی از حمل و نقل توسط هر وسیله ای استفاده کنید. این برنامه به روز رسانی هایی برای تاخیر های احتمالی می دهد و استفاده از آن بسیار آسان است.

شما می توانید نقشه ها را به صورت آفلاین ذخیره کنید و به نقشه‌های خدمات حمل و نقل مانند “Tube maps” دسترسی پیدا کنید. بنابراین اگر می‌خواهید راه خود را پیدا کنید، از این برنامه استفاده کنید.

اپ سیتی مپر

اکسپدیا (Expedia)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

اکسپدیا یکی از معروف ترین اپلیکلشن های رزور در جهان است. شما با استفاده از اکسپدیا می‌توانید، پرواز و هتل رزرو کنید، یک ماشین اجاره کنید یا حتی بلیط های جاذبه های گردشگری را تهیه کنید.

اپلیکیشن اکس پدیا

کایاک  (KAYAK)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

کایاک برنامه ای است که در سایت های سفر جستجو می کند و بهترین قیمت های پرواز، هتل و کرایه ماشین را به شما می دهد. هنگامی که تمام رزروهای شما به اتمام برسد، تمام اطلاعات را به راحتی برایتان در ترتیب درست نمایش می دهد.

جایی که کایاک واقعا به خودی خود به کار می آید، توانایی آن برای ردیابی نه تنها بهترین قیمت ها، بلکه تغییرات آن در طول زمان است. او در صورتی که قیمت بهتری برای شما پیدا شود به سرعت به شما اطلاع خواهد داد. در این برنامه حتی تابعی وجود دارد که شما می توانید بودجه خود را در آن وارد کنید و با توجه به آن، کایاک مکان هایی را که می توانید با آن بودجه بروید به شما معرفی می کند.

اپ کایاک

پک پوینت (Packpoint)

هزینه: رایگان

سیستم عامل های قابل نصب: iOS, Android

پک پوینت به شما کمک می کند بسته بندی کنید! شما به این برنامه می گویید که به کجا می روید، چه زمانی قصد بازدید دارید، و در آنجا قصد چه کاری دارید. سپس پک پوینت فهرستی از چیزهایی را که مورد نیاز است، به شما نشان می دهد. شما می توانید اقلام را از لیست اضافه یا حذف کنید، سپس آنها را پس از آماده شدن بررسی کنید. پس شما هرگز این جمله را به کار نخواهید برد: آیا من همه ی وسایلم را برداشته ام ؟!

اپلیکیشن پک پوینت

اسپلیتر (Splitter)

هزینه: ۱٫۹۹ دلار

سیستم عامل های قابل نصب: iOS

اسپلیتر به شما کمک میکند که اگر با گروه سفر می‌کنید به راحتی تقسیم هزینه‌ها را انجام دهید. شما به آسانی بودجه و هزینه ها را به اپلیکیشن می‌دهید و در انتهای سفر این برنامه تمام هزینه ها را بینتان تقسیم کرده و به همه ی افراد یک نسخه PDF میفرستد.

اپ اسپلیتر

منبع: techradar.com

با برنامه GlassWire مصرف اینترنت خود رامدیریت کنید
با برنامه GlassWire مصرف اینترنت خود رامدیریت کنید
در سفر با این اپلیکیشن به راحتی دوچرخه کرایه کنید
در سفر با این اپلیکیشن به راحتی دوچرخه کرایه کنید
یک وبلاگ نویس سفر چه نکاتی باید بداند؟
یک وبلاگ نویس سفر چه نکاتی باید بداند؟
کاربرد اینترنت در بازاریابی شرکت های گردشگری
کاربرد اینترنت در بازاریابی شرکت های گردشگری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code